שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מכון הנדסי של הטכניון נחנך בניו-יורק
  הטכניון ציין השבוע בניו יורק את פתיחתו החגיגית של קמפוס קורנל-טק, שבמסגרתו יפעל מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס. הקמפוס החדש ישמש כמרכז הטכנולוגיה והחדשנות של העיר ניו יורק

  נציגים מהטכניון, אוניברסיטת קורנל וקהילת הטכנולוגיה והיזמות של העיר ניו יורק השתתפו אתמול (יום ד') בטקס חנוכתו של קמפוס קורנל-טק באי רוזוולט, הסמוך למנהטן.

   

  הקמפוס, שנועד לטפח חדשנות טכנולוגית בעיר, ירחיב את השפעתו של מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ואן ואירווין ג'ייקובס - שותפות אקדמית חדשנית בין הטכניון ואוניברסיטת קורנל. "חנוכת קמפוס קורנל טק, ובלבו מכון טכניון-קורנל  מציינת פרק חדש בצמיחתה הטכנולוגית של העיר ניו יורק", אמר נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, בנאומו בטקס חנוכת הקמפוס החדש בפני חברי סגל, אנשי ממשל, דיפלומטים וכתבים.

   

  הטקס בניו יורק (צילום: New Cornell Tech campus, home of the Jacobs Technion-Cornell Institute) (צילום: New Cornell Tech campus, home of the Jacobs Technion-Cornell Institute)
  הטקס בניו יורק(צילום: New Cornell Tech campus, home of the Jacobs Technion-Cornell Institute)

   (צילום: New Cornell Tech campus, home of the Jacobs Technion-Cornell Institute) (צילום: New Cornell Tech campus, home of the Jacobs Technion-Cornell Institute)
  (צילום: New Cornell Tech campus, home of the Jacobs Technion-Cornell Institute)

   

  הקמתו של הקמפוס נהגתה בשנת 2011 על ידי ראש עיריית ניו יורק דאז, מייקל בלומברג, שהזמין ראשי אוניברסיטאות ברחבי העולם להשתתף בתחרות על הקמת הקמפוס. "זו הזדמנות של פעם בדור לבנות אוניברסיטה חדשה בעיר ניו יורק", כתב להם. בתחרות הקשה מול האוניברסיטאות המובילות בעולם ניצחו במשותף אוניברסיטת קורנל והטכניון, שהציגו יחד תוכנית ייחודית להקמת אוניברסיטה מסוג חדש - מוסד אקדמי המסיר את המחסומים בין דיסציפלינות ומתאים למחצית השנייה של המאה ה-21.

   

  "הקמפוס שאנו חונכים היום נבנה למען העתיד ויוליד רעיונות גדולים, חברות חדשות וכשרונות שיגשימו את חזונו של ראש העיר בלומברג לעיר ניו יורק", הוסיף נשיא הטכניון. "יחד עם אוניברסיטת קורנל פיתחנו אוניברסיטה המעודדת חדשנות, מחקר ויזמות ברמה בינלאומית ומאיצה צמיחה כלכלית לרווחת האנושות כולה. זאת באמצעות מיזוג של אקדמיה ותעשייה תחת קורת גג אחת. האוניברסיטה הייחודית הזאת תטפח את החדשנות בניו יורק ותקדם את כלכלתה של העיר, ובה בעת תענה על אתגרי המהפכה התעשייתית הרביעית – המהפכה הדיגיטלית. זהו הישג היסטורי לטכניון ולמדינת ישראל".

  נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, באירוע (צילום: ATS) (צילום: ATS)
  נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, באירוע(צילום: ATS)

   

  מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס נוסד בשנת 2013 הודות לתרומתם, בסך 133 מיליון דולר, של ד"ר אירווין מארק ג'ייקובס, היו"ר המייסד ומנכ"ל קוואלקום לשעבר ואשתו ג'ואן קליין ג'ייקובס. עד מהרה הפך המכון לגורם המעודד יזמות גלובלית ומניע את התפתחותן של כלכלת העיר ושל מגזר ההייטק הפועל בה. פעילות המכון מבוססת במשותף על הידע והניסיון של הטכניון, שהיותו גורם מרכזי בהפיכתה של ישראל ל"אומת הסטארט אפ", זכה זה מכבר להכרה בינלאומית, ושל קורנל, אוניברסיטה ותיקה בעלת מוניטין עולמי בתחומי ההנדסה ומדעי המחשב, שנוכחותה בניו יורק משמעותית מאוד.

   

  התוכניות לתואר שני במכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס מתמקדות בקידום חדשנות בענפים שבהם הצטיינה העיר ניו יורק מאז ומתמיד, תוך התבססות על טכנולוגיה. תוכניות אלה, האחת ב-Connective Media והאחרת בטכנולוגיות רפואיות (Health Tech), מעניקות לבוגריהן תואר שני כפול מהטכניון ומקורנל. בכך הפך הטכניון כבר בשנה שעברה לאוניברסיטה הלא-אמריקנית הראשונה בעולם המעניקה תואר מוסמך על אדמת ארה"ב.

   (צילום: Iwan Baan) (צילום: Iwan Baan)
  (צילום: Iwan Baan)

   

  המסלול לתואר שני ב-Connective Media הוא תואר ייחודי מסוגו בעולם, המתמקד במדעי המחשב וההנדסה ובהשפעותיה האנושיות והחברתיות של טכנולוגיה ויזמות. המסלול לתואר שני בטכנולוגיות רפואיות מעניק לסטודנטים ידע מתקדם בסוגיות הנוגעות לרפואה ולמערכת הבריאות. הוא תוכנן במטרה לפתח מוצרים ושירותים חדשים וחדשניים המספקים מענה לצרכים רפואיים ממשיים.

   

  תכנית Runway Startup במכון טכניון-קורנל תומכת בדוקטורנטים צעירים ומאפשרת להם ליהנות ממשאביה של העיר ניו יורק ולמנף את מחקריהם להקמת חברות הייטק בקמפוס. בשלוש השנים האחרונות ייסדו הסטודנטים לפוסט דוקטורט בתכנית Runway ‏13 חברות בתחומים שונים - ממוניטור חכם לתינוק ועד פלטפורמה לניתוח תכנון אורבני - וגייסו יחד מימון בסך 15 מיליון דולר.

   

  בטקס חנוכת קמפוס קורנל טק השתתפו שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק דני דיין, מושל ניו יורק אנדרו קואומו, ראש העיר ניו יורק ביל דה בלזיו, נשיאת אוניברסיטת קורנל פרופ' מרתה פולאק, דיקן קורנל-טק דן האטנלוקר, נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, מייקל בלומברג - ראש העיר ניו יורק לשעבר ומייסד קרן בלומברג לפילנתרופיה ובוב האריסון, יו"ר חבר המנהלים של קורנל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מכון הנדסי של הטכניון נחנך בניו-יורק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים