שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אחרי סערת רגב אשתקד: פוליטיקאים לא יוזמנו לטקס פרסי אופיר

  האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה החליטה לא להזמין פוליטיקאים לטקס פרסי אופיר השנה לאחר שהשרה מירי רגב עוררה סערה במהלך האירוע בשנה שעברה. "אין בהחלטה זו כל כוונה לפגוע בכבודה של שרת התרבות, או של כל פוליטיקאי אחר", נמסר בהצהרה. רגב בתגובה: "החלטה פחדנית ולא דמוקרטית. אשמיע את דברי בשידור חי בפייסבוק"

  האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה החליטה לא להזמין פוליטיקאים לטקס פרסי אופיר (האוסקר הישראלי) שייתקיים ב-19 בספטמבר. כך נמסר בהודעה לתקשורת מטעמה.

   

  בהצהרה נכתב כי "האקדמיה אינה בורחת מעימותים ומוכנה לנהל דיון ענייני ונוקב בביקורת עליה ועל היצירות של חבריה. עם זאת, ישנו יום אחד בשנה שבו קהילת הקולנוע מכבדת ומוקירה את היוצרים ואת היצירה ומעלה את זכרם של מי אשר הלכו לעולמם מקרב חבריה. לצערנו, עם הזמן שינה הטקס את אופיו והפך אט אט לזירת התגוששות שאינה ראויה, הגורמת לזילות האירוע וחמור מכך - זילות היוצרים והיצירה שהוא מבקש לכבד ולהוקיר. ביתר שאת אירעו הדברים בשנה שעברה. ההתרחשויות המיותרות שליוו את הטקס הסבו פגיעה לכל הצדדים המעורבים בעימות, ובראש בראשונה לזוכים בפרסי הצטיינות".

   

   

   (צילום: מארק ישראל סלם) (צילום: מארק ישראל סלם)
  (צילום: מארק ישראל סלם)

  "לאור זאת, מתוך אחריות לקיומו התקין והראוי של הטקס ומתוך כבוד ליוצרים וליצירה, נחושה הנהלת האקדמיה לעשות כל שביכולתה כדי למנוע חזרה על אירועים מצערים מסוג זה, ועל כן החליטה שלא להזמין פוליטיקאים לטקס חלוקת פרסי ההצטיינות ובכך להתאים עצמה לנהוג בעולם. יודגש, אין בהחלטה זו כל כוונה לפגוע בכבודה של שרת התרבות, או של כל פוליטיקאי אחר". 

   

  שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב התייחסה לכך ואמרה כי מדובר ב"החלטה פחדנית ולא דמוקרטית של גוף שמדיר את עמדת הציבור ונבחריו. אשמיע את נאומי בשידור חי ללא צנזורה בעמוד הפייסבוק שלי במקביל לטקס פרס אופיר. אני מזמינה את הציבור הרחב לצפות ולשתף". עוד הוסיפה כי "החלטת הנהלת האקדמיה לקולנוע היא החלטה צפויה לאור הניסיון של האקדמיה בימים האחרונים להכתיב ולצנזר את נאומי".

   

  "פוקסטרוט". עומד במרכז הסערה (צילום: גיורא ביח) (צילום: גיורא ביח)
  "פוקסטרוט". עומד במרכז הסערה(צילום: גיורא ביח)

   

  "ההחלטה הזו נועדה לדבר אחד בלבד - למנוע מהציבור לשמוע את עמדתי הצודקת שסרטים שמפיצים דיבה רעה ושקרית על חיילי צה"ל, כמו 'פוקסטרוט', המועמד לפרס אופיר - לא ימומנו מתקציב המדינה". כך בעצם הזכירה השרה את סרטו החדש של שמוליק מעוז "פוקסטרוט", שעומד במרכז הסערה האחרונה.

   

   

  "פוקסטרוט", שייצא לאקרנים בסוף החודש הקרוב מועמד ל-13 פרסי אופיר וזכה לפני כשבוע בפרס יוקרתי בפסטביל ונציה. בחודש האחרון רגב יצאה נגד הסרט מספר פעמים מבלי שצפתה בו לאחר שנאמר לה כי יש בו סצנה המראה טיוח של חיילי צה"ל.

   

  כזכור, שנה שעברה מירי רגב עזבה את האולם בעיצומו של הטקס לאחר שכוכב הסרט "ג'אנקשן 48", תאמר נפאר, הופיע עם שיר של המשורר מחמוד דרוויש. "לא אהיה קהל לשיריו של מחמוד דרוויש", הסבירה כשחזרה לאולם וקיבלה קריאות בוז בתגובה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מארק ישראל סלם
  לא תתשתף בטקס השנה
  צילום: מארק ישראל סלם
  לאתר ההטבות
  מומלצים