שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  בגלל תקלה: גשם של אבק פחם ירד בחדרה
  תושבי שכונת חפציבה הופתעו לגלות נקודות שחורות על הבתים, המדרכות וכלי הרכב. הסיבה: תקלה במתקן של חברת החשמל. חברת החשמל: "אנחנו מתנצלים"

   

   

  גשם של אבק פחם בחדרה    (צילום: אריאל נוי)

  גשם של אבק פחם בחדרה    (צילום: אריאל נוי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "מתנה" לקראת ראש השנה לתושבי חפציבה בחדרה: במשך שעות ירד אמש (יום ה') בשכונה "גשם" של אבק פחם, הנמצאת כקילומטר מתחנת "אורות רבין" של חברת החשמל. זו אינה הפעם הראשונה שגשם שוטף את התושבים את הבתים, הרחובות והמכוניות, אומרים בשכונה. אך הפעם הכמויות היו גדולות במיוחד.

   

  אריאל נוי, תושב השכונה מזה 15 שנים ודובר ועד ומטה המאבק במקום, אמר: "בשנים האחרונות שאני מתגורר כאן לא חוויתי עוצמה כזו של מפגע סביבתי. זה אסון סביבתי חמור. מדי יום אנחנו חווים אסונות כאלה וזיהום חמור שמגיע לתושבי השכונה. נערכו שימועים לחברת חשמל, נרשמו דוחות מאיגוד ערים לאיכות סביבה אך בפועל שום דבר משמעותי לא נעשה להפחתת אבק הפחם. בחרת החשמל מטעים את הציבור וטוענים שהופחת זיהום האוויר, אך למעשה בפועל זה לא השפיע על אבק הפחם".

   

   (צילום: אריאל נוי) (צילום: אריאל נוי)
  (צילום: אריאל נוי)

   

  אסף כהן, המתגורר גם הוא בשכונה, הוסיף: "ניקינו את החצר לקראת שבת והוצאנו את ריהוט הגן. לקראת ערב הרגשנו כאילו מישהו שפך מנגל על כל החצר. בית העץ של הילדים כוסה באפר פחם. נגעתי בזה עם היד וראיתי פיח, גרגירים. כל החצר הייתה מלאה באפר. זה פשוט אסון. ילד שעבר ברחוב על האופניים סיפר לי שהוא הרגיש שכל הפה שלו מלא באפר. הילדים תחת עוצר, שלא ייגעו בכלום".

   

  ניצה יעקובי, תושבת נוספת בשכונה, אמרה: "נדהמתי לראות חלק מהרכב שלי, שנמצא מתחת לסככה, כשהוא שחור. כל החלק שנמצא מחוץ לסככה היה מלא אפר, חשבתי שעושים מדורה, אך ראיתי שגם פח הזבל היה מלא והבנתי שקרה משהו".

   

   (צילום: אריאל נוי)
  (צילום: אריאל נוי)

   (צילום: אריאל נוי)
  (צילום: אריאל נוי)

   (צילום: אריאל נוי) (צילום: אריאל נוי)
  (צילום: אריאל נוי)

   

  יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל, יעקב אדרי, אמר: "האיגוד מקיים בירור מעמיק ומקיף על אודות האירוע. במסגרת זו הנחתי את מנכ"ל האיגוד ניר סהר לזמן את נציגי תחנת הכוח 'אורות רבין' לשם בירור העובדות".

   

  מחברת החשמל נמסר בתגובה: "בשל תקלה חריגה שאירעה הלילה בסביבות השעה 22:00 באחת מיחידות הייצור בתחנת הכוח 'אורות רבין', פעילות היחידה נפסקה מיידית ותוך כדי פעולת ההפסקה נפלטו לאוויר חלקיקי אפר פחם. חברה החשמל דיווחה לאיגוד ערים ולמשרד להגנת הסביבה על המקרה והחברה בודקת את נסיבות האירוע. אנו מתנצלים בפני התושבים על חוסר הנוחות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים