שתף קטע נבחר

הרב עובדיה קרא להצביע שרון בערוצים הפיראטיים

אתמול נסגרו 'ערוצי הקודש' של ש"ס בעקבות תעמולה פוליטית, אך חלק מהן חזרו לשדר היום כרגיל. קלטת תמיכה בשרון שודרה הערב ברחובות הערים החרדיות בניסיון לעודד את המצביעים הרדומים

הרב עובדיה יוסף קרא הערב (יום ג') בשידור בערוצי הקודש הפיראטיים למצביעי ש"ס לצאת ולהצביע עבור אריאל שרון.
אתמול נסגרו שש תחנות פיראטיות של ש"ס בגלל ניהול תעמולת בחירות, אך חלק מהן חזרו לפעול היום כרגיל.
הרב עובדיה הדגיש בשידור כי "מי שעדיין לא בחר, חייב לצאת לבחור, ואמר כי מדובר בהצבעה שחשובה יותר מתפילת ערבית". "התורה שלנו בסכנה, יש רשעים שאורבים לתורה שלנו. אנו צריכים לחזק את התורה ולחזק את היהדות", הוסיף הרב.

"קלטת להצלת היהודים"

במטה הבחירות של הליכוד שואבים עידוד מהדיווחים על שיעורי הצבעה נמוכים במגזר הערבי, אבל מודאגים מדיווחים על שיעורי הצבעה נמוכים במגזר החרדי. החרדים נערכים כעת למאמץ אחרון להעלאת אחוזי ההצבעה במיגזר. ברגעים אלה סיימו פעילי המטה החרדי למען בחירתו של אריאל שרון הפצת קלטת שתשודר ברמקולים ברחבי השכונות החרדיות, החל מהשעה 18:00. בקלטת נשמעת הקריאה: "הצילו יהודים הצילו, עכשיו נודע, כל השמאל והערבים מצביעים בהמוניהם. חובה לצאת ולהצביע מיד". הקריאה מסתיימת בתקיעת שופר. בליכוד טוענים כי החרדים הגישו רשימת בקשות, לפני שהקלטת תופץ ברחובות.
בליכוד מביעים אכזבה גם מאחוז ההצבעה הנמוך בקלפיות "כחולות", שהן קלפיות המוצבות באיזורים בהם התמיכה המסורתית בליכוד היא גבוהה. מנתונים שהציג ראש יום הבחירות במטה, האלוף במילואים מאיר דגן, בקלפיות אותן הוא מכנה "אדומות", התומכות באופן מסורתי בברק - קיבוצים, מושבים ובעיר חיפה, אחוזי ההצבעה מגיעים גבוהים יותר מאשר בקלפיות של הליכוד.
לפי דיווחים שהגיעו לחמ"ל של הליכוד במצודת זאב בתל-אביב, שיעורי ההצבעה בבני-ברק ובמאה שערים נמוכים מאוד. משקיף באחת הקלפיות אמר כי מעולם לא נראו אחוזי הצבעה דלים כל-כך בבני-ברק. מנכ"ל הליכוד, אורי שני, ויו"ר מטה החרדים של הליכוד, יאיר פרץ, יצאו לבני-ברק כדי "לעורר את השטח".
פעילים חרדיים אומרים כי שיעורי הצבעה גבוהים יותר צפויים אחרי השעה 19:00, כאשר מסתיימים הלימודים. יחד עם זאת, מודים הפעילים ששיעורי ההצבעה נמוכים ביחס לאלה שהיו בבחירות קודמות. ח"כ סילבן שלום (ליכוד) טען כי אחוזי ההצבעה הנמוכים נובעים מקשיים בהסעת מצביעים לקלפי.
נציג אגודת ישראל במטה שרון לא הגיע הבוקר לחמ"ל יום הבחירות במטה, בניגוד לכל חברי הסיעות האחרות הפעילות במטה, שהגיעו בשעות הבוקר לפעולתם בחמ"ל. הנציג, ישראל רביץ, מסר בתגובה, שהוא נמצא במצודת זאב, אולם בחמ"ל אומרים כי לא ראו אותו.

בהכנת הכתבה השתתפו שמעון איפרגן ויהונתן ליס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי כהן מגן
הרב עובדיה יוסף. "להצביע לשרון"
צילום גילי כהן מגן
מומלצים