שתף קטע נבחר

הכירו את iconyclabs

מפת הסטארטאפים הישראלים בניו יורק מאגדת בתוכה למעלה מ-300 סטארטאפים ישראלים והשבוע אנחנו פוגשים את iconyclabs, שעוזרת לחברות ישראליות המחפשות לקצר את הדרך לשוק האמריקאי

תעודת זהות:

מייסדים: אייל בינו וארי אבקסיס

שנת הקמה: 2015

שנות עבודה בניו יורק: אייל חי ועובד בניו יורק כ-15 שנה, ארי נולד בישראל וגדל בארה״ב

הרעיון מאחורי הסטארטאפ: זה לא סוד שניו יורק הפכה למעצמת סטארטאפים והון סיכון בשנים האחרונות ומהווה מוקד משיכה מרכזי לסטארטאפים ישראלים. לכ-300 סטאראפים ישראלים יש בסיס בניו יורק כיום ומאות יזמים אחרים מחפשים את הדרך להגיע לכאן. בד בבד, ליזמים ישראלים שמגיעים לתפוח הגדול יש אתגר גדול בכל הנוגע לגישה ללקוחות ושותפים עסקיים, מקורות מימון וטאלנט, כמו גם גישור בין הפערים התרבותיים שבין ישראלים לאמריקאים. כשהבנו שיש כל כך הרבה יזמים מדהימים בישראל שיכולים להגיע מאוד רחוק, אם רק היה להם את השותף הנכון והקשרים הנכונים, החלטנו להקים את אייקוניק לאבס - תוכנית בת ארבעה חודשים בה מספר קטן של סטארטאפים ישראלים מקבל גישה אסטרטגית ללקוחות, שותפים עסקיים, משקיעים, עיתונאים ומובילי דעה, יועצים, ספייס באחד מהחללים המשותפים היפים בעיר ומימון כדי לקצר את הדרך לשוק האמריקאי בצורה משמעותית

 

איך נולד הרעיון?

נפגשנו לפני כארבע שנים.אייל עבד למען יזמות ישראלית לניו יורק. ארי הוא משקיע מאוד מוערך בניו יורק אשר שימש כמנטור ליזמים ישראלים. תוך כדי העבודה המשותפת שנינו היכרנו בהזדמנות הגדולה שיש ליזמים ישראלים בניו יורק, כמו גם באתגרים הקשים שנתקלים בהם בתחילת הדרך. זה הוביל אותנו לחבור יחד כדי להקים את הסטארטאפ ולעבוד מאותה נקודת זמן עם 24 חברות בשנתיים וחצי שנבחרו מתוך כ-1,000 חברות שסיננו.

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטראטאפ?

בניית חזון ותהליך ברור, הקמה של נטוורק מאוד גדול שעזר לנו להפוך את החזון למציאות, השגת מימון ממשקיעים מאוד אסטרטגיים ודבקות במטרה. לכל סטארט-אפ יש רגעים קשים ורגעים טובים יותר. מה שהופך סטארט-אפ למצליח זו היכולת לשנות ולהשתנות תוך כדי, ולהקשיב לשוק שאתה פועל בו.

 

"גישור בין הפערים". מייסדי החברה ()
"גישור בין הפערים". מייסדי החברה

 

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

ניו יורק היא המקום הטוב ביותר ליזמים ישראלים לבנות את החברה שלהם כיום, אז הבחירה שלנו הייתה די קלה.

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה הנסיקה האמיתית?

האספקט הכי חשוב בעבודה שלנו הוא לייצר סיפורי הצלחה של חברות ויזמים שעבדו איתנו, מכיוון שבסופו של יום אנחנו עובדים באקוסיסטם מאוד מחובר ופתוח. ככל שעבדנו עם יותר חברות, משקיעים, ונותני שירותים, הם הפכו ל״שגרירים״ של אייקוניק והמליצו עלינו ליזמים אחרים שרוצים לעבור לניו יורק. כיום החברות שלנו גייסו מיליוני דולרים ועשרות עובדים כתוצאה מהעבודה המשותפת שלנו, משהו שמאוד מרגש אותנו.

 

לו הייתם מתחילים מהתחלה, מה הייתם עושים אחרת?

היינו מתחילים את אייקוניק מוקדם יותר. הצורך בתוכנית שלנו הוא אדיר ושנינו מרגישים שיכולנו לעזור לעוד מספר גדול של חברות.

 

מתי להערכתכם הוא הטיימינג הנכון להגיע לעיר?

בגדול, כמה שיותר מוקדם כדי לקבל הוכחת היתכנות למוצר ולבנות את הנטוורק הנכון להשקעה ולמשיכה של טאלנט שעוזר לחברה לגדול.

 

מאז הקמת הסטארטאפ, כמה כסף גייסתם? 2 מיליון דולר.

מחפשים עובדים? אכן! אנחנו מחפשים לצרף לצוות מנהל/ת שיווק בימים אלו ממש

 (אפשר לכתוב לנו ב- info@iconyclabs.com)

 

 

מפת הסטארטפים הישראלים בניו יורק הוקמה בשנת 2013 על ידי גיא פרנקלין, מנהל כללי SOSA NY.

 

 WWW.IsraeliMappedinNY.com


פורסם לראשונה 08/09/2017 02:59

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים