שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זוכרים את י"א חללי מינכן
  הטקס השנתי לזכר הנרצחים שנערך בתל אביב עמד בסימן הקמת אתר ההנצחה בפארק האולימפי במינכן. אחרי שיו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי נשא דברים, שגריר גרמניה בישראל, ד"ר קלמנס פון לגטצה, אמר: "אנחנו מתנצלים שלקח לנו כל כך הרבה זמן"
  תמיד זוכרים. הטקס השנתי לזכרם של י"א חללי מינכן, שנרצחו בטבח שהתרחש במהלך המשחקים האולימפיים ב-1972, נערך אתמול (ד') באנדרטה בתל אביב.

   

  את הטקס פתח יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, שאמר: "לפני קצת יותר משנה, בכפר האולימפי בריו, הצלחנו בפעם הראשונה להקים אנדרטת זיכרון שתלווה את כל המשחקים האולימפיים מעתה, ולפני שבוע הצלחנו לסגור פער של 45 שנה עם אתר ההנצחה במינכן".

   

  זרים לזכרם. אחרי 45 שנה הוקם אתר הנצחה במינכן (צילום: הוועד האולימפי בישראל)
  זרים לזכרם. אחרי 45 שנה הוקם אתר הנצחה במינכן(צילום: הוועד האולימפי בישראל)

   

  "45 שנה עברו מאז הרצח במינכן, והשנה זו השנה המשמעותית ביותר שהייתה לנו", הוסיף כרמי, "חל שינוי דרמטי. סוף סוף מציינים את האירוע בדרך

  שצריך. פתאום רצח י"א הספורטאים הפך מאבל של המשפחות לאירוע מוזכר ומוכר. הוא הפך לאירוע מכונן, שגם האירופאים והעולם כולו מכיר בחשיבותו ולא רק אנחנו. אני מקווה מאוד שהאנושות תלמד ממנו".

   

  שגריר גרמניה בישראל, ד"ר קלמנס פון לגטצה, אמר: "טעינו בטיפול באירוע הטרור ב-1972. לא היינו צריכים לאפשר שפיכת דם של יהודים על אדמת גרמניה 27 שנה אחרי מלחמת העולם השנייה. אנחנו מתנצלים שלקח לנו כל כך הרבה שנים להקים את אתר ההנצחה בפארק האולימפי במינכן, היינו צריכים לעשות זאת קודם".

   

  בני משפחות הנרצחים. אתמול (צילום: הוועד האולימפי בישראל)
  בני משפחות הנרצחים. אתמול(צילום: הוועד האולימפי בישראל)

   

  בשם משפחות הי"א נשאה דברים מרגשים אושרת רומנו, בתו של יוסף רומנו ז"ל. את דבר עיריית תל אביב יפו הביאה סגנית ראש העיר מהרטה ברוך רון, ואת ברכת הספורטאים האולימפיים של ישראל הביא השחיין האולימפי יעקב טומרקין.

   

  תמונת הסיום בטקס לזכרם של י"א חללי מינכן באנדרטה בתל אביב הייתה כאשר בני משפחות הי"א לדורותיהם הניחו זר לזכרם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זוכרים את י"א חללי מינכן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים