שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פקיסטן: נער ונערה חושמלו למוות כי ברחו להתחתן
  עוד רצח "על כבוד המשפחה" בקראצ'י: בני הזוג הצעירים ברחו כדי להינשא בחשאי, הרחק ממשפחותיהם המתנגדות, ואז פותו לשוב. הם נקשרו למיטה - וחושמלו למוות. המוציאים להורג: האב והדוד של כל אחד מהם
  משטרת פקיסטן מנהלת מצוד אחרי איש דת שהורה לשתי משפחות מסורתיות המאמינות בסמכותו להוציא להורג נער ונערה בדרך אכזרית במיוחד – משום שהתאהבו וברחו כדי להתחתן בחשאי.

   

  הנער והנערה, בני הקבוצה האתנית הפשטונית, חיו בקראצ'י. הנער היה בן כמעט 18 והנערה בת 15 או 16. הם ידעו שבני משפחותיהם לא יתירו להם להתחתן – ולכן ברחו כדי לעשות זאת הרחק מהם. בני משפחתו של הצעיר פיתו אותם לחזור בהבטחה שיאפשרו להם להינשא ולחיות יחדיו, אבל כשהשניים שבו הם הוציאו אותם להורג.

  הנער והנערה פותו לחזור. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
  הנער והנערה פותו לחזור. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  בהוראת איש הדת השניים נקשרו למיטה, ואז אביה ודודה של הנערה חשמלו אותה למוות ואביו ודודו של הנער חשמלו אותו למוות. כלי תקשורת בפקיסטן מדווחים כי משפחותיהם קברו אותם בחשאי – אבל מעשיהן התגלו.

   

  משטרת קראצ'י מסרה כי כעת היא מחפשת את איש הדת שהורה להוציאם להורג.

   

  רק לפני שנה, אחרי שנים של זוועות חוזרות ונשנות, ניאות הפרלמנט הפקיסטני לאשר חוק של ממש נגד מה שמכונה "רצח על כבוד המשפחה". הפרלמנט אישר את החוק פה אחד, אחרי שעד אז מערכת המשפט הפקיסטנית לא מנעה למעשה את מעשי הרצח הנתעבים, ובעיני חלק ממבקריה אף נתנה להם הסכמה שבשתיקה.

   

  עד לחקיקת החוק אפשרה מערכת המשפט הפקיסטנית לבני משפחת הנרצח או הנרצחת –  בדרך כלל נרצחת – למחול לרוצח ובכך לפטור אותו מעונש, מה שהקל על רוצחים לבצע את זממם – הם ידעו שמשפחתם תסייע להם לשוב לחיים רגילים במהרה ומבלי לשלם את המחיר על מעשיהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פקיסטן: נער ונערה חושמלו למוות כי ברחו להתחתן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים