שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי חיסול הסוכן: נחשפו עוד פרטים על רציחות שסוכלו
  כתב אישום נגד שבעה גברים, בהם השלושה שלפי הפרקליטות רצחו את אנטון רומן, חושף עוד פעולות שאותן הצליח הסוכן המשטרתי למנוע לפני חיסולו. בין היתר תכננו הנאשמים לרצוח עבריין תוך התחזות לשוטרים

   

  הסוכן המשטרתי שחוסל רומן ()
  הסוכן המשטרתי שחוסל רומן

  הסתעפות נוספת בפרשת חיסולו של הסוכן המשטרתי: חודש וחצי אחרי ששלושה עבריינים הואשמו ברצח אנטון רומן בפרדס ברחובות, הוגשו היום (ה') כתבי אישום נגד המעורבים ונגד ארבעה גברים אחרים בגין עבירות נוספות בפרשה.

   

  אחרי שהפרקליטות טענה כי עמוס לביא ("עמוס הקטן"), רומן אגרונוב ודוד פלוס רצחו את רומן, הואשמו השלושה יחד עם צח ברקוביץ', רוסלן שצ'פטניוב, יבגני קולובנקו ואמיר ג'אבלי, כל אחד לפי חלקו, בעבירות של קשירת קשר לפשע, נשיאה והובלה של נשק, סחר ועסקה אחרת בנשק.

  עורך דינם של החשודים: ניתן לשחרר אותם    (צילום: דניאל אליאור)

  עורך דינם של החשודים: ניתן לשחרר אותם    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד עולה כי הסוכן שחוסל עקב מחדל משטרתי, פעל נגד שישה מהנאשמים ואנשים נוספים לחבורה עבריינית. החל מ-2017 קשרו הנאשמים קשר להביא לפגיעה באחרים במסגרת סכסוכי עבריינים. הסוכן רומן מנע פגיעה בחפים מפשע בעזרת המידע שמסר למשטרה.

   

  בסביבות חודש מרס 2017 תכנן ברקוביץ' לפגוע בעבריין בני שלמה. לפי המתווה שתוכנן, המתנקשים היו אמורים להגיע לאזור מגוריו של שלמה ברכב שנחזה להיות רכב בילוש משטרתי תוך שימוש במדי משטרה וכלי נשק למימוש הפגיעה.

   

  פרקליטו של אחד הנאשמים מגיב    (צילום: דניאל אליאור)

  פרקליטו של אחד הנאשמים מגיב    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ברקוביץ' פנה לסוכן ולאדם אחר בהצעה שלפיה יבצעו את המעשה יחד עם אחרים, תמורת תשלום. ב-29 במרס העבירו אגרונוב, ברקוביץ' ואדם אחר לסוכן שקית ובה בגדים הנחזים להיות מדי משטרה. כמה ימים לאחר מכן נסעו אגרונוב, פלוס והאחר ליפו לצורך ההצטיידות בכלי נשק, שם פגשו את ג'אבלי, שהעביר להם שני אקדחים עטופים בגרב.

   

  בשישה באפריל פנה אגרונוב לסוכן והודיע לו כי יעד הפגיעה הוחלף וכעת בכוונתם לפגוע באדם בשם אלירן חובב. ב-12 באפריל שוחח לביא עם הסוכן לגבי הקשר, לרבות פרטי היעד, מקום מגוריו, מועד הביצוע וכלי הנשק שאותם יעביר לידיו אגרונוב. בהמשך לשיחה העבירו אגרונוב ואדם נוסף לסוכן את אחד מהאקדחים על מנת שישמש בביצוע הפגיעה ביום שלמחרת.

   

  האזינו: השוטרים מגלים את גופתו של רומן

  האזינו: השוטרים מגלים את גופתו של רומן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ב-13 באפריל לפנות בוקר המתינו גולובקו ואדם נוסף לאיסוף במקום מפגש בטיילת בבת ים לצורך היציאה לביצוע החיסול. בשלב מסוים, בהוראת אגרונוב, עודכנו השניים על דחיית ביצוע התוכנית.

   

  לאחר הדחייה, התכנסו ב-15 באפריל לביא, אגרונוב, פלוס ושצ'פטניוב, וכן האחר והסוכן, ושוחחו על אודות אפשרויות פגיעה נוספות באחרים. בהמשך הודיעו אגרונוב, שצ'פטניוב והאחר לסוכן שהוחלט לפגוע באדם בשם אבי עמר.

   

  ב-16 באפריל שוחחו אגרונוב, שצ'פטניוב, האחר והסוכן על אודות קשיים בביצוע התוכנית, ואגרונוב הודיע לסוכן להחזיר את האקדח והמדים שקיבל לצורך ביצוע הפגיעה. למחרת, בהמשך להנחיה, החזיר הסוכן את הנשק והמדים והם הוחבאו באזור ביתו של לביא.

   

  בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים צוין כי "במעשיהם, בכמה הזדמנויות, הם פעלו להביא לפגיעה וקטילה של אחרים, טבועה מסוכנות ברורה וחד-משמעית. מסוכנות מובהקת זאת עומדת ביחס ישיר לנסיבות החמורות שבמסגרתן לאחר התכנון המוקדם הצטיידות המשיבים בנשקים, מדים הנחזים להיות מדי שוטר, כלי רכב 'מבצעיים', סיורי הכנה בשטח וזאת באופן שיאפשר להם להוציא לפועל את תוכניתם הרצחנית במסגרת סכסוכי עבריינים... העובדה כי תוכניותיהם השונות של להביא לרציחתם של אחרים לא יצאו מן הכוח אל הפועל, היא בעיקר רק בשל העובדה כי אלו שובשו וסוכלו על ידי משטרת ישראל במסגרת הפעלתו של רומן".

   

  יצוין כי גולבוקו ושצ'פטניוב הואשמו השבוע גם ברצח יוסי אטר לפי שלושה חודשים ברחובות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אחרי חיסול הסוכן: נחשפו עוד פרטים על רציחות שסוכלו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים