שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שדולה למען יהודה ושומרון בפרלמנט במקסיקו
  במדינה שנחשבה פרו-פלסטינית הוקמה שדולה שאמורה לקדם קשר עם יו"ש והצבעה למען ישראל באו"ם. ראש מועצת שומרון דגן: "בשורה להתיישבות"

  על רקע נסיעתו של ראש הממשלה השבוע לדרום אמריקה, הוכרז השבוע על הקמת שדולה למען יהודה ושומרון בפרלמנט המקסיקני. זאת בעקבות ביקורו של יו"ר מפלגת PES המקסיקנית לפני כחודש בשומרון, ופגישה בין ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ליו"ר המפלגה ד"ר הוגו אריק פלורס ונשיא פרלמנט למען ישראל וסגן נשיא לשכת המסחר מקסיקו ישראל יוסי אלדר.

  דגן (מימין) עם יו"ר המפלגה המקסיקנית פלורס (משמאל) (צילום: רועי חדי) (צילום: רועי חדי)
  דגן (מימין) עם יו"ר המפלגה המקסיקנית פלורס (משמאל)(צילום: רועי חדי)
   

  השדולה אמורה לפעול בין השאר לחיזוק קשרי המסחר בין מקסיקו לאזורי התעשייה ביו"ש, כתשובה לתנועת החרם והדה לגיטימציה לישראל, וכן לשפעה על הצבעת מקסיקו באו"ם בעד מדינת ישראל בניגוד לעבר, כמדינה שנחשבת פרו-פלסטינית.

    

  יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "זוהי בשורה נוספת להתיישבות וחלק מהפעילות חובקת העולם של המועצה האזורית שומרון למלחמה בתנועת ה-BDS. אסור לזלזל בחשיבותה של אמריקה הלטינית, שמצטרפת היום לעמים הנאורים הנלחמים באנטישמיות ובדה לגיטימציה שנעשית בעולם לישראל בכלל וליו"ש בפרט".

   

  בעקבות המהלך של מפלגת PES, כ-120 חברי פרלמנט ממדינות אמריקה הלטינית חתמו על שיתוף פעולה עם ארגון "פרלמנט למען ישראל" שהקמת שדולות למען יו"ש הוא חלק מפעילותה.

   

  יו"ר המפלגה ד"ר פלורס ציין: "לאחר שהייתי במרפסת של המדינה יחד עם מר דגן וראיתי בעיני את המרחק בין תל אביב לשומרון ואת המותניים הצרות של ישראל הבנתי באופן המוחשי ביותר עד כמה הדרישה של העמים מישראל לוותר על השומרון היא למעשה דרישת התאבדות".

   

  יוסי אלדר, נשיא ארגון פרלמנט למען ישראל וסגן נשיא לשכת המסחר מקסיקו ישראל: "אמריקה הלטינית הפכה לחצר האחורית של ההסברה הישראלית. לא ניתן להתעלם ממאות מליונים המתגוררים באזורים אלו, ובפעולות הסברה פשוטות יכולים להפוך ללשון המאזניים שתטה את הכף למען ישראל ויו"ש בשיח הבינלאומי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שדולה למען יהודה ושומרון בפרלמנט במקסיקו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים