שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  שלום אירמה, להתראות הארווי
  סופות ההוריקן האכזריות ממשיכות להכות בארה”ב. אחרי טקסס, מתכוננת פלורידה לקטסטרופה, כולל בתי כנסת במיאמי

  הנזקים מהוריקן הארווי, הסופה שהכתה בטקסס ולואיזיאנה לפניי שבועיים, עדיין נמדדים וכבר כעת ברור שהם חסרי תקדים, שיעלה מיליארדי דולרים לתקן אותם ושאלפי משפחות יימצאו עצמן מתמודדות עם תוצאות הסופה עוד שנים מהיום.

  כוחות ההצלה, הצלב האדום, FEMA והאנשים הפרטיים שמתנדבים להציל אנשים ובעלי חיים מטביעה קורסים תחת הנטל וישנים מחוזות רבים שנפגעו מהסופה בטקסס שעוד לא קיבלו סיוע בכלל.

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  במצב הלא פשוט הזה, הממשל בוושינגטון נאלץ להתכונן לעוד סופה - הוריקן אירמה, שכבר כעת מכה באיים הקריביים וצפויה להגיע לחלקה הדרומי של פלורידה. ואם לא די בכך, גם כאן מדובר בסופה חסרת תקדים בעוצמתה, הסופה כעת קיבלה את הדירוג 5 שהוא הגבוה ביותר לסופת הוריקן והוריקן אירמה היא הסופה הכי חזקה שנמדדה באזור אי פעם, בגלל הרוחות שמתלוות אליה, חלקן במהירות 300 קמ"ש.

   

   

  מושל פלורידה, ריק סקוט, הכריז על מצב חירום במדינה ובוושינגטון כבר הכריזו על פלורידה והאיים הקריביים כאזורים מוכי אסון על מנת לשחרר את

  הכספים הפדרליים שיידרשו לימים שאחרי הסופה.  גם הקהילות היהודיות מתכוננות לסופה וחלק מהתושבים נזכרים בהוריקן הקודם, הוריקן אנדרו שהכתה בחופי פלורידה ב-1992. מארק קולה, הרב של בית הכנסת "בית שירה", נזכר בסופה של אז, שקרעה חלק מהגג של בית הכנסת שנמצא במיאמי והציפה אותו למשך ימים לאחר הסופה. לקח לביתה כנסת חודשיים לאחר שאנדרו עזב את חופי פלורידה כדי להתחיל לפעול מחדש.

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  "הוריקן אירמה היא הסופה הכי חזרה ב-15 שנים האחרונות ואנחנו נמצאים באזור שאמור להיפגע הכי קשה", אמר קולה לעיתון ה"פורוורד", "הסופה תקרה ממש מעלינו". במסלול בו מתקדמת הסופה היום, מיאמי אמורה להיות במרכז ה"קונוס", כפי שמכונה האזור בו מכה הסופה, ומיאמי תמצא בדיוק במרכז הקונוס, היכן שהיא נמצאת בשיא עוצמתה.


   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  בבית הכנסת כבר החלו בהכנות. הפעילויות בימים הקרובים בוטלו וגם ספרי התורה, חלקם הודפסו בסוף המאה ה-19, הועברו למקום בטוח - כספת בנק מקומי שנועדה לעמוד בפני סופות ושטפונות."החרדה גבוהה במיוחד בקרב התושבים וחברי הקהילה בגלל הנזקים של הארוויי ביוסטון", אומר מייקל בלבן, נשיא ומנכ"ל הפדרציה היהודית של מחוז ברווארד. תכנית החירום של הפדרציה כוללת שיתוק קמפוסים, ומתן עזרה לקשישים ואנשים בעלי מוגבלויות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שלום אירמה, להתראות הארווי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים