שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סרט פלסטיני ש"עוקץ" את נתניהו יוקרן בפסטיבל טורונטו
  "וואג'יב", סרטה הקצר של הבמאית הפלסטינית אן-מרי ג'סיר שמועמד לאוסקר מטעם הרשות הפלסטינית ויוקרן בטורונטו, מציג סצנה המתייחסת לפרשיות השחיתות בסביבת ראש ממשלת ישראל

  הדי המתקפה החריפה של מירי רגב על הסרט "פוקסטרוט" לפני ואחרי זכייתו בפרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה, הגיעו עד לקנדה – שם תוקרן השבוע יצירת המופת של שמוליק מעוז במסגרת פסטיבל טורונטו היוקרתי. שרת התרבות הצליחה להשתרבב לשולי הדיווחים של עיתונאי הקולנוע ברחבי העולם, אבל לא רק רגב זוכה לאזכור באולמות הקולנוע של טורונטו. גם שרה נתניהו זכתה לנוכחות קטנה על המסך הגדול – בסרט "וואג'יב" של הבמאית הפלסטינית אן-מרי ג'סיר, שיוקרן בבכורה בפסטיבל.

   

  מתוך "וואג'יב"

  מתוך "וואג'יב"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במהלך אחת מהסצנות של הדרמה המשפחתית הפלסטינית, מוחמד בכרי ובנו סאלח בכרי המגלמים את גיבורי הסרט – אב ובנו – מוצאים עצמם בפקק תנועה בנצרת. ברקע נשמע קולה של קריינית חדשות המדווחת בערבית על המתרחש. וכך בעיצומה של הנסיעה נשמע דיווח על פרשיות השחיתות בסביבת ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו והנוגעות למנהל לשכתו לשעבר גיל שפר. בקטע הערוך מראש נשמעת הקריינית אומרת בערבית "שרה נתניהו אמרה בתגובה חוזרת שלא יהיה כלום". בכך מראה ג'סיר מודעות לשיח הפוליטי הפנים הישראלי ונראה שהיא מתבדחת על חשבונו מול הקהל הבינלאומי בטורונטו.

   

  ג'סיר בת ה-43, במאית פלסטינית ילידת בית לחם, ידועה בחיבתה לארגוני ה-BDS, פועלת בזירה הבינלאומית נגד הקולנוע הישראלי ומתנגדת גם ליוצרים המזוהים עם המדינה. עם זאת, את סרטה "וואג'יב" צילמה בנצרת בהשתתפות מוחמד בכרי ובנו סאלח בכרי, שמככבים בשני התפקידים הראשיים כאב ובנו היוצאים למסע ברחבי נצרת להפצת הזמנות לחתונת בת המשפחה אמל (בגילומה של מריה זרייק החיפאית). "וואג'יב" אולי נטול ביקורת פוליטית מובהקת נגד מדיניות ממשלת ישראל, אולם יש בו מוטיבים מרומזים על אפליית ערביי המדינה.

   

  הסרט "וואגי'ב" הוא קו-פרודוקציה פלסטינית בשיתוף צרפת, גרמניה, נורבגיה, קטאר, ואיחוד האמירויות. לא מושקע בו כסף ישראלי כלל וכלל, אך הוא צולם כל כולו ברחובות והסמטאות של נצרת, בהם עוברים מוחמד וסאלח בכרי במסלול חלוקת ההזמנות לחתונת הבת. על אף שמדובר בדרמה משפחתית, יש התייחסויות מרומזות לכיבוש, המתובלות בעיקר בהומור. מוחמד וסאלח בכרי – אב ובן בחיים האמיתיים, מיטיבים לממש את היחסים שלהם גם מול המסך. הם תרמו לכך שהסרט יהיה מועמד הרשות הפלסטינית לאוסקר. אם יצלח את הסינון של מצביעי האקדמיה ויגיע לטקס עצמו, תזכה כאמור גם שרה נתניהו לנוכחות זוהרת מול קהל בינלאומי בעקבות הקריצה של ג'סיר.

   

  הקטע מהסרט שעוסק בשרה נתניהו ()
  הקטע מהסרט שעוסק בשרה נתניהו

  "לא יהיה כלום" ()
  "לא יהיה כלום"

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים