שתף קטע נבחר

צובעים לחג? כך תעשו זאת נכון ובקלות

אם אתם מתכוונים לצבוע את הבית, את החדר או אפילו רק קיר אחד לקראת החג, הנה כל מה שצריך לדעת. אתר "המקצוענים" עם חלק א' של המדריך: מהו הציוד הנדרש וכיצד לחשב את כמויות הצבע

רולר או מברשת? סולם או מוט הארכה? ואיך יודעים כמה פחיות צבע לרכוש? לפני שאתם ניגשים לחנות ועושים את כל הטעויות האפשריות, עוד לפני שבכלל התחלתם בצביעה עצמה, לפניכם המדריך – חלק א'.

 

עוד כתבות בנושא:

עשה זאת בעצמך: צביעה וחידוש רהיטים

חיפוש בעלי מקצוע: ההמלצות שיעזרו לכם

הנדימן או בעל מקצוע מומחה?

 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

כך תחשבו את כמות הצבע הנדרשת לצביעת הבית  

"כדי שמראה הצביעה של קירות הבית יהיה אחיד, חשוב מאוד לצבוע את כל הקיר באותו מיכל צבע", אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "לכן, חשוב מאוד לחשב בצורה מדויקת כמה צבע יידרש לצביעת הבית".

 

כיצד נעשה החישוב? "יש למדוד את הקיר ולהכפיל את גובה הקיר באורכו", אומרת ניבה יחיאב, מנהלת תחום אדריכלים ועיצוב בטמבור. "התוצאה המתקבלת היא של פני שטח הקיר. כך עושים עם כל קירות הבית הנדרשים לצביעה, ומחברים את התוצאה. מתוצאה זו יש להפחית את שטחי הפנים של פתחי הבית שבקירות אלו (חלונות ודלתות)".

 

כמה שכבות צבע נדרשות? "לרוב יספיקו 2 שכבות צבע לכיסוי מוחלט, ולכן את התוצאה הסופית יש להכפיל ב-2", אומרת יחיאב. "כדאי מאוד להוסיף 20%-30% צבע, על מנת להבטיח שלא תישארו ללא כמות מספיקה של צבע במהלך הצביעה. צריך לקחת בחשבון גם שלכל צבע יש כושר כיסוי שונה. נתון זה מופיע על גבי אריזת הצבע. כדי לחשב כמה מכלים יידרשו, יש לחלק את שטח הקיר בכושר הכיסוי, כדי לקבל את כמות הליטרים המדויקת".

 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

רשימת ציוד: רכשו את כל החומרים לפני התחלת העבודה

כדי לא להתפתות לרכוש ציוד שאינו הכרחי, הכינו רשימת ציוד מדויקת. תחילה בדקו אילו פריטים כבר יש לכם בבית, ואילו תוכלו לשאול מחברים או קרובי משפחה.

 

מהו הציוד הנדרש לשם צביעת הקירות? יחיאב: "יריעות ניילון לכיסוי והגנה, מברשות, רולר עם מוט מאריך, מגש צבע, חומר למילוי סדקים, ניירות שיוף להחלקת משטחים, חומר מקשר (בונדרול), צבע, שפכטל וסולם".

 

רולר או מברשת? "רוב הצביעה כיום מבוצעת בעזרת רולרים המאפשרים עבודה מהירה יותר מאשר צביעה עם מברשת", אומרת תמי מרקוביץ, סמנכ"ל שיווק בנירלט. "קיימים רולרים ברוחב של 30-25 ס"מ, המאפשרים כיסוי של שטח גדול יחסית בכל מריחה. עבודת הצביעה איתם קלה יותר, שכן ניתן לצבוע מלמעלה למטה או מימין לשמאל, והטקסטורה שתתקבל תהיה אחידה, ללא סימני מריחה. לעומת זאת, מברשת קטנה יותר משאירה סימני משיחת שיער. בנוסף, היא נוטה לייצר התזות של צבע על הקיר, בשונה מרולר שכלל אינו מתיז".

 

ועדיין, לא ניתן לצבוע ללא מברשות. "לרולר יש מגבלה שהוא לא יכול להיכנס לפינות, וקשה לייצר איתו קו ישר", מסבירה מרקוביץ. "לכן, בקו החיבור שבין שני גוונים, או בין הקיר לתקרה, וכן סביב חלונות ומשקופים – עושים שימוש במברשת. יוצרים פס של 10 ס"מ ליד המשקוף וליד התקרה, ואת יתרת הקיר משלימים על-ידי צביעה עם רולר".  

 

קיימים שני סוגי רולרים, רולר קצה ורולר רגיל. מה ההבדל ביניהם? "רולר קצה הוא קצר יותר, והוא מיועד לצביעת האזורים שקרובים לגבולות הקיר", אומרים במוקד השירות. "לאחר שצובעים את הפינות והחיבורים עם מברשת קטנה, מומלץ לעבור עליהם בזהירות עם רולר קצה, מה שמקנה טקסטורה אחידה של הצבע. רולר רגיל רחב יותר ומשמש לצביעת משטחים גדולים יותר של הקיר".

 

קחו בחשבון שישנם הבדלים בין סוגי הרולרים השונים. בין אם אתם רוכשים או משאילים רולר, ודאו שהוא מסוג איכותי. "הרולרים הפשוטים לא סופגים כמות מספקת של צבע, משאירים סיבים על הקירות והרבה פחות נוחים לשימוש", מסבירה יחיאב. "בהנחה שאינכם צבעים מקצועיים עם יד מיומנת, לכלי העבודה שבו תשתמשו תהיה השפעה על כמות הזמן שתבזבזו על הצביעה ועל איכות העבודה. כדאי מראש להתחיל עם נתוני פתיחה טובים יותר ולהיעזר בציוד איכותי. מגש הצבע, לעומת זאת, הוא לא פריט שיש צורך להשקיע בו. גם מגש פלסטיק פשוט וזול יעשה את העבודה מצוין, כל עוד הוא ברוחב המתאים לגודל הרולר".

 

חוסך את הצורך בסולם  (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
חוסך את הצורך בסולם (צילום: shutterstock)

מה היתרון של מוט הארכה לרולר? "הוא חוסך את הצורך לעלות ולרדת מהסולם והופך את מלאכת הצביעה להרבה יותר בטיחותית", אומרים במוקד השירות. "הסולם, ישמש בעיקר לצביעת הפינות עם מברשת, אך את עיקר העבודה בהחלט שניתן לעשות מהרצפה".

 

יחיאב: "חשוב לוודא שרוכשים מוט באורך מספק ביחס לגובה התקרה. מעבר לעניין הבטיחותי, רולר מאפשר צביעה קלה ומהירה של פס שלם מהרצפה ועד לתקרה, ללא סימני חפיפה בין המשטחים השונים שצובעים".

 

חומר מקשר וסוג הצבע

"אם הקיר שלכם צבוע בסיד, ואתם רוצים לצבוע אותו בצבע אקרילי, עליכם לצבוע אותו תחילה בצבע יסוד מקשר (בונדרול)", אומרים במוקד השירות. "שכבת צבע יסוד זה תסייע לצבע להיצמד לקיר בצורה טובה יותר, ותמנע קילופי צבע".

 

"ישנם בשוק חומרים המתייבשים במהירות גדולה יחסית (תוך שעתיים) ומאפשרים לכם לצבוע מיד לאחר מכן את שכבת הצבע הראשונה", אומרים במוקד השירות. "אם מדובר בקירות שמתלכלכים במהירות רבה יחסית, העדיפו לרכוש צבע רחיץ. זאת בייחוד בחדר המטבח, במסדרונות או בחדרי ילדים. הם יאפשרו הסרה של כתמים בקלות רבה יחסית, מבלי לפגוע בשכבת הצבע".

 

מחפשים צבע? לרשימה המלאה

 

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים" 

 

 

 

Sorry about that! new links and embed codes below - http://renderer.apester.com/interaction/595a02a8f7ddd65e0bcdf615?preview=true
http://renderer.apester.com/interaction/595a3743f7ddd65e0bcdf740?preview=true

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים