שתף קטע נבחר

ועדת השרים להתמודדות עם המסתננים התכנסה: "אין להם זכות להיות פה"

נתניהו זימן תושבים מתל אביב לישיבה הראשונה של הוועדה והבטיח: "הוצאנו כבר 20 אלף וננסה להוציא עוד מספר דומה ואולי אפילו מעבר". בישיבה דובר על נקיטת צעדים נגד בתי עסק שמעסיקים מסתננים

 

 

ועדת השרים להתמודדות עם תופעת המסתננים הבלתי חוקיים בישראל, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, התכנסה הערב (יום ה') בפעם הראשונה. בישיבה השתתפו שר הפנים אריה דרעי, שרת המשפטים איילת שקד, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר הכלכלה אלי כהן וסגן שר האוצר יצחק כהן. בישיבה נכחו גם תושבים משכונות דרום תל אביב, שסיפרו על מצוקותיהם היומיומיות.

 

התושבים הביעו תסכול מכך שבתל אביב פועלות עמותות רבות שמסייעות למסתננים, ומפעילות האכיפה שלטענתם אינה מספקת, גם מול בתי עסק שמעסיקים מסתננים בלתי חוקיים. הועלתה דרישה מהשרים לחוקק חוק יסוד: ההגירה, ולא להסתפק בחקיקת חוקים בלבד. בדיון עלה גם נושא חוק הפיקדון למסתננים ודרכים שיאפשרו הוצאה מרצון מהארץ של מסתננים בלתי חוקיים.

 

ישיבת הוועדה. הועלתה דרישה לחוקק חוק יסוד בנושא ההגירה (צילום: חיים צח/לע"מ) (צילום: חיים צח/לע
ישיבת הוועדה. הועלתה דרישה לחוקק חוק יסוד בנושא ההגירה(צילום: חיים צח/לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אנחנו כאן כדי להיפגש כל כמה שבועות במטרה לנסות להקל על המצוקה של תושבי דרום תל אביב ומקומות אחרים בארץ בשל בעיית המסתננים הבלתי חוקיים. היעד הראשון והמרכזי שלנו הוא להוציא כמה שיותר מהם מתחומה של מדינת ישראל. אין להם זכות להיות פה, הם לא צריכים להיות פה, ובעזרת המאמץ שנעשה כאן במשותף - חלק לא מבוטל מהם לא יהיו. נדון גם בשאר הדברים אבל זו המשימה הראשונה, ואני שמח לראות אתכם כאן", אמר נתניהו לתושבי דרום תל אביב.

 

נתניהו הוסיף: "בהמשך לביקור שעשינו בשבוע שעבר בשכונות, התרשמתי מהרוח של האנשים שעדיין נאחזים בציפורניים במקום ובמצוקה שלהם, אבל גם התרשמתי שיש דברים שאנחנו יכולים לעשות וזו המטרה של הישיבה הזו. לאחר הסיור היומי הגלוי עשיתי סיור לילי סמוי יחד עם שר הפנים, אריה דרעי. עברנו בכל הרחובות, בכל השכונות, ויכולתי להתרשם מהמצב כפי שהוא, לפחות בשעות הלילה. אנחנו מבינים את העניין, עכשיו אנחנו צריכים לדבר יחד על הפתרונות, והפתרון החשוב ביותר והראשון שנתמקד בו זה הוצאת האנשים. לא נוכל להוציא את כולם אבל הוצאנו כבר קרוב ל-20 אלף. אנחנו נצטרך להשלים את המלאכה הזו עם לפחות מספר דומה ואולי אפילו מעבר".

 

השר אקוניס אמר בישיבה: "המדינה חייבת להגביר במידה ניכרת את האכיפה על החוקים שכבר קיימים, כדי להגביר את העזיבה מרצון של מסתנני העבודה הבלתי חוקיים. זה כולל הגדלה ניכרת של פקחי רשות ההגירה, הגדלת מספר השוטרים בשכונות ומתן סמכויות לסיירות השיטור העירוניות. לצד זה, יש לתמרץ את תושבי דרום תל אביב, פרדס כץ, פתח תקווה, אילת וכו׳, בעיקר במיזם שיקום שכונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח/לע"מ
נתניהו בישיבה, היום
צילום: חיים צח/לע"מ
מומלצים