שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך אנחנו מרשים לעצמנו לרדת על מאמן נבחרת אנגליה לשעבר?
  הדהים אותי שדקה אחרי שהגיע למכבי ת"א קליבר כזה, התקשורת זילזלה בו והזכירה את הכישלונות שלו. להזכירם, כבר 30 שנה אף מאמן לא מצליח בנבחרת אנגליה. וגם: נבחרת ישראל חייבת מאמן קשוח שהשחקנים יכבדו אותו ויפחדו ממנו

  נבחרת ישראל נכשלה. זו עובדה! למה היא נכשלה? בגלל ערן זהבי. ברור, נקודה סוף. קל לנו לחפש אשמים ולא להסתכל על המציאות בעיניים, שנים שאנחנו מנסים לעלות לטורניר גדול עם הנבחרת ולא מצליחים, האם זה בגלל הרמה שלנו, אני טוען שלא. עמדת המאמן היא המשפיעה כאן. בחירת מאמן לנבחרת היא בחירה חשובה יותר מכל שחקן לנבחרת, הנבחרת לא צריכה להיבנות לשנים הבאות, לקבל בית ולהגיד שאין סיכוי? זו תבוסתנות מראש.

   

  כן, אולי אני אפתיע את חלקכם. בכל בית שאנחנו מקבלים יש סיכוי אמיתי לעלות ממנו, צריך שיהיה מאמן עם דרך ברורה. תפקיד מאמן הנבחרת הוא לא לבנות
  את הקבוצה או להצעיר אותה, תפקידו להחליט בכל נקודת זמן מי השחקנים הטובים ביותר שעומדים לרשותו ולבחור אותם. נתחיל במספר עמדות. שוער חייב לדעת בתחילת קמפיין שהוא השוער הראשי של הנבחרת. נכון, אין לנו את הדור של דודו אוואט, אבל הביטחון והעוצמות ששוער יודע שהוא הפותח בקמפיין הקרוב גורמים למחויבות לאורך כל הדרך. השוער צריך להיות מנוסה ואחראי. להביא את גלזר לשער זה לטובת התקשורת, להביא את הרוש, גורש, מרציאנו זה לבחור שוער שכבר עשה דבר או שניים ולתת לו את המפתחות.

   

   (צילום: אורן אהרוני)
  (צילום: אורן אהרוני)
   

   

  אם יש את היכולת להביא 2 בלמים מאותה הקבוצה זה הכי טוב. בהגנה צריך תיאום, אי אפשר לייצר תיאום בהגנה בחמישה או שישה מפגשים שנתיים, צריך חיבור לאורך השנה. תחפשו את המגינים המהירים, האחראיים, לא את העכשווים, אלו שקיבלו כותרת של 24 שעות כי דפקו משחק אחד טוב. לגבי קשרים, יש לנו מגוון רחב ומצוין, כמו גם חלוצים. תבחר את השחקנים לפני דקות המשחק שלהם בקבוצת האם, בטח לפי הליגה שבה הם משחקים.

   

  יש לנו חלוץ פותח בכל משחק בליגה האנגלית, והוא יושב על הספסל? יש לנו קשר שפותח כל משחק בליגה הרוסית והוא על הספסל? אני בטוח שלהיות מאמן נבחרת זה תפקיד שכל העולם יושב לך על הראש, אבל הבחירות חייבות להיות מקצועיות ולא פוליטיות. להזמין ילד בן 17 כי הוא אמור להיות הדבר הבא... נו, באמת! צריך להביא את הטובים, המנוסים לאורך זמן. לבנות שלד של שבעה או שמונה שחקנים שכל משחק פותחים, גם אם הם נותנים משחק אחד פחות טוב. מכבי תל אביב מצליחה כבר 5 שנים באירופה, הפועל באר שבע מתחילה לבנות מסורת אירופית ויש לנו שחקנים ברחבי אירופה יותר מאי פעם.

   

  מבחינת משמעת, שחקן שפותח בתקשורת על מאמן מכל סיבה שהיא צריך להיות מושעה לקמפיין ולא משנה כמה הוא טוב או משפיע על הנבחרת. כששלמה ששרף היה מאמן הייתה משמעת! הייתה יראת כבוד למאמן ובעיקר הייתה גאוות יחידה! צריך להחזיר את הגאווה, צריך לחשוב על כל התמונה, שלשחקנים יהיו את התנאים הטובים ביותר. אני יודע שקובעים את מיקום המגרש הרבה לפני, אך מאוד ברור שאם יודעים 10 ימים מראש שלסמי עופר יגיעו עד 12,000 אוהדים חייבים לבקש/ללחוץ על אופ"א להעביר את המשחק למגרש קטן יותר (טרנר, מושבה, נתניה). נאמר המון על התפקוד של אבי לוזון, אבל יש לי הרגשה שהוא היה מצליח לשנות את מיקום המגרש.

   

  ודבר אחרון, פנייה לקפטן לשעבר ערן זהבי. ערן - אתה הדבר הכי טוב שקרה לכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, אבל פעולה כמו שעשית אסור היה לך לעשות. הדרך היא הכי חשובה, וכשעושים טעות בדרך משלמים בגדול. גם אם אתה מבין שטעית. זו התנהגות שמתאימה לילד בן 20, לא לכוכב מנוסה כמוך. אני בטוח שעם שלמה שרף על הקווים בחיים לא היית עושה פעולה כזו.

   

  אפרופו מאמן, בשקט מוזר מאוד מונה לפני מספר שבועות מאמן נבחרת אנגליה לשעבר, סטיב מקלארן, כיועץ במכבי תל אביב. מישהו מבין בכלל את המשמעות של הגעת קליבר ברמה הזו? הדהים אותי לשמוע דקה אחרי שנחת בישראל את התקשורת כבר יורדת עליו ואומרת שהוא מאמן כושל. אז תזכורת, ב־15 השנים האחרונות אף מאמן נבחרת באנגליה לא הצליח. חוסר הכבוד והשחצנות מביאה אותנו לחשוב שאנחנו הטובים ביותר. אז דקה אחרי פתיחת הליגה ומספר שבועות לפני ראש השנה, אני אאחל לנו שנחזיר את הכבוד למאמנים ושהשחקנים יכבדו את הסמל, כי אין לנו נבחרת אחרת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך אנחנו מרשים לעצמנו לרדת על מאמן נבחרת אנגליה לשעבר?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים