שתף קטע נבחר

למרות תמיכת רוב חברי ועידת מרצ: כהונתה של היו"ר גלאון לא תקוצר

הצעתו של אבי דבוש שלפיה הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו עד לחודש פברואר 2018 לא השיגה את ה-60% הדרושים וזכתה ל-54% בלבד. הבחירות לא יוקדמו ויתקיימו במועד שעליו יוחלט בוועידה הבאה. גלאון: "במאבק היום בוועידה התברר שאין גבולות, זה לא ירפה את ידיי"

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון, אמש (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
יו"ר מרצ זהבה גלאון, אמש(צילום: תומריקו)
כהונתה של יו"ר מרצ, זהבה גלאון, לא תקוצר - למרות שרוב חברי ועידת המפלגה הצביעו אמש (יום א') בעד הצעתו של אבי דבוש, שלפיה הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו עד חודש פברואר 2018. הצעתו של דבוש, מועמד ברשימת מרצ לכנסת, זכתה ל-54% תמיכה מול 45% מתנגדים, אך מכיוון שהיא מחייבת תמיכה של 60% מחברי הוועידה - הבחירות לראשות המפלגה לא יוקדמו ויתקיימו במועד שעליו יוחלט בוועידה הבאה.

 

גלאון מסרה בתגובה: "למרות שמה שתואר כהצעת פשרה חיבר את כל מתנגדי הפריימריז הפתוחים, נכשל הניסיון של ועידה שתוקפה פג בעוד כחודש להכתיב את מראה מרצ לוועידה הנכנסת. במאבק היום בוועידת מרצ התברר שאין גבולות. הוועידה האחרונה ראתה שקרים, ניסיונות לאחז עיניים והרבה מדי פוליטיקה קטנה וקטנונית. זה לא הולך לרפות את ידיי, להיפך. עבורי, המאבק על פתיחת השורות במרצ עובר שלב".

ח"כ אילן גילאון (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
ח"כ אילן גילאון(צילום: תומריקו)

 (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
(צילום: תומריקו)
 

עוד אמרה כי "עוד מעט תיבחר ועידה חדשה. 18 אלף איש התפקדו למרצ, ומגיעה להם ההזדמנות להשפיע על המפלגה. אני מתכוונת להעלות גם בוועידה החדשה את ההצעה להנהיג במרצ פריימריז פתוחים. למהלך הזה יש רוב מכריע. מרצ יכולה להגיע לעשרה מנדטים, אבל היא חייבת להיפתח"

 

גלאון הביאה באחרונה, לאחר עבודת מטה רחבה, יוזמה לקיום פריימריז פתוחים, במטרה לאפשר לרענן את השורות ולפתוח את המפלגה למועמדים חדשים ולקהלים נוספים. הצעתה עוררה ביקורת נוקבת במפלגה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
זהבה גלאון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים