שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סיריוס רוכשת 5% בהפניקס - תקבל אופציה לרכישת השליטה ב-2.5 מיליארד שקל
  קבוצת דלק מדווחת שסיריוס תשלם עבור הנתח הראשוני 208 מיליון שקל, ותקבל אופציה ל-60 יום לבחינת רכישת יתרת ההחזקה בהפניקס, 47.4%. החלק הראשוני בעסקה ייצא לפועל גם אם סלינגר לא תאשר את השלב השני
  הסכם מכירה בהפניקס: בעלת השליטה קבוצת דלק מודיעה (ה') על הסכם מחייב למכירת חברת הביטוח לחברת סיריוס (Sirius), בשני שלבים. בשלב ראשון תרכוש סיריוס 4.9% מהפניקס תמורת 208 מיליון שקל.

   

  סיריוס מקבלת במסגרת ההסכם אופציה לרכישת יתרת המניות של קבוצת דלק, 47.4%, לתקופת בלעדיות של 60 יום. במהלך התקופה תקיים סיריוס בדיקת נאותות לעסקה. אם תחליט לממש את האופציה תשלם עבור יתרת המניות סכום נוסף של 2.3 מיליארד שקל. בשילוב ריביות ותוספות נוספות יעמוד במקרה כזה סכום העסקה הכולל על כ-2.5 מיליארד שקל.

    

  השלב הראשון בעסקה אינו נדרש לאישורה של סלינגר ועל פי ההסכם, שלב זה שבו רוכשת כאמור סיריוס נתח של 4.9% מהפניקס יצא לפועל בכל מקרה.

   

  אלן ווטרס, מנכ”ל חברת הביטוח סיריוס, אמר היום בהתייחס לעסקה: "אנחנו נרגשים ומצפים לעבוד עם הפניקס בשוק הישראלי. חברת הביטוח הפניקס הינה שותפה עיסקית של חברת סיריוס במשך עשרות שנים והיא חברת ביטוח ושירותים פיננסיים מהמובילות בישראל. סיריוס מתכננת להציע באמצעות הפניקס מוצרים חדשים לשוק הישראלי ורואה ברכישה הזדמנות לפתח פתרונות טכנולוגים חדישים, תוך שמירה על האינטרס של הציבור הישראלי המבוטח בחברה".

   

  קבוצת סיריוס, שהמנכ"ל שלה הוא אמריקאי והיו"ר סיני, מיוצגת בארץ על ידי אורנית קרביץ, מי שהיתה העוזרת של יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר ומנהלת המחלקה הבינלאומית ברשות עד לפני שנתיים. ל"כלכליסט" נודע כי סיריוס גם נעזרת בשירותי ייעוץ של יואל בריס, שהיה עד לאחרונה היועץ המשפטי של משרד האוצר. עובדות אילו אינן מבטיחות לסיריוס את תמיכתה של ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר, שכן בעל המניות הגדול בה הוא בנק צ'יינה מינג שנג הסיני, שרכש את הבעלות בה לפני שנתיים מוויט מאונטיין, תאגיד הביטוח האמריקאי הגדול.

   

  בנק צ'יינה מינג שנג הוא תאגיד בבעלות מבוזרת של עשרות בעלי מניות ללא בעל שליטה דומיננטי, ובין בעלי המניות שלה (כ־2%) גם חברת יאנגו שחתמה

  על מזכר הבנות לרכישת הפניקס אבל זכתה לכתף קרה מסלינגר ולא השלימה את העסקה. גם ממשלת סין היא בין בעלי המניות של הבנק, מה שכאמור צפוי להפריע לסלינגר להעניק לסיריוס אישור שליטה בחברת ביטוח ישראלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים