שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הותר לפרסום: סוכן המשטרה שחוסל סיכל ניסיונות רצח של ארגון הפשע לביא
  אנטון רומן ואדם נוסף מארגון הפשע של משפחת לביא היו אמורים להפעיל מטען חבלה בבניין מגורים באשדוד במטרה לחסל עבריין. בשל פעילותו של רומן סוכלה התוכנית. לאחר מכן, בין היתר, הוצע לו להתנקש בראש ארגון פשע מתחרה ואף סופקו לו מדי שוטר ואקדח. בחודש יוני הוא חוסל

   

   

   

   

  הסוכן אנטון רומן סייע למנוע רצח    (צילום: דוברות המשטרה)

  הסוכן אנטון רומן סייע למנוע רצח    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אנטון רומן ()
  אנטון רומן

  אנטון רומן, שנרצח בפרדס הסמוך לרחובות בחודש יוני האחרון, שוגר ליותר מ-40 משימות בקרב ארגון פשיעה והצליח לסכל בזמן אמת כוונות לחיסול, טרם ביצוען. כך הותר אמש (יום ב') לפרסום.

   

  בין השאר סיכל רומן סדרה של מעשי רצח, אירועי ירי במרחב הציבורי ותוכנית לביצוע "פיגוע פלילי" באמצעות הפעלת מטען רב עוצמה בלובי של בניין רב קומות באשדוד. על תרומתו הרבה למשטרה סיפר בין היתר גם פעיל נוסף מארגון הפשע, שגוייס כעד מדינה בחודש שעבר על ידי הימ"ר. 

   

  בחודש שעבר עצרה המשטרה 12 חשודים מארגון פשיעה שניהלו האחים אופיר ועמוס לביא מהשפלה, לאחר חקירה סמויה וממושכת של הימ"ר. במהלך החקירה הזו גוייס בסוף 2016 פעיל בכיר בארגון הפשיעה, אנטון רומן, כמקור-סוכן-חשאי (מס"ח). אך במהלך הפעלתו הוא נרצח. תוך כדי חקירת הרצח ותוך חקירת רצח יוסי עטר, גויס חייל מרכזי בארגון כעד מדינה וחיזק את מסכת הראיות שמסר הסוכן טרם מותו.

   

  זירת הרצח ביום שאחרי    (צילום: אבי מועלם)

  זירת הרצח ביום שאחרי    (צילום: אבי מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפעלתו של רומן איפשרה למשטרה לסכל תוכנית לרצח של פעיל בארגון פשיעה מדרום הארץ בחודש פברואר האחרון. על פי התכנית, ההתנקשות אמורה הייתה להיעשות באמצעות הטמנת מטען רב עוצמה שיופעל מרחוק ובו חומר נפץ תקני, כמה קילוגרמים של רסס מתכתי ובלוני גז. המטען הוסווה בתוך עציץ, ועל פי התוכנית היה אמור להיות מונח בלובי של בניין באשדוד. בבניין זה מתגוררות עשרות משפחות, והוא ממוקם סמוך לבית ספר כך שהפיגוע הפלילי הזה עלול היה לגבות קורבנות רבים חפים מפשע.

   

  הסוכן ופעיל נוסף מהארגון הסתירו את המטען באזור הכניסה הדרומית לאשדוד טרם הבאתו לבניין, ואף ערכו בדיקת טווח לשלט שסופק עם המטען. כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע וסכנה לאזרחים, סוכל ניסיון הפגיעה עם מעצרם של המעורבים, כולל הסוכן, ותפיסת המטען. לאחר הרצח של ארתור ארקליאן ב-24 בפברואר 2017 ברחובות, שהיה פעיל בארגון הפשיעה מהשפלה, תכננו ראשי הארגון לנקום את מותו וניסו להוציא אל הפועל סדרה של התנקשויות ביריבים שכולן סוכלו על ידי משטרת ישראל.

   

  זירת הרצח של אנטון רומן ברחובות (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  זירת הרצח של אנטון רומן ברחובות (צילום: אבי מועלם)

   
  עמוס לביא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עמוס לביא(צילום: מוטי קמחי)

  אופיר לביא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אופיר לביא(צילום: מוטי קמחי)

  בחודש מרס האחרון הציע אחד החשודים לרומן לרצוח את העומד בראש הארגון היריב מהדרום, בני שלמה, תמורת 150 אלף שקל ועוד 50 אלף שקל על רצח כל מלווה שלו, ללא נשים וילדים. לצורך קידום התוכנית, סופקו לסוכן ופעילים נוספים מדים הנחזים לשיטתם למדי יס"מ משטרתיים וגם רכב.

   

  זמן קצר לפני ההוצאה לפועל של התוכנית עצרה המשטרה ביוזמתה את אחד הפעילים בתיק אחר שבו היה מעורב. הוא נחקר והוגש נגדו כתב אישום.

   

  האזינו: השוטרים מגלים את גופתו של רומן

  האזינו: השוטרים מגלים את גופתו של רומן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ניסיון חיסול נוסף של הפעיל בארגון הפשיעה מאשדוד בחודש אפריל האחרון תוכנן להתבצע בירי. לסוכן סופקו "מדי יס"מ" ואקדח, אך התוכנית סוכלה לאחר שהסוכן דיווח שהרכב שהיה אמור לקבל לא אותר.

   

  בהמשך תוכננו ניסיונות חיסול נוספים של שני הפעילים הללו, בין היתר באמצעות ירי מרובה M-16 על שיירה כאשר ייצא מביתו ביישוב בדרום הארץ.

   

  בחודש אפריל האחרון הוצע לסוכן ולאחרים לבצע חיסול של גורם פשיעה מתחרה מהעיר רחובות, בירי מאקדח, אך יעד החיסול לא היה בביתו והמבצע נדחה.

   

  עדויותיו של עד המדינה סיפקו הן מודיעין רב והן תשתית ראייתית, וסייעו לפענח שורה ארוכה של תיקים פליליים נוספים, לרבות תיק קשירת הקשר לפגוע באחר ותיק הצתה בהם הואשמו ירון אמסטט, רומן אגרונוב ואחרים, תיק רצח יוסי עטר שבו הואשמו היום יבגני גולובקו המכונה "אסחאב" ורוסלן שצ'פטניוב. בנוסף, חיזקו עדויות עד המדינה את התשתית הראייתית נגד הנאשמים ברצח אנטון רומן - עמוס לביא, רומן אגרונוב ודוד פילוס. 

   

  היום יוגש כתב אישום מתוקן בבית המשפט המחוזי נגד הנאשמים ברצח רומן, ובהמשך יוגשו כתבי אישום נגד שאר פעילי הארגון בגין ניסיונות הרצח הללו ועבירות נוספות, למעט אירוע המטען באשדוד בו תימשך החקירה נגד כלל המעורבים באירוע.


  פורסם לראשונה 11/09/2017 18:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הותר לפרסום: סוכן המשטרה שחוסל סיכל ניסיונות רצח של ארגון הפשע לביא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים