שתף קטע נבחר

הישג לגבאי: ועידת העבודה אישרה - 4 שריונים ליו"ר המפלגה

יו"ר המפלגה הנכנס צלח את מבחן המנהיגות הראשון לאחר שחברי הוועידה אישרו את החוקה החדשה שהציע. בנוסף לשריונים, יקבל גבאי סמכויות על מינוי תפקידים, בהם יו"ר הסיעה וראשי הוועדות. גבאי: "אם לא נדע להשתנות, מדוע שהציבור יחשוב שנדע לשנות את המדינה?"

 

 

 

הצלחה לאבי גבאי במבחן הראשון שלו כיו"ר העבודה: ועידת המפלגה אישרה אמש (ה') בגני התערוכה בתל אביב את החוקה החדשה שהציע יו"ר המפלגה הנכנס אבי גבאי, שנותנת לו בין היתר כוח לשבץ ארבעה מועמדים ברשימה לכנסת וכן לקבוע ללא הצבעה חשאית את יו"ר הסיעה בכנסת ואת ראשי הוועדות. "הבית שלנו זקוק לשינוי והתחדשות", אמר אמש לפני ההצבעה. "אם לא נדע להשתנות, מדוע שהציבור יחשוב שנדע לשנות את המדינה?".

 

"אנחנו כאן כדי להביא את התקווה לשינוי לעם ישראל", אמר גבאי בפתח דבריו. "אנחנו נממש את התקווה הזו רק אבל רק אם ננצח. פתיחת הדלת עבורי העבירה מסר עצום, מסר לכל עם ישראל, מסר שאומר, 'מפלגת העבודה רוצה את כולם'. אני מתחייב שמפלגת העבודה תחזור להיות הבית של כל הישראלים".

"הבית זקוק לשינוי והתחדשות". גבאי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"הבית זקוק לשינוי והתחדשות". גבאי(צילום: מוטי קמחי)
 

יחימוביץ', גבאי והרצוג, אמש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ', גבאי והרצוג, אמש(צילום: מוטי קמחי)

ההצבעה על השינויים שהציע גבאי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההצבעה על השינויים שהציע גבאי(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"אנחנו פוגשים ברחבי הארץ גם מצביעים של מפלגות אחרות, ישראלים טובים ומתונים בדעותיהם", הוסיף. "הישראלים האלה הם הרוב המכריע של עם ישראל . אני מציע לכולנו לא להתרגש מהקיצונים שרואים בפייסבוק, הקיצונים האלה זה מיעוט, זה לא עם ישראל".

 

גבאי כאמור ביקש לשריין ארבעה מקומות ברשימת העבודה לכנסת הבאה, שניים בעשירייה הראשונה ושניים בשנייה. בנוסף הוא ביקש לקבל סמכויות על מינוי תפקידים, כמו למשל יו"ר הסיעה, וכן לשנות את מנגנון הבחירה כך שיבוטל השריון של מזכ"ל המפלגה, שעד עתה היה מוצב אוטומטית במקום השביעי, ובמקומו תבחר הנהלת המפלגה את מיקומו של המזכ"ל. נוסף על כך, גבאי יוכל לקבוע את שרי ממשלתו, אם יבחר להקים כזו, ללא אישור של ועידת המפלגה.

 

"הבנתי שהבית שלנו, כמו בכל בית וכמו בכל מקום, זקוק לשינוי והתחדשות. שינוי שיהפוך את הבית שלנו לכזה של כל הישראלים, שינוי שיאפשר לנו לחזור ולהנהיג את המדינה.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

"יותר מזה, זה השינוי שיאפשר למדינת ישראל לחזור ולעשות דברים גדולים. מפלגת העבודה חייבת ולחזור להנהיג את המדינה לא רק כי אנחנו יכולים, לא רק כי נעשה את זה טוב, אלא כי אין לנו ברירה. אין לנו ארץ אחרת ומדינה אחרת ולמדינה שלנו לא מוותרים ומתייאשים".

 

בהמשך דבריו תקף יו"ר מפלגת העבודה גבאי את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת ממשלתו. "הממשלה הנוכחית משחיתה את המדינה, מפוררת את החברה הישראלית, מרסקת את אחדותנו ואת ביטחון המדינה. אנחנו רואים רשת שחיתות שלמה שמופעלת נגד ביטחון המדינה. אבל אין ארוחות חינם, ולשחיתות יש מחיר. כל אזרח משלם על זה".

 

בסיכום דבריו קרא גבאי להצביע בחיוב על השינויים שהוא מציע. "חברות וחברים, זו ועידה שמסמנת שפנינו לציבור הרחב, זו ועידה שמסמנת מחויבות שלנו לחזור ולנצח ואני קורא לכולכם להצטרף כאיש אחד למאמץ הכביר של חידוש המפלגה. אני קורא לכם להצביע איתי כאן על השינויים המוצעים", אמר.

פרץ נגד ברק: "יועץ מצייץ שהוריד את המפלגה ל-13 מנדטים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פרץ נגד ברק: "יועץ מצייץ שהוריד את המפלגה ל-13 מנדטים"(צילום: מוטי קמחי)
 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

זמן קצר לפני נאומו של גבאי אמר יו"ר המפלגה לשעבר עמיר פרץ כי "דמוקרטיה היא לא דבר נוח, יש לה כוח משלה". פרץ הבהיר כי הוא מתנגד להעניק ליו"ר המפלגה סמכות לשריין ארבעה חברי כנסת "באופן עיוור", כלשונו. "הקו שמפריד בין דמוקרטי ללא דמוקרטי זה אם השריון הוא שריון עיוור או שריון ידוע".

 

פרץ גם תקף את יו"ר המפלגה לשעבר אהוד ברק וקרא לו "יועץ מצייץ". "העברתי לו מפלגה עם 19 מנדטים", אמר פרץ. "היועץ המצייץ הזה הוריד את המפלגה ל-13 מנדטים, כמעט פירק אותה לחלוטין. ולכן אני מציע לכולם לסמוך על עצמנו". הוא הוסיף וסיכם: "אני דמוקרט אמיתי וכל החלטה שתתקבל כאן אנחנו נכבד אותה".

 

מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני אמר בנאומו: "מאוד קשה לי, אני מודה, קשה לי כשמבקשים ליטול את סמכויות המזכ"ל לידי היו"ר. מזכ"ל מפלגה בסוף הוא שומר הסף בתהליכים דמוקרטיים במפלגה. הדבר השני שהפריע לי הוא העובדה שבקרב ההצעות מבקשים למעשה ליטול מהוועידה את הסמכות לאשר שרים".


פורסם לראשונה 14/09/2017 19:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר העבודה אבי גבאי, אמש
צילום: מוטי קמחי
מומלצים