שתף קטע נבחר

מחאת הנכים: מחלף לטרון נחסם לתנועה לכיוון תל אביב

פעילי המאבק של הנכים חסמו הערב את מחלף לטרון בכביש 1 לכיוון תל אביב. לאחר כשעה הוא נפתח מחדש לתנועה. מוקדם יותר היום חסמו הנכים למשך כחצי שעה את צומת רעננה מרכז לשני הכיוונים. בשעות אחר הצהריים חסמו הנכים את הכניסה הצפונית לבית שמש

 

 

 

 

מחאת הנכים בעיצומה - ועמה הפקקים. אחרי ששיבשו בשעות הבוקר את התנועה לכיוון ירושלים, חסמו פעילי מאבק הנכים הערב (יום ה') את מחלף לטרון בכביש 1 לכיוון תל אביב. לאחר כשעה הכביש נפתח לתנועה. מוקדם יותר הם חסמו את כביש 4 לשני הכיוונים באזור צומת רעננה מרכז. המפגינים דורשים להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום. אחרי כחצי שעה הצומת נפתח לתנועה. בשעות אחר הצהריים חסמו הנכים גם את כביש 38, ליד הכניסה הצפונית לבית שמש.

 

 

 החסימה הערב במחלף לטרון בוצעה על ידי הארגונים "נכה, לא חצי בן אדם" ו"הנכים הופכים לפנתרים". אחד הנהגים שנתקע בכביש צעק למפגינים שהוא צריך להגיע לנתב"ג. "יש לי טיסה, תעופו מפה". הנכים אמרו לנהגים הכועסים: "אנחנו לא שונאים אתכם, אין לנו כלום נגדכם, אבל לממשלה לא אכפת, ואולי רק באמצעות חסימות היא תתעורר". לאחר החסימה נפתח נתיב בשוליים, בעוד שלושה נתיבים נותרו חסומים ורק כשעה לאחר מכן הם נפתחו.

 

 
 
חסימת מחלף לטרון, הערב (צילום: לביא נאור, "נכה, לא חצי בן אדם") (צילום: לביא נאור,
חסימת מחלף לטרון, הערב(צילום: לביא נאור, "נכה, לא חצי בן אדם")

 (צילום: לביא נאור, "נכה, לא חצי בן אדם") (צילום: לביא נאור,
(צילום: לביא נאור, "נכה, לא חצי בן אדם")

הפגנת הנכים בכביש 38. חסמו את הכניסה הצפונית לבית שמש (צילום: ארי דמוך) (צילום: ארי דמוך)
הפגנת הנכים בכביש 38. חסמו את הכניסה הצפונית לבית שמש(צילום: ארי דמוך)

 (צילום: ארי דמוך) (צילום: ארי דמוך)
(צילום: ארי דמוך)

מוקדם יותר היום שיבשו הנכים את התנועה בכביש 1 באזור מחלף שורש ולאחר מכן התקדמו למחלף ארזים וחסמו אותו. בהמשך התקדמו לכניסה לירושלים והתמקמו בגשר המיתרים. כעבור כ-40 דקות פינו הנכים את האזור והחל בנסיעה איטית לכיוון תל אביב, דבר שהוביל לשיבושי תנועה בכביש 1.

 

 

הפגנת המחאה של הנכים ליד צומת רעננה, היום (צילום: מטה מאבק הנכים) (צילום: מטה מאבק הנכים)
הפגנת המחאה של הנכים ליד צומת רעננה, היום(צילום: מטה מאבק הנכים)

 (צילום: מטה מאבק הנכים) (צילום: מטה מאבק הנכים)
(צילום: מטה מאבק הנכים)

 (צילום: מטה מאבק הנכים) (צילום: מטה מאבק הנכים)
(צילום: מטה מאבק הנכים)

לצד החסימות בכבישים, תלו הלילה פעילי "מטה מאבק הנכים" שלטי מחאה בנוסח מודעות אבל מחוץ למשכן הכנסת, בבית הנשיא ובסמוך לבתיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ופרופ' אבי שמחון שעמד בראש הוועדה לבחינת העלאת קצבאות הנכים שמונתה על ידי נתניהו.

 

בשלטים נכתב: "בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו של נכה כללי ז"ל, שנפטר כתוצאה ממדיניות ההזנחה של ממשלות ישראל על ידי גרימת חיי עוני ומחסור מקצבה של 2,342 שקלים".

 

ארז קשקש, מפעילי מטה מאבק הנכים, אמר: "אם המצב יימשך, הנכים יקפחו את חייהם או ישלחו יד בנפשם. צריך להגיד עד כאן. אנחנו רוצים אוכל לחג".


פורסם לראשונה 07/09/2017 16:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לביא נאור, "נכה, לא חצי בן אדם"
חסימת כביש 1, הערב
צילום: לביא נאור, "נכה, לא חצי בן אדם"
מומלצים