שתף קטע נבחר

התצפית ויידוי האבנים: שלושה הורשעו בהריגת אלכסנדר לבלוביץ'

מוחמד אבו כף, אלוליד אטרש וקטין נוסף נמנו עם החוליה שיידתה אבנים על רכבו של לבלוביץ' ז"ל בתום ארוחת ראש השנה. "אבא, הבטחתי וקיימתי - לא אנוח עד להגעת הצדק", כתבה בתו בפייסבוק

 

 

אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל על רקע מקום הפיגוע (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים) (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)
אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל על רקע מקום הפיגוע(צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

בית המשפט המחוזי הרשיע הבוקר (יום ב') את מוחמד אבו כף, אל-וליד אטרש ונער נוסף בהריגת אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל, בערב ראש השנה לפני כשנתיים, בפיגוע שסימן את תחילת גל טרור היחידים. לאחר סעודת החג הסיע לבלוביץ' שתיים מהאורחות חזרה לביתן, ונהרג לאחר שפלסטינים יידו אבנים על מכוניתו.

 

אבו כף ואטרש, תושבי מזרח ירושלים, היו חלק מחולייה שיידתה אבנים על הרכב שבו נסע לבלוביץ'. הקטין הנוסף תצפת על הכביש בזמן שחבריו יידו אבנים שגרמו לאיבוד השליטה על הרכב ולמותו של לבלוביץ'.

 

המקום שבו אירע הפיגוע (צילום: עופר מאיר) (צילום: עופר מאיר)
המקום שבו אירע הפיגוע(צילום: עופר מאיר)

 

מיה, בתו של לבלוביץ', פרסמה פוסט נוקב ומרגש בפייסבוק לאחר הכרעת הדין. "הוא שמע והוא הכריע", כתבה. "כבוד השופט רפי כרמל, לאחר שנתיים של דיונים בבית משפט, לאחר ששמע תירוצים הזויים של הסנגוריה: 'הוא לקה בליבו', 'היה גשם של אבנים', הם טענו בנוגע לאבן שהייתה ברכב. 'השוטרים הכניסו את האבן לרכב', ועוד אמירות הזויות".

 

"אבא, הבטחתי וקיימתי. לא אנוח עד להגעת הצדק. אומנם אנחנו לא אוהבים את כתב האישום על הריגה ולא רצח, אבל לפחות זכינו בייצוג הולם של הפרקליטות ע"י הגברת ליזו וולפוס, לליווי צמוד ורגיש של משמר בית משפט המחוזי ירושלים ולשופט אדיב ואכפתי כמו כבוד השופט רפי כרמל. היום זה קרה, הכרעת הדין. 'אני מרשיע את שלושתם בהריגה', אמר כבוד השופט. ההרשעה כוללת סעיפי אישום חמורים מאוד".

 

"אבא, בשבוע הבא נציין שנתיים לאסון שלנו, השבוע נעלה לקברך והגעגועים הרבים יתנפצו. לא נשכח ולא נסלח", סיכמה.

 

הפוסט שפרסמה הבת מיה ()
הפוסט שפרסמה הבת מיה

עו"ד ליזו וולפוס (צילום: פרקליטות מחוז ירושלים) (צילום: פרקליטות מחוז ירושלים)
עו"ד ליזו וולפוס(צילום: פרקליטות מחוז ירושלים)

על פי כתב האישום, בערב ראש השנה בשנת 2015, נפגשו הנאשמים יחד על מנת ליידות אבנים לעבר רכבי יהודים אשר נוסעים בכביש המוביל לשכונת ארמון הנציב. זאת, כ"פעולת תגמול והזדהות" בשל בהר הבית.  

 

הם יידו אבנים לעבר כמה כלי רכב ופגעו במכוניתו של לבלוביץ', שכתוצאה מכך סטה מנתיבו, התנגש בעץ ובהמשך מת מפצעיו. לאחר שתצפתו על תוצאות הפיגוע נמלטו הארבעה, ובהמשך נפגשו ותיאמו ביניהם גרסאות למקרה שייתפסו. לבלוביץ הוא ההרוג הראשון בגל הטרור של שנת 2015.

 

הנאשם המרכזי בפרשה, עבד דוויאת, הורשע בהריגה במסגרת הסדר ונגזרו עליו 18 שנות מאסר. נאשם אחר (קטין) הורשע בסיוע ונגזרו עליו 9 שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים