שתף קטע נבחר

סרגיי נהרג בתאונת עבודה שבוע לפני התחרות הגורלית של בנו המתאגרף

הלילה נדרס למוות סרגיי איליושונוק מלוד בתאונת עבודה בכביש 6. בנו דניאל, מתאגרף בן 15, זכה בשבוע שעבר במוקדמות אליפות אירופה, והתחרות עצמה תתקיים בבולגריה בימים הקרובים. "הוא היה רוצה שאסע לתחרות", סיפר הבן, "הוא תמיד ליווה אותי והיה גאה בי"

 

 

 

מאז שעות הלילה (יום ב') מסתגרת משפחת איליושונוק מלוד בביתה, אז הגיעה הבשורה המרה על מותו של אבי המשפחה, סרגיי, בתאונת עבודה בכביש 6. רק לפני חודשיים חגג סרגיי יום הולדת 45, וכעת הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים: אנה בת 21, אירנה בת 22 ודניאל בן 15 - מתאגרף צעיר ומוכשר שזכה לתמיכתו העמוקה של אביו וכבר כמה שנים מככב בראש התחרויות באירופה.

 

בשש השנים האחרונות מתחרה דניאל בתחרויות אגרוף שונות. הוא זכה במקום השלישי בקטגוריית נערים (גילאים 14-13) בשנים 2015 ו-2016 באליפות אירופה. רק לפני שבועיים זכה במקום הראשון בתחרות המקדימה לאליפות אירופה שהתקיימה בסרביה. בשבוע הבא אמור דניאל להשתתף באליפות אירופה בבולגריה.

סרגיי עם בנו. "אבא היה רוצה שאתחרה באליפות אירופה" (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
סרגיי עם בנו. "אבא היה רוצה שאתחרה באליפות אירופה"(באדיבות המשפחה)

 (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)
 

"אני זוכר שזכיתי בהכנה לאליפות אירופה, אבא התקשר אליי ואמר לי כל הכבוד", סיפר היום דניאל. "הוא היה ממש שמח. הוא תמיד ליווה אותי והיה גאה בי, אנשים היו אומרים לו, 'ראינו את הבן שלך מתאגרף' והוא היה מתמלא בגאווה, זה היה מביא לו המון כבוד והיה הולך עם ראש מורם".

 

סרגיי עקב מקרוב אחרי הקריירה של בנו ודאג לטפח אותה. יעקב וולך, מנכ"ל איגוד האגרוף והמאמן של דניאל, סיפר: "התקשרו אליי ב-3 בלילה וסיפרו לי מה קרה, אבל עד עכשיו אנחנו לא יודעים מה בדיוק קרה. הוא עבד בחברה של שיפוץ וסלילת כבישים".

 

וולך הוסיף: "סרגיי היה מעורב והגיע לצפות בתחרויות של דניאל בארץ. תמיד האמין בו ושמח כל כך שזכה בתחרות המקדימה לפני שבועיים, אנחנו לא יודעים כרגע מה יהיה עם אליפות אירופה בשבוע הבא, זה כרגע בסימן שאלה".

 

דניאל אמר היום כי הוא מאמין שאביו היה רוצה שימשיך ויתחרה. "הוא היה אומר לי מה שהיה היה, עכשיו אתה צריך להיות יותר טוב ויותר חזק, להיות מרוכז ופשוט לתת הכול", אמר. "אני מאמין שזה מה שאבא היה רוצה, שהוא לא היה רוצה שאני עכשיו אזרוק הכול אחרי כל מה שעברתי. המשפחה שלי לא מתעסקת כרגע באם אני אסע או לא, אבל אני יודע שהם תמיד יתמכו בי במה שאחליט לעשות".

 

מחקירת התאונה שבה נהרג סרגיי עולה כי בזמן שמתח סרט סימון בנתיב העבודה, נהג המשאית שלא הבחין בו נסע לאחור ודרס אותו למוות. הנהג עוכב לחקירה וחוקרי תאונות הדרכים של משטרת מרחב שרון אספו ממצאים בזירת התאונה והעבירו דיווח לחוקרי תאונות עבודה במשרד הכלכלה.

 

אמו של סרגיי עושה את דרכה לארץ מרוסיה, והלווייתו תתקיים מחר בלוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
סרגיי איליושונוק עם בנו דניאל
באדיבות המשפחה
מומלצים