שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  5 סטודנטים ישראלים יעברו התמחות בנאס"א
  במשרד המדע אמרו כי מועמדים שייבחרו לתוכנית ייהנו ממלגת מחיה מטעם הסוכנות בסכום של עד 70 אלף שקלים עבור סמסטר מלא

  רוצים לעבוד בנאס"א? זה אפשרי, אבל לתקופה קצרה: סטודנטים ישראלים יוכלו מעתה להצטרף לתוכנית התמחות בנאס"א, שמציעה סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, לקחת חלק בפיתוח מוצרים ומחקרים מדעיים בחלל, לצבור ניסיון בחזית המחקר בתחום החלל ולתרום מהידע שלהם.

   

  התוכנית לשליחת חוקרים ישראלים לנאס"א היא חלק מהסכם רחב שחתמה סוכנות החלל האמריקנית לפני כשנה עם סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. תוכנית ההתמחות מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון או שני בתחומי המדעים המדויקים בעלי זיקה לתחום החלל, המעוניינים להצטרף כחוקרים אורחים במרכז המחקר איימס של נאס"א בארה"ב. תוכנית ההתמחות מתקיימת במהלך שלושה סמסטרים – קיץ, סתיו ואביב - באורך כ-10 עד 16 שבועות כל אחד.

   

  16 שבועות במרכז של נאס"א (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  16 שבועות במרכז של נאס"א(צילום: Shutterstock)

   

  במשרד המדע אמרו כי מועמדים שייבחרו לתוכנית ייהנו ממלגת מחיה מטעם הסוכנות בסכום של עד 70 אלף שקלים עבור סמסטר מלא – סתיו או אביב (כ-16 שבועות), ועד 45 אלף שקלים עבור סמסטר קיץ (כ-10 שבועות). חמישה מועמדים ייבחרו לתוכנית בסיבוב זה מתוך אלו שיגישו את מועמדותם.

   

  שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, אמר: "שיתוף הפעולה עם נאס"א מאפשר למיטב החוקרים והחוקרות הצעירים שלנו להיחשף לחזית המחקר בתחום החלל, לצבור ניסיון ולתרום מהידע שלהם לקידום התחום. כשיחזרו, הניסיון שיצברו בנאס"א ישמש אותם בקידום המחקר והפיתוח בתחום החלל בישראל".

   

  לפרטים ולהגשה:  https://www.gov.il/he/Departments/publications/Call_for_bids/most_rfp20170907

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים