שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הלמ"ס: ירידה קלה בצמיחה במשק
  הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עדכנה את אומדן הצמיחה למחצית הראשונה של 2017 ל- 2% לעומת 2.1% באומדן הראשוני. התמ"ג עלה ב- 2% בלבד בחישוב שנתי

  ירידה בצמיחה במשק במחצית הראשונה של 2017: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעדכנת היום (א') את אומדן הצמיחה בששת החודשים הראשונים של השנה כלפי מטה – 2% לעומת 2.1% באומדן הראשוני לתקופה זו.

   

  התוצר המקומי הגולמי עלה במחצית הראשונה של 2017 ב-2.0% בלבד בחישוב שנתי, כך לפי האומדן השני למחצית השנייה של השנה שפרסמה היום הלמ"ס. זאת לאחר עלייה של 4.6% במחצית הקודמת ועלייה של 4.7% במחצית הראשונה ב-2016.

   

  צמיחה נמוכה מעט מהאומדנים הראשוניים (צילום: shutterstock)
  צמיחה נמוכה מעט מהאומדנים הראשוניים(צילום: shutterstock)
   

  האומדן למחצית הראשונה מתעדכן לאחר קבלת מידע משלים ממאזן התשלומים, מסקרי עסקים, מדו"חות כספיים של חברות גדולות, נתונים על תיירות נכנסת ויוצאת, סקרי בנייה, סקרי כוח אדם ונתוני שכר למחצית הראשונה של 2017.

   

  מבחינת התפתחות הצמיחה לפי רבעונים, עולה כי ברבעון השני של 2017 עלה התוצר ב-2.4% בחישוב שנתי, לעומת 2.7% באומדן הקודם. זאת לאחר עליות של 0.6% ברבעון הראשון ו-4.4% ברבעון האחרון של 2016.

   

  העלייה בתוצר ברבעון השני השנה משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית (6.5%), בהוצאה לצריכה ציבורית (3.1%), בהשקעות בנכסים קבועים, כלומר השקעות של חברות עסקיות, של המגזר הממשלתי ושל מוסדות ללא כוונת רווח (10.7%) וירידה בסך יצוא הסחורות והשירותים (7%) בחישוב שנתי. בנוסף, יבוא הסחורות והשירותים עלה ב-3.4%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הלמ"ס: ירידה קלה בצמיחה במשק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים