שתף קטע נבחר

ארי הרו קיבל חצי מיליון שקל מיד לאחר שפרש

כמה ימים לאחר שפרש מתפקידו כמנכ"ל לשכת ראש הממשלה ב-2010, הקים ארי הרו, כיום עד המדינה נגד נתניהו, חברת ייעוץ. יומיים לאחר הקמת החברה הועברו לחשבון הבנק שלה 545 אלף שקל על ידי מיליארדר יהודי תמורת "ייעוץ". הרו בתגובה: "שכר טרחה עבור שירותים"

 

ארי הרו (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ארי הרו(צילום: שאול גולן)

 

ימים אחדים אחרי שפרש מתפקידו כמנהל לשכת ראש הממשלה הועברו לארי הרו יותר מחצי מיליון שקלים. הכסף הועבר על ידי מיליארדר יהודי לחשבון של חברה עסקית שהרו הקים רק יומיים קודם לכן, במטרה, כך טוענים גורמים המקורבים לפרשה, שהרו יקדם את ענייניו של המיליארדר בלשכת ראש הממשלה. משהמיליארדר הבין שהרו לא "מספק את הסחורה" הוא דרש לקבל את הכסף בחזרה וטען כי מדובר בהלוואה.

 

הסיפור המוזר, שפרטים ממנו הגיעו ככל הנראה למשטרה, התרחש בתחילת 2010. שנתיים קודם מונה הרו למנהל לשכתו של ראש האופוזיציה דאז, בנימין נתניהו, כשהוא מחליף בתפקיד את איילת שקד. ב-2009, כשנתניהו נבחר לראש הממשלה, הרו המשיך איתו ללשכת ראש הממשלה. בהודעה שיצאה לתקשורת ב-11 במארס 2010 הסביר הרו שהוא נאלץ לעזוב את התפקיד בגלל מחלה. "אני גאה על הזכות שנפלה בחלקי לעמוד לצד ראש הממשלה ולסייע לו ולמדינת ישראל כמיטב יכולתי", אמר (במארס 2014 הרו חזר לעבוד לצד נתניהו ומונה לראש הסגל בלשכת ראש הממשלה).

הכסף שהועבר לארי הרו  ()
הכסף שהועבר לארי הרו
 

מיד לאחר שפרש מלשכת ראש הממשלה הקים הרו חברה בשם 3H גלובל, שהעניקה שירות ייעוץ למדינות ולגופים בינלאומיים. החברה נרשמה ברשם החברות ב-6 באפריל 2010. יומיים אחר כך, ב-8 באפריל, נכנסו לחשבון החברה 545,189 שקלים (כ־125 אלף דולר). בחשבונית מ-8 באפריל שהועברה למיליארדר נכתב שהסכום נועד למטרת "ייעוץ".

 

על פי גורמים המעורים בפרשה, הקשר עם המיליארדר נוצר עוד כשהרו שימש בתפקיד רשמי בלשכת ראש הממשלה, עוד לפני שהוקמה 3H גלובל. "הקשר נועד כדי לקדם את הקשרים בלשכת ראש הממשלה לטובתו של אותו איש", אומרים הגורמים. לדבריהם, היה זה הרו שביקש כי הכסף יועבר לו רק לאחר יציאתו מהלשכה. בהתכתבות בין השניים ביקש הרו כי הכסף יועבר לחשבון הבנק של החברה בבנק מזרחי טפחות. כאמור, ב-8 באפריל, יומיים אחרי שהרו הקים את החברה, הכסף הועבר.

 

כאשר הלקוח המיליארדר הבין כי הרו לא מעניק לו את השירותים שביקש, הוא דרש ממנו בחזרה את הסכום שנתן לו בטענה כי מדובר בהלוואה כספית בלבד. הרו לא התבלבל ושלח לו חשבונית מס עם התאריך 8 באפריל 2010 שבה נכתב כי הכסף, כ-125 אלף דולר, הועבר בתמורה ל"consulting" (ייעוץ).

 

הסיפור כולו מעורר כמה שאלות שלבטח יעניינו את חוקרי המשטרה: כיצד מסביר הרו את הסכום הגדול שקיבל בתמורה ל"ייעוץ" ממש עם יציאתו מלשכת רה"מ? האם הכסף נועד באמת לקדם את הקשרים של הרו בלשכת רה"מ כמו שטוענים מקורבי המיליארדר? איזה ייעוץ בדיוק נתן הרו, או התחייב לתת, למיליארדר בתמורה לסכום שהעביר לו? האם קיימים מסמכים או תוצרי עבודה של הייעוץ שנתן הרו לפני שקיבל את הכסף?

 

3H גלובל היא החברה שעמדה במרכז חקירת המשטרה נגד הרו. במסגרת הסדר ניגוד עניינים שהרו חתם עליו לקראת כניסתו לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה הוא התחייב למכור את החברה. אולם ממצאי החקירה העלו כי מכירת החברה הייתה רק למראית עין בעוד שבפועל הרו המשיך להחזיק בה, נהנה מרווחיה וקידם את עסקיה בעודו נושא בתפקידו הציבורי. בחודש שעבר חתם הרו על הסכם עד מדינה בתיק 1000 ובתיק 2000, שבמסגרתו יורשע בהפרת אמונים, ייענש בעבודות שירות למשך חצי שנה וייקנס ב־700 אלף שקל.

  

רועי בלכר, עורך דינו של הרו, מסר בתגובה: "התשלום המדובר שולם כשכר טרחה עבור השירותים שסופקו על ידי חברת 3H גלובל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים