שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבחירה של שרה: "לסיים את חיי בבית"

  שרה יריץ בת ה-61 חולה בסרטן ריאות גרורתי כבר עשר שנים. בשנה האחרונה מצבה הידרדר והיא בחרה באפשרות של הוספיס בבית. "אף אחד לא יודע מה יהיה, אז לפחות שזה יהיה בתא המשפחתי החם", היא אומרת. צפו בה מספרת על ההתמודדות שלה

  בשיתוף צבר רפואה

   

  צפו בשרה מספרת על ההתמודדות עם המחלה:

    

   

  שרה יריץ בת ה-61 סובלת מסרטן ריאות גרורתי כבר עשר שנים. בשנה האחרונה חלה הידרדרות במצב הבריאות שלה, והיא בחרה באפשרות של ליווי פליאטיבי תומך במסגרת הוספיס בית של 'צבר רפואה'. זה הדבר הכי נכון לעשות מבחינתי", היא אומרת ומסבירה, "מה יותר טוב מלהיות בבית שלך עם המשפחה שלך מאשר להיות מנותקת מכולם בבית החולים"?

   

  היא אומרת: "אני קמה כל יום ומסדרת את היום יום כדי שהכל יהיה מסודר לתקופה שבה אני כבר לא אהיה. אני עם המשפחה שלי, בפינה שלי, בבית שלי, זו האופציה הכי טובה שיש עבורי. אף אחד לא יודע מה יהיה, אז לפחות שזה יהיה בתא המשפחתי החם" היא מסכמת.

   

  למי מתאים ליווי הוספיס בבית?

  שירות 'הוספיס בבית' מיועד לחולים במחלות קשות חשוכות מרפא, אשר בוחרים להישאר בביתם בתקופה האחרונה בחייהם, לצד משפחתם.

   

  גם בעיצומם של טיפולים פעילים במחלה (הקרנות, כימותרפיה), כדאי ומומלץ לקבל טיפול תומך בבית. המטרה העיקרית של הוספיס בבית היא להפחית את הסבל הפיזי, הרגשי והרוחני הנובע מהמחלה או מהטיפול בה, אך במקביל להמשיך בחיי היומיום, באיכות החיים הטובה ביותר האפשרית.

   

  הצוות המטפל כולל רופא/ה, אח/ות ועובד/ת סוציאלי/ת, המגיעים לביקורי בית באופן קבוע, וזמינים למשפחה בכל רגע נתון.

   

  חשוב לדעת – כל אדם זכאי לקבל ליווי פליאטיבי תומך ללא כל עלות. הוספיס בבית הוא שירות המגיע על פי חוק לכל אדם בישראל החולה במחלה קשה ונמצא בשלב הסופני של חייו.

   

  על-פי החוק, קופות החולים מחויבות להעניק טיפול פליאטיבי לחולה הבוחר לקבל זאת בביתו, עם זמינות מלאה 24/7, וללא כל עלות.

   

  יש לפנות לנציג קופת החולים בבית החולים, ולבקש להגיע להוספיס בבית. במידה שהחולה נמצא בבית, יש לגשת לרופא המשפחה ולקבל הפניה להוספיס בית.

   

  בשיתוף צבר רפואה


   


  פורסם לראשונה 14/09/2017 14:43

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים