שתף קטע נבחר

"להשפיע, גם אם זה בקטנה"

הם קמים, כמו כולם, מדי בוקר ויוצאים לעבודה בבית הקפה או בחנות הספרים, אבל מקום העבודה שלהם, שלא כמו אצל כולם, הוא חלק ממיזם שכולו טוב שמטרתו לשלב אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים בשוק העבודה. ביריד המתנות תוכלו לפגוש אותם וליהנות מקפה שכולו טוב

בחסות בנק הפועלים

 

"המגבלה המנטאלית שאני מתמודד אני חושב שהיום אני עדיין יותר טוב, היום אני אדם עם יותר כלים, יותר הבנה, עם יותר הכלה - וגם לעבוד בעבודה רגילה ולהיות שווה כמו כולם", מרדכי הוא חלק מצוות העובדים של "קפה טוב", בית קפה כמו שכולנו מכירים, עם הקפה של הבוקר והעוגה שליד אחרי הצהרים. אבל "קפה טוב" הוא לא רק מקום בילוי, הוא, למעשה, מיזם חברתי תעסוקתי שכולו טוב, שמעסיק ומכשיר אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים במטרה לשלבם בשוק העבודה. לידו נמצאת חנות הספרים "סיפור חוזר" שגם היא חלק מהמיזם.

 

בואו לראות מה מחכה לכם ביריד המתנות השנתי>>

 

"כולם פה עוברים תהליך. כל אחד עם הסיפור שלו", מסבירה סברינה שעובדת בחנות. "המקום הזה הוא לא רק ספרים, הוא נותן לאנשים מקום, להרגיש שייך למשהו, שהוא חלק ממשהו. זה מעלה לי את הביטחון העצמי, כי הרגשתי לא כל כך שייכת."

 

תהליך העבודה מאפשר לשניהם, ולחבריהם במיזם, לקבל מיומנויות לחיים האמיתיים, למצוא שפה משותפת עם אנשים חדשים ולפתח זהות אישית תעסוקתית, מה בסופו של דבר נותנים איכות חיים.  

 

 

"שיקום והכשרה בדרך לקריירה ושילוב בחברה", זה המוטו העומד מאחורי קפה טוב, רשת בתי קפה חברתיים מקבוצת שכולו טוב, המונה חמישה בתי קפה, חיפה, חדרה, יהוד, לוד ותל אביב. הרשת מהווה מרכז הכשרה מקצועי שיקומי לכ-180 אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים, ומטרתה הקניית מיומנויות תעסוקתיות, תקשורת בין אישית והתנסות מעשית בתפעול מטבח ותפקידים מגוונים מעולם המסעדנות.

 

קבוצת שכולו טוב נוסדה בשנת 2005 במטרה לקדם את השתלבותם של אנשים (מתמודדים) עם התמודדויות נפשיות בקהילה, על ידי יצירת הזדמנות שווה בתחומי התעסוקה, החברה, התרבות והפנאי. 

 

בתי הקפה מהווים סביבת עבודה נורמטיבית אשר משיקה לעולם האמיתי. המתמודדים מתנסים במתן שירות פרונטלי ללקוחות, בעבודות מטבח, בהקניית מיומנויות ניהול. בבתי הקפה ובחנות הבגדים המתמודדים עוברים תהליכי הכשרה מעשית ועיונית, תוך כדי תעסוקה בתפקידים שונים (שירות ומכירה, עבודה עם מלאי, הכנת מזון, עבודות מטבח וכו'). מסגרת העבודה בחנות מאפשרת למידה הדרגתית של מיומנויות תעסוקה שונות, הסתגלות לדרישות העבודה ולעבודת צוות.

 

בואו לטעום קפה טוב עם משמעות ביריד המתנות שיתקיים בבניין הנהלת בנק הפועלים ברח' יהודה הלוי 63 בתל-אביב, ביום שישי ה-15.09.17 החל מהשעה 9:00 ועד לשעה 15:00, ובמוצאי שבת ה-16.09.17 החל מהשעה 20:30 ועד ל-23:00. חנייה בחניון בית הדר תל אביב. קיימות שתי כניסות: כניסה מיהודה הלוי וגם מרחוב הרכבת

 

בחסות בנק הפועלים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים