שתף קטע נבחר

חשד: שרן קיבל את כספי השוחד בעת שכיהן כראש לשכת רה"מ

פרשת הצוללות: יועץ התקשורת צחי ליבר, החשוד במתן שוחד, הודה כי העביר עשרות אלפי שקלים ממיקי גנור לראש לשכת נתניהו לשעבר. השוחד הועבר לשרן בעת שכיהן בתפקיד הרגיש בלשכה החשובה במדינה

 

 

 

ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר דוד שרן חשוד כי קיבל עשרות אלפי שקלים שוחד בפרשת הצוללות בעת שכיהן כראש הלשכה של נתניהו. כך עולה מעדותו של יועץ התקשורת צחי ליבר שחשוד במתן כספי השוחד, אותם קיבל ממיקי גנור שמשמש עד מדינה בפרשה.

 

מסלול השוחד והמעורבים: זו פרשת הצוללות

 

מוקדם יותר היום הסנגורים של ליבר הודו בשמו בדיון בבית המשפט כי הוא העביר כסף לשרן. עורכי הדין יאיר רגב ויפה גולן אמרו בדיון: "פנה אליו חבר ואמר 'גש לגנור ותביא את הכסף'. מפה ועד לזה שהוא הופך להיות העבריין הראשי זה רחוק. לגנור היה קשר ישיר עם שרן. הוא לא ידע על זה. האם מרשי ידע על מה המידע שהעביר שרן לגנור?". מעצרו הוארך בשישה ימים. קודם לכן הוארך בשנית מעצרו של דוד שרן שעליו קבעה השופטת כי "החשד התחזק משמעותית".

 (צילום: שאול גולן, דנה קופל) (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
(צילום: שאול גולן, דנה קופל)
 

המשטרה מייחסת כעת לשרן עבירה של שיבוש הליכי חקירה. לפי החשד, עד המדינה מיקי גנור ביקש להבטיח את מינויו וזכייתו במכרזים באמצעות הקשר שטיפח עם שרן שהיה בלשכת ראש הממשלה. השופטת עינת רון אמרה בדיון: "מאז הדיון האחרון נאסף עוד חומר חקירה. יש בחומר שנאסף לחזק את החשד באופן משמעותי".

 

ליבר נעצר יחד עם שותפו נתי מור ביום שבו נעצר גם ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר. לפי החשד, מור וליבר חתמו עם עד המדינה בפרשה מיקי גנור על הסכמים פיקטיביים וקיבלו את הכספים, שהועברו לרשותו של שרן.

 

גנור הפנה את החוקרים להעברה כספית שביצע לפני קצת פחות משנה לחשבון הבנק של השניים ומשם משך מור 30 אלף שקלים שלפי החשד הועברו במזומן לשרן. העברות דומות נרשמו גם בשנת 2014. באותה שנה חיבר ליבר בין גנור לשרן. החשד גם כאן שכספי השוחד הועברו באמצעות חברת הייעוץ של ליבר ומור.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
דוד שרן בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים