שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  200 אלף דולר מעיר המלאכים למריומה
  וגם: 2 מיליון שקלים של אחוה, שטראוס מתרגשת, פרס מאיץ בדואר, פישר מציג פמיניזם מאגי, מאירים את געש, יהב מבקש חולצה, עופר ולוח השנה. רכילות עסקית

   

  מעל 200 אלף דולרים גויסו לעמותת בית השנטי, בערב ההתרמה השנתי, שהתקיים בלוס אנג'לס. מייסדת העמותה מריומה בן יוסף, שמסייעת לילדים נטושים ממשפחות מצוקה, נראתה נרגשת בערב, שהתקיים בביתם של טלי ויובל סטלמך, והופק על ידי מיכל ודני אלפרט ושרי ויחי יוגב, בנוכחות כ-100 מוזמנים מהקהילה היהודית-ישראלית בלוס אנג'לס. על הקולינאריה הופקד השף שגב משה שגב, שבישל בהתנדבות. מריומה שיתפת את הנוכחים בפעילות העמותה, והסבירה כי הילדים סומכים עליה בגלל שהיא עברה חוויות דומות לשלהם, בין היתר, אונס והתנסות בסמים. "אני מדברת אליהם בחמלה ולא ברחמים", אמרה.

  דני אלפרט, מריומה ושגב משה ()
  דני אלפרט, מריומה ושגב משה
   

  מיס גולברי ההריונית

  אז השנה אסתי גינצבורג לא צעדה על הבמה בתצוגת האופנה של גולברי לסתיו-חורף 2017-8, בשל הריונה - אך עדיין הילכה על הבמה בתור מנחת האירוע. כ-4,500 איש נכחו בערב השנתי בקיסריה, בו נכחו, בין היתר, בעלי גולברי דוד, יעקב ומשה גולברי, איש העסקים והבעל הגאה של גינזבורג עדי קייזמן, מנכ"ל קבוצת קניוני עופר משה רוזנבלום, ד"ר ציפי לנדאו, עמוס שפירא ובת הזוג חלי לוי, דב קוטלר, שמואל עטייה, בת שבע בובליל, עופר שחטר, מנכ"ל פרומול שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, רוני וליה וורטייהמר, רוני מאנה, רמזי גבאי, יו"ר מכון הייצוא. כל אלו ועוד נכחו במתחם ה-VIP ונהנו מבר משקאות עשיר, מינגלינג ופוטיפורים בסגנון צרפתי.

  דוד יעקב ומשה גולברי עם אסתי גינצבורג (צילום: ניר פקין) (צילום: ניר פקין)
  דוד יעקב ומשה גולברי עם אסתי גינצבורג(צילום: ניר פקין)
   

  שטראוס בטרקטורון

  תיירני הגליל המערבי, החברים במיזם הפילנטרופי אוצרות הגליל, הודו למייסדת המיזם התעשיינית והיזמית רעיה שטראוס בן דרור, באירוע הפתעה והרמת כוסית לשנה החדשה שקיימו בפארק אקסטרים בעכו.

   

  שטראוס נראתה נרגשת מהמחווה, וגם מהחוויה שכללה בנג'י, טיפוס על קיר וטיסה בטרקטורון מעופף. נכחו גם שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו ויריב המאירי, מנכ"ל אוצרות הגליל. נציין כי ההתרגשות של שטראוס בן דרור השבוע הייתה כפולה מפני שרק לפני כמה ימים חיתנה בבנימינה את נכדתה נועה, בתה של ד"ר נאוה מיכאל – צברי.

   

  רעיה שטראוס בן דרור על הטרקטורון (צילום: גד ודורית ריטבו, אוצרות הגליל) (צילום: גד ודורית ריטבו, אוצרות הגליל)
  רעיה שטראוס בן דרור על הטרקטורון(צילום: גד ודורית ריטבו, אוצרות הגליל)

  שמואל בן דרור, רעיה שטראוס בן דרור ושמעון לנקרי (צילום: גד ודורית ריטבו, אוצרות הגליל) (צילום: גד ודורית ריטבו, אוצרות הגליל)
  שמואל בן דרור, רעיה שטראוס בן דרור ושמעון לנקרי(צילום: גד ודורית ריטבו, אוצרות הגליל)
   

  שני מיליון שקלים שלווים

  למעלה משני מיליון שקלים גויסו בערב הגאלה השנתי של ארגון שלוה. בין 850 ידידי הארגון שהגיעו לתמוך נראו ירון קסטנבאום, אודי סביון, חיים טייב, שהיה אורח הכבוד של הערב עם רעייתו איריס, והמדליסט האולימפי אורי ששון, שחנך לפני שבוע את בית הספר לג׳ודו לילדים עם מוגבלויות במרכז הלאומי של שלוה בירושלים, לאחר שמכר את חליפת הג׳ודו איתה זכה באליפות ב-100 אלף דולרים אותם העביר לבית הספר. שלומי שבת ריגש כששר עם דינה סמטה, הסולנית העיוורת של להקת ילדי שלוה, להקת ילדים עם מוגבליות. ארגון שלוה מסייע לאלפי ילדים עם מוגבלויות ולמשפחותיהם.

   

  דינה סמטה ושלומי שבת ()
  דינה סמטה ושלומי שבת

  אורי ששון ()
  אורי ששון
   

  קלעו בול

  השירות הבולאי חשף את הבול הממלכתי של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל במלאת שנה למותו, בטקס מרגש במעמד שר התקשורת איוב קרא, חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל, ואלחנן שפירא מנהל השירות הבולאי.

   

  במעמד הזכיר קרא שהיה זה פרס שהסב את שם המשרד למשרד התקשורת במקום משרד הדואר. ומה אמר פרס הבן? "קלעתם בול", והוסיף בחצי צחוק חצי רצינות: "לאבא שלי לא הייתה סבלנות, הוא היה מהיר וחד, ולכן כדאי שהמעטפות עם הבול של שמעון פרס יגיעו במהירות שטרם ראיתם כמותה".

  חזי צאיג, חמי פרס, איוב קרא ודני גולדשטיין (צילום: תמר מצפי) (צילום: תמר מצפי)
  חזי צאיג, חמי פרס, איוב קרא ודני גולדשטיין(צילום: תמר מצפי)
   

  מאירים את געש

  אירוע הלקוחות המסורתי של חברת געש הביא לכך שמפעל החברה הפך ללילה אחד לגלריית אמנות. מנכ"ל החברה דותן בוכסווילר, הציג בפני אדריכלים, יועצי תאורה, מהנדסים וקבלנים, את גופי התאורה ביחד עם התערוכה "אתרים מוארים" שאצר דורון פולק, בה הוצגו צילומים מאתרים, שהתאורה בהם הותקנה על ידי החברה.

   

  בנוסף, הוצג במקום פרויקט הצילומים של הצלם רועי גרינברג. בין המוארים: סמנכ"לית השיווק של החברה קרין נצר, המהנדס הראשי של התעשייה האווירית ערן איווניר, מנכ"ל TPV מקבוצת תדיראן יהודה כהן, ודני שרף, דירקטור בחברה.

  רועי גרינברג, קרין נצר, דורון פולק, דותן בוכסווילר וערן איווניר (צילום: נדב זכריה) (צילום: נדב זכריה)
  רועי גרינברג, קרין נצר, דורון פולק, דותן בוכסווילר וערן איווניר(צילום: נדב זכריה)
   

  שנה על לוח

  בקניון עופר רמת אביב רמת אביב הושקה תערוכת צילומים של מגזין "סטייליסט" מבית לאשה. בתערוכה, שהופקה בשיתוף עם אופטיקנה, קליניק וארקיע, מוצגים 12 צילומי ענק שאוגדו ללוח שנה, בין היתר של שיר אלמליח, רוסלנה רודינה, שירלי בוגנים, שגיא ברייטנר ושירז טל. ליאורה עופר, בעלת השליטה בעופר השקעות, משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר ואלי כהן, מנכ"ל לאשה, בחנו מקרוב את הלוח.

   

  משה רוזנבלום, ליאורה עופר ואלי כהן ()
  משה רוזנבלום, ליאורה עופר ואלי כהן

  פמיניזם נוסח פישר

  בגלריה ZOA על שם דבורה פישר ז"ל נפתחה תערוכה חדשה של הצלמת והאמנית דיקלה לאור, שהנציחה על רקע נופי הגולן דמויות של נשים מהתנ"ך, בדגש על נשים פמיניסטיות בעלות כוח מאגי. התערוכה היא תוצרה של שיתוף פעולה בין הגלריה החברתית לבין עמותת "ניצנים" הפועלת לחיזוק וטיפוח זהות ותרבות יהודית ישראלית. נכחו: ד"ר אלי פישר, נשיא התשלובת, סיגל בר-און, יו"ר משותף של התשלובת, קארן וייס, יו"ר עמותת ניצנים, והאמן בני אפרת.

  סיגל בר און, אלי פישר, דיקלה לאור וקארן וויס (צילום: יעל מוסברג) (צילום: יעל מוסברג)
  סיגל בר און, אלי פישר, דיקלה לאור וקארן וויס(צילום: יעל מוסברג)
   

  שפירא לומד טכנולוגיה

  ראש עיריית יוקנעם סימון אלפסי, סייר בעירו עם מבקר המדינה יוסף שפירא, ולא דילג על ביקור במשרדי מלאנוקס טכנולוגיות. שפירא פגש במקום את סמנכ"ל השיווק הבינלאומי של החברה גלעד שיינר, שסקר בפניו את פעילות החברה והציג גם את התרומה החברתית והתעסוקתית שלה.

  גלעד שיינר, יוסף שפירא וסימון אלפסי (צילום: מלאנוקס) (צילום: מלאנוקס)
  גלעד שיינר, יוסף שפירא וסימון אלפסי(צילום: מלאנוקס)
   

  שיבאס בקצב טמפו

  מנהל חטיבת האלכוהול והבירות בחברת טמפו ניר גל, אירח את קולין סקוט, מאסטר בלנדר עולמי של שיבאס ריגאל, באירוע השקת שיבאס ריגאל אולטיס בישראל, אליו הגיע במיוחד יאנס לדומטוס, מנהל אזור המזרח התיכון בפרנו ריקארד העולמית.

   

  האירוע, שהתקיים במתחם האירועים בן אביגדור בתל אביב, כלל טעימות של הוויסקי החדש, הרצאה וסדנא של סקוט. בנוכחים: נשיא ויו"ר מלאנוקס אייל וולדמן עם בת הזוג ז'אן בן אהרון, מבעלי אירני קורפ יוסי אירני, נשיאת קבוצת שטיר וסגנית יו"ר איגוד לשכות המסחר ישראלה שטי ומנכ"ל קניון TLV אבי זמיר.

  קולין סקוט, יאנס לדומטוס וניר גל (צילום: שוקה כהן) (צילום: שוקה כהן)
  קולין סקוט, יאנס לדומטוס וניר גל(צילום: שוקה כהן)
   

  קטנה עליו

  ראש עיריית שיקגו רם עמנואל, הגיע לחיפה כדי לדון בשיתופי פעולה אסטרטגיים בין הערים. עמנואל בביקורו העניק לראש עיריית חיפה יונה יהב, חולצה וכובע של קבוצת הבייסבול של שיקגו, שזכתה בשנה שעברה באליפות. לאחר שיהב בחן את החולצה, הוא הודה אבל ביקש מעמנואל שבביקורו הבא יביא לו חולצה במידה גדולה הרבה יותר.

  רם עמנואל ויונה יהב (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה) (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
  רם עמנואל ויונה יהב(צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
   

  שנת האתיופים

  לפי לוח השנה האתיופי, עכשיו נכנסת שנת 2010. לכבוד השנה החדשה בחרה דפנה רגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצת א.ב. מתכננים, להגיע לאדיס ולחגוג עם השותפים המקומיים שלהם ושלנו, יזמות ישראלית-אתיופית.

  דפנה רגב באדיס ()
  דפנה רגב באדיס
   

  דלקל נכנסת לביטוח

  כ-1,000 מוזמנים של קבוצת דלקל, קבוצת חברות בתחום הדלק, הגז ונדל''ן שבבעלות יניב כהן, יונתן חי ואלי מוטעי, הגיעו לאירוע שערכה הקבוצה לשנה החדשה. כהן הודיע שבתשע"ח מתכוונת הקבוצה לפתוח חטיבת ביטוח בעקבות קבלת אישור של הממונה על הביטוח. שמעו ורשמו: מנכ''לית דלק אסתר אלדן, מנכ''ל סונול ניר גלילי, מנכ"ל TEN ערן וקנין, מבעלי קפה גרג יאיר מלכה, מנכ''ל ובעלים ויטה פרי גליל אושיק אפריים ויו''ר חוצה ישראל רו''ח חוסם בשארה.

   

  יניב כהן ואסתר אלדן (צילום: מורג ביטן) (צילום: מורג ביטן)
  יניב כהן ואסתר אלדן(צילום: מורג ביטן)

  פועלים מרגיש חג

  לכבוד השנה החדשה ובמסגרת הרחבה והעמקה של פעילותו בארה"ב, ערך בנק הפועלים אירוע חגיגי ללקוחות ישראליים המקיימים פעילות בנקאית בארה"ב. נראו חגיגיים: המשנה למנכ"ל בנק הפועלים דן קולר, וגבי חמני, מנהל הפעילות של הבנק בארה"ב.

  גבי חמני (צילום: יח"צ פועלים) (צילום: יח
  גבי חמני(צילום: יח"צ פועלים)

   

  בקצר...

   השגריר מרק רגב, השר גלעד ארדן, המפיקה של טלי צמח והיזם היהודי הבריטי מארק וורת', אלו השמות שעומדים מאחורי פסטיבל TLV in LDN, הפסטיבל הישראלי, שמתקיים בלונדון בהשתתפות 120 אמנים מישראל, המופיעים בעיר. ארדן, שיזם את הפסטיבל עם הקהילה היהודית בבריטניה אמר כי לפסטיבל חשיבות רבה בעצם קיומו בבריטניה, בשנת המאה להצהרת בלפור, כתשובה תרבותית לקריאות שיוצאות משם לחרם תרבותי על ישראל״.

   ערן רולס יו"ר מרכז הבנייה הישראלי, קיים בביתו שברמות השבים ערב חגיגי, אליו הוזמנו עשרות רבות של אנשי עסקים ובכירי ענף הנדל"ן. התמנגלו: סמנכ"ל קבוצת חג'ג' שלום שאול, מנכ"ל אלקטרה בנייה ירון שורק, מנכ"ל משרד הבינוי חגי רזניק, פרופ' אבי וד"ר רינה דגני, היזם מוטי קוזהינוף.

   האוניברסיטה העברית הודיעה על פתיחת תוכנית אקדמית ללימוד תחום ההשקעה בסטרטאפים. ד"ר שי הראל, החוקר באוניברסיטה את תחום מימון היזמות, הוא שזיהה את הצורך בלימודים אקדמיים בנושא, וביוזמתו נפתחה התוכנית. הסטודנטים ילמדו כיצד להשקיע ואז יתרגלו את ההשקעות עם אנשי תעשיית ההון סיכון בחברות סטרטאפ שונות, כשהקרנות יקצו לסטודנטים סכום כסף להשקעה בין 0.5 מיליון דולרים ל-10 מיליון דולרים.

   שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בחר בעמי אפלבום לתפקיד יו"ר הרשות לחדשנות והמדען הראשי, מבין שלושה מועמדים סופיים, שנבחרו על ידי ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי. הרשות לחדשנות מהווה את הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית בחדשנות של התעשייה הישראלית, והתקציב השנתי שלה עומד על 1.6 מיליארד שקלים.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "200 אלף דולר מעיר המלאכים למריומה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים