שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כמעט התנגשות בין מטוס קל למצנח ממונע בשרון
  ברגע האחרון ובמרחק 100 מטרים בלבד הצליח אתמול טייס מטוס ססנה להימנע מהתנגשות במצנח ממונע מעל טירה. חוקר התאונות הראשי במשרד התחבורה בודק את נסיבות האירוע שהוגדר "תקרית חמורה"

   

  המטוס שכמעט התנגש במצנח הממונע (צילום: מוטי שווימר) (צילום: מוטי שווימר)
  המטוס שכמעט התנגש במצנח הממונע (צילום: מוטי שווימר)

   

  כמעט אסון אווירי: טייס מטוס קל נמנע אתמול (יום א') ברגע האחרון ובמרחק 100 מטרים בלבד מהתנגשות במצנח ממונע שטס בנתיב שלו מעל טירה. הטייס שינה נתיב ועקף את הצנחן.

   

  האירוע שהוגדר במשרד התחבורה כ"תקרית חמורה" התרחש מעט אחרי 18:00 בערב. מטוס קל מדגם ססנה 172 של חברת "סקאי" יצא לטיסת אימונים עם חניך שלומד טיס. בגובה 800 רגל הבחין הטייס במצנח ממונע שטס לו בנתיב.

   

  בחודשיים וחצי האחרונים נרשמו לפחות 10 אירועים חמורים של התקרבות מסוכנת בין מטוסים קלים למצנחים ממונעים באזורי האימון של שדות התעופה בהרצליה ובחיפה. בעבר זיהו הטייסים את המצנחים במרחק רב כך שהצליחו לדווח למגדל ושינו את מסלולם בהתאם. במקרה מאתמול, הזיהוי היה ברגע האחרון.

   

  "צבר האירועים בתחום זה הוא פוטנציאל ממשי לאירועים חמורים בהרבה ומשכך הוא מחייב את מגזר המרחפים להקפיד שלא לחדור לאזורי טיסה ללא תאום מוקדם", קבע החוקר הראשי במשרד התחבורה עו"ד יצחק רז שפתח בחקירת האירוע.

   

  מאיגוד חברות התעופה והבדק נמסר: "מדובר באירועי בטיחות חמורים ואנו מצפים מרשות התעופה האזרחית לשמור על בטיחות הטיסה במרחב האווירי. לאחרונה פנו פעמים רבות לרשות התעופה האזרחית בעניין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כמעט התנגשות בין מטוס קל למצנח ממונע בשרון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי שווימר
  המטוס שכמעט התנגש במצנח ממונע
  צילום: מוטי שווימר
  מומלצים