שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שני ילדים הוכשו על ידי נחש במצפה רמון
  בן 9 ובן 8 אושפזו בבית החולים סורוקה במצב בינוני-קשה וקל-בינוני אחרי שהכיש אותם נחש מסוג אפעה. הם טופלו בנוגד ארס ומצבם יציב

   

   

  שני ילדים הוכשו על ידי נחש במצפה רמון    (צילום: דוברות סורוקה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שני ילדים בני 9 ו-8 ממצפה רמון הוכשו אמש (שבת) על ידי נחש אפעה ואושפזו במצב בינוני-קשה וקל-בינוני בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

   

  עם הגעתם הם הועברו ליחידה לטיפול נמרץ ילדים ומבית החולים נמסר שהם טופלו בנוגד ארס.  

  פרמדיק מד"א שמעון אקנין שטיפל בילדים סיפר: "כשהגענו לרחוב הייתה המולה רבה. ילד כבן 9 ישב על המדרכה כשהוא סובל מסימני הכשה בגפיים. מיד העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול רפואי חברנו לילד נוסף כבן 8 שהיה בסמוך והוכש גם הוא על ישי אותו נחש. פינינו אותם במצב יציב תוך כדי המשך טיפול".

   

  ד"ר צחי לזר מבית החולים אמר כי "הנחש נקטל על ידי בן משפחה וזוהה כאפעה. שני הילדים הגיעו למיון ואובחן שסובלים מהכשה של אפעה והם קיבלו טיפול נגד כאבים וגם תרופה תוך ורידית נגד הארס והועברו לטיפול נמרץ ילדים. מצבם בלילה היה בסך הכול יציב כשהמשיכו לקבל טיפול תומך נגד כאבים והארס".

   

  הוא הוסיף כי "בבוקר, אחד הילדים עבר לניתוח לשחרור לחץ ביד המוכשת. הוא כבר חזר אלינו ליחידה. חשוב להימנע ממגע עם נחשים. הם חיות בר שנמצאות בטבע ולא מחפשות את הילדים אבל מגנות על עצמן כשמרגישות מאוימות. יש להתרחק מהנחשים ולקרוא למבוגר. אם חלילה הוכשתם, אל תעשו שום פעולה. לא לחתוך את הגפה, לא למצוץ את הארס. יש ללכת למרפאה אזורית או לקרוא למד"א ולהגיע כמה שיותר מהר לבית החולים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שני ילדים הוכשו על ידי נחש במצפה רמון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים