שתף קטע נבחר

התפטר ח"כ מש"ס שהשתתף בחתונה הגאה של אחיינו

ימים ספורים לאחר שחשף שהגיע עם משפחתו לחתונת אחיינו ההומו, הודיע הבוקר ח"כ יגאל גואטה מש"ס על התפטרותו מהכנסת. לאחר הגילוי על החתונה סערו הרוחות בש"ס וגואטה ספג ביקורת קשה. השר אריה דרעי הודה לגואטה: "מכבד את ההחלטה"

 

 

ח"כ יגאל גואטה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ יגאל גואטה(צילום: אוהד צויגנברג)

ח"כ יגאל גואטה מש"ס הודיע הבוקר (יום ד') ליו"ר תנועת ש"ס, השר אריה דרעי, על התפטרותו מהכנסת. ההודעה מגיעה בשיאה של ביקורת שהוטחה בו לאחר שחשף בראיון בגלי צה"ל כי השתתף בחתונה של אחיינו ההומו עם בן זוגו.

 

בעקבות הביקורת הסתייג ח"כ גואטה מעצם החתונה, והדגיש כי השתתף בה כדי לכבד את בני משפחתו בשל מחויבותו לאחותו, אם החתן, שאיתה הוא נמצא ביחסים טובים למרות הפערים האידיאולוגיים. במכתב לשר דרעי, כתב ח"כ גואטה כי הוא מודה לו על האמון שאיפשר את צירופו לסיעת ש"ס בכנסת אולם החליט להתפטר מהכנסת. עוד אמר לדרעי כי הוא מאמין בהנהגתו וימשיך לפעול למענו ולמען תנועת ש"ס ככל שיידרש.

 

בראיון שנערך עמו ברדיו בשבוע שעבר, אמר הח"כ כי משנודע על השתתפותו באירוע, "לא הגיבו לזה טוב אנשים. אני לא הולך לכל מיני חתונות. ואמרתי במפורש גם באירוע, זה דבר שהוא אסור באיסור חמור מהתורה. זו תועבה, זה דבר שהוא נורא ואיום. אבל היה פה קטע של אחותי".

 

 

גואטה אמר כי לא הורו לו לפרוש מהכנסת "אבל אמרו שזה לא בסדר, היה דיון על זה. אני מבין את הרגישות הזאת. לא כולם יכולים להכיל את יגאל גואטה. לא חטפתי על הראש. שום דבר פה לא חוטפים על הראש".

 

הוא נשאל לגבי היהדות הספרדית שתמיד הייתה יהדות שיותר מקבלת אנשים מסוגים שונים.גואטה: "אני לא הולך להתגאות בזה. רק אמרתי שלצד זה, אם השיקול שלי היה אחות שלי שאני בקשר מדהים איתה".

 

ח"כ גואטה נחשב לכוכב עולה בש"ס, ובגלל סגנון דיבורו המשוחרר והבוטה זכה לכינוי "אורן חזן החרדי". דרעי קידם אותו מחברות במועצת העיר בני ברק לרשימה הארצית של ש"ס. בשל מעמדו במפלגה וקשריו עם היו"ר צפו כי יוסיף להתקדם במפלגה

 

השר דרעי שוחח עם ח"כ גואטה, ואמר לו כי הוא מכבד את החלטתו, הביע את הערכתו אליו והודה לו על "פעילותו המבורכת ועל הרוח החדשה והנמרצת שהכניס לסיעת ש"ס". השר דרעי אמר לח"כ גואטה כי עוד לו נכונו לו תפקידים בתנועה וכי הוא משוכנע כי כישוריו יבואו לידי ביטוי.

 

במערכת הפוליטית התעוררו תגובות נוכח ההתפטרות: ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, קראה לגואטה לחזור בו מהתפטרותו, "ולשר אריה דרעי אני קוראת לא לקבל את ההתפטרות. זמן טוב להיזכר שכל אדם נולד בצלם". ח"כ יאיר לפיד יו"ר יש עתיד: "גואטה ח"כ מצוין וחבר. עצוב שבישראל 2017 ח"כ נאלץ לסיים את תפקידו בגלל שהשתתף בחתונה של שני אנשים שאוהבים אחד את השני".

 

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "התפטרותו של ח"כ גואטה מצערת ומבישה. שוב אנו עדים לכך שחברי כנסת לא מקבלים החלטות על פי צו מצפונם אלא על פי לחץ פוליטי. גואטה השתתף באירוע משפחתי אישי ובחר לקדש את הערכים היהודים העליונים ביותר בינהם 'ואהבת לרעך כמוך', הייתה זו הזדמנות של שותפיו הפוליטיים והאידיאולוגיים לתת שיעור בגדולה ואהבת חינם במקום בשנאת חינם, הזדמנות שפספסו בגדול והוא נאלץ לשלם את המחיר המחפיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ יגאל גואטה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים