שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בנט בכנס החינוך: "מה שקרה במרוקו ובתימן זה היסטוריה שלי"
  השר סיפר בכנס החינוך של רמת גן בשיתוף ynet על קידום הטמעת לימודי תרבות המזרח בבתי הספר: "התגובות מדהימות, יש שמחה גדולה". השרה גמליאל סיפרה על שאיפותיה להתמנות לשרת החינוך: "צריך להקים מועצה לביטחון חינוכי"

   

  השר בנט בכנס החינוך ברמת גן    (צילום: "ניברן")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שר החינוך נפתלי בנט התייחס היום (א') להטמעת לימודי תרבות המזרח בבתי הספר. במהלך כנס החינוך שנערך בשיתוף ynet ברמת גן אמר בנט כי "הייתה פה אחרי הקמת המדינה הגמוניה מסוימת. הקמנו את 'ועדת ביטון', יצאו המלצות, יישמנו את ההמלצות בתחום התוכן. היום ילדי ישראל לומדים בהיסטוריה ובספרות את התכנים של יהדות המזרח, יהדות ספרד וצפון אפריקה. גם פיוטים, גם שירים, גם סיפורים וגם אירועים היסטוריים".

   

  בנט אמר עוד כי "לומדים גם את מה שקרה במרוקו ובתימן, לצד מה שקרה באירופה. אחרי 70 שנה אנחנו מספרים את הסיפור המלא, אחרי 70 שנה שמנו את יהדות ספרד והמזרח במרכז המפה. החזרנו את הגאווה היהודית כולה למרכז המפה. אני מאוד גאה בזה. מה שקרה במרוקו ובתימן זה היסטוריה שלי. עליית יהודי אתיופיה זה ההיסטוריה שלי. ההיסטוריה שלנו היא לא אירופית אלא יהודית. מבחינתי יש עם אחד, יש סיפור אחד".

   

  שר החינוך ציין כי התגובות לתוכנית הן מדהימות. לדבריו, "יש שמחה גדולה, אני חורש את הארץ בכנסים סביב העניין הזה, הייתי בדימונה, קריית שמונה, ירושלים, אופקים. אנחנו עושים ערבים באותה עיר סביב המורשת של אותה עיר. מעט מאוד אנשים יודעים שבעצם העלייה ממרוקו ומארצות האיסלאם היא שיישבה את הנגב והגליל בשנות ה-50. זאת חגיגה גדולה ואני שמח שזכיתי בקדנציה שלי כשר חינוך להביא חזרה את מורשת יהדות ספרד".

  השרה גמליאל בכנס החינוך ברמת גן (צילום: ירון ברנר)
  השרה גמליאל בכנס החינוך ברמת גן(צילום: ירון ברנר)

  השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל גילתה במהלך הכנס כי היא רוצה להיות שרת החינוך. "החכם הוא המורה שיודע שהוא לא יודע. זה חלק מהדברים שצריך להתחיל איתם ולהטמיע אותם", אמרה גמליאל. "עצם ההבנה הבסיסית היא שהיום לתלמידים יש ידע כל כך עצום סביב ההיבט הזה, ואני מסכימה שצריך לתת להם את הכלים לבטא את עצמם וליצור את השותפות הזאת עם המורים".

   

  גמליאל הוסיפה כי "כמו שיש מועצה לביטחון לאומי שנותנת תמיד את הראייה ומייעצת לראש הממשלה ולגורמים הביטחוניים, צריך מועצה לביטחון חינוכי. אני מאמינה שלא היינו נמצאים בפער כזה דרמטי היום באי-התאמת המערכת עצמה בצרכים המתבקשים בעידן של המאה ה-21. בתור מי שרוצה להיות שרת החינוך, אני רק מייחלת שתהיה לי מועצה כזאת שיכולה לעשות את כל המחקרים לאורך השנים ולתת את הידע העצום הזה שבא ומסתכל, ומתבונן מה קורה בעולם".

   

  כנס החינוך של רמת גן נערך בשיתוף ynet

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בנט בכנס החינוך: "מה שקרה במרוקו ובתימן זה היסטוריה שלי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים