שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום: שוטרים היכו, בעטו ודרכו על כיפה
  שני שוטרי יס"מ הורידו מהאוטובוס אדם דתי שהשתתף בחגיגות ל"ג בעומר בהר מירון. הם קיפלו בחוזקה את ידו, בעטו ברגליו וקיללו אותו אחרי שהחל לבכות. הם מואשמים בתקיפה הגורמת חבלה בנסיבות מחמירות

  שני שוטרי יס"מ היכו בחוזקה אזרח שחגג בל"ג בעומר בהר מירון. על פי כתב האישום שהוגש נגדם היום (ד'), הם הורידו אותו מהאוטובוס שעליו רצה לעלות, הובילו אותו לפינה צדדית וחבטו בו. גם כשהחל לבכות שני השוטרים לא הפסיקו והמשיכו לקלל אותו. השוטרים מואשמים בתקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות.

   

  על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בראשון לציון, בחודש מאי האחרון אבטחו כוחות משטרה רבים ובהם שני השוטרים את חגיגות ל"ג בעומר בהר מירון. אחד השוטרים שימש באירוע כראש צוות ואילו שוטר נוסף שירת תחת פיקודו.

   

  לפי כתב האישום, עם תום החגיגות הגיעו המתלונן וחבריו, כמו חוגגים רבים אחרים, אל תחנת איסוף הנוסעים בתחבורה ציבורית שהוקמה בהר מירון. בשלב מסוים התפתח ויכוח לגבי העלאתם לאוטובוס של חבריו של המתלונן, ובמהלך הוויכוח תפס אחד השוטרים את המתלונן בחולצתו, משך אותו והורידו מהאוטובוס, בעודו מקלל אותו.

   

  לאחר הוצאתו מהאוטובוס, לפתו שני השוטרים את המתלונן בצווארו, קיפלו בחוזקה את ידו לאחור והובילו אותו לפינה צדדית הסמוכה לתחנת האיסוף, תוך שבדרך הם בועטים בו ברגליו. במהלך הובלתו של המתלונן, נפלה הכיפה שהייתה על ראשו, ועל אף בקשותיו מהנאשמים שיסייעו לו להרים את הכיפה השוטרים סירבו לכך. הם אף דרכו בהתרסה על הכיפה ואמרו למתלונן: "יא מז****, אתה לא ראוי לכיפה הזאת".

   

  המתלונן נלקח לפינה צדדית ואחד השוטרים הרכין את ראשו, פיסק את רגליו בחוזקה, חבט בו בו ותוך כדי סינן לעברו: "תיזהר עם הידיים באזור האוטובוס, הוא מרושת מצלמות, אם אתה רוצה לטפל במישהו תטפל בו רק כאן". השוטרים קיפלו בחוזקה את ידו של המתלונן והמשיכו לכופף את גופו ארצה, תוך שהם מקללים אותו. גם אחרי שהמתלונן החל לבכות השוטרים לא הרפו ממנו, המשיכו לאחוז בו ולגדפו.

   

  כתב האישום שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה באמצעות עו"ד שקד דהן, מייחס לשני השוטרים עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות. התיק נוהל על-ידי צוות דרום במח"ש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אישום: שוטרים היכו, בעטו ודרכו על כיפה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים