שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוסכים? ההנחה בדמי הניהול תישמר ל-5 שנים
  מחודש אפריל חברות הביטוח, הפנסיה והגמל שייתנו הנחה לחוסך בדמי הניהול, יהיו מחויבות לשמר את ההטבה למשך 5 שנים במקום שנתיים כיום. עם זאת, החברות הצליחו להביא לקיצור התקופה מ-7 שנים כפי שתוכנן במקור

  החל מחודש אפריל 2018 חברות הפנסיה והגמל שיעניקו הנחה בדמי ניהול, יהיו מחויבות להשאירה על כנה במשך חמש שנים, כך עולה מהוראה שפרסמה אמש (ג') רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון.

   

   

  למרות שמדובר בשינוי דרמטי, ברשות שוק ההון נכנעו למעשה ללחץ החברות הפיננסיות וקיצרו את תקופת ההטבה לחמש שנים במקום שבע כפי שתוכנן במקור. נציין כי כיום משך הזמן לשימור דמי הניהול, לו מחויבים מנהלי החסכונות הוא שנתיים.

   

  ההוראות קובעות כי החברות יחויבו לשלוח לעמית הודעה בכתב על קבלת ההטבה בדמי הניהול, שתכלול את שיעור דמי הניהול החדשים, מועד ההטבה ותוקפה. ניתן יהיה להעלות את דמי הניהול, רק אם עברה חצי שנה לאחר שהעמית הפסיק להפקיד כספים לחיסכון ובתנאי שהפסקת ההפקדות לא ארעה על ידי המעסיק.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  ככלל, במקרים בהם מעוניינת החברה להעלות את דמי הניהול (אם הלקוח לא קיבל הנחה שאוסרת על העלאת דמי ניהול), החברה המנהלת את הכספים תידרש לשלוח לחוסך הודעה בכתב, לפחות חודשיים לפני מועד העלאת דמי הניהול, תוך התראה על כך שדמי הניהול יעלו.

   

  בנוסף, על החברה לשלוח לעמית, 30 יום לפני העלאת דמי הניהול, מסרון לטלפון הנייד עם ההודעה.

   

  ברשות שוק ההון חזרו בהם מהקביעה הקודמת לפיה הנחה שתינתן בדמי הניהול, תחול על כל החסכונות של אותו עמית בגוף הפיננסי. עם זאת, נקבע כי עובד שעזב מקום עבודה אחד ועבר לאחר ובשני המקומות יש הסדר בו נקבעו דמי הניהול בחיסכון עם גוף פיננסי מסויים, העובד יוכל לבחור את ההסדר הטוב מבין השניים.

   

  ההוראות יחלו כאמור באפריל 2018 עבור מצטרפים חדשים או אלו שמחדשים או מאריכים את ההטבה בדמי הניהול מתאריך זה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חוסכים? ההנחה בדמי הניהול תישמר ל-5 שנים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים