שתף קטע נבחר

מוזיאון למדע ואמנות מוקם באונ' בר-אילן

נשיא האוניברסיטה אמר: "מפגש בין מדענים לאמנים הוא מאוד מלהיב משום שמהתורה ומהמדע אנו לומדים כי הכול קשור בכל בחיים, ודווקא בקישור הנראה פחות טבעי ויותר מלאכותי - יש סיכוי רב יותר שהוא יוליד רעיונות חדשניים ובלתי צפויים"

אוניברסיטת בר-אילן מקימה בימים אלו מוזיאון ננו חדש במכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים ((BINA שינגיש מדע וטכנולוגיה לקהל הרחב, באמצעות יצירות אמנות העוסקות בפיתוחים מדעיים.

 

פרופ' הרשקוביץ, פרופ' גרעיני וטל יזרעאל (צילום: יוני רייף) (צילום: יוני רייף)
פרופ' הרשקוביץ, פרופ' גרעיני וטל יזרעאל(צילום: יוני רייף)

 

את אירוע הקמת המוזיאון פתח נשיא אוניברסיטת בר- אילן הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שברך את המשתתפים ואמר "מפגש בין מדענים לאמנים הוא מאוד מלהיב משום שמהתורה ומהמדע אנו לומדים כי הכול קשור בכל בחיים, ודווקא בקישור הנראה פחות טבעי ויותר מלאכותי - יש סיכוי רב יותר שהוא יוליד רעיונות חדשניים ובלתי צפויים".

 

פרופ' יובל גרעיני, ראש המכון לננו טכנולוגיה ולחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן, אמר: "ערכנו אירוע יוצא דופן כשהייחוד שלו בעבודה המשותפת למדענים ולאמנים על מנת להתחבר ולגבש רעיונות למיצגים שיוצגו במוזיאון .החיבור בין המדענים לאמנים היה מידי ועלו רעיונות מדהימים המדגימים את התנועה האקראית בביולוגיה, כמו גם התנהגות של מאקרו וננו מגנטים תוך צפייה במיקרוסקופ אלקטרוני".

 (צילום: חן דמרי) (צילום: חן דמרי)
(צילום: חן דמרי)

 

פרופ' גרעיני הוסיף כי "החזון הוא שבמוזיאון יוצגו מיצגים המדגימים רעיון מדעי וכי תחום הננו טכנולוגיה הינו מדע רב תחומי באופיו המהווה כר בלתי נדלה לחיבור בין קהילת המדענים לקהילת האמנים כך שגם המדענים קיבלו רעיונות הנוגעים להמשך מחקרם וגם האמנים קיבלו את ההשראה הנדרשת להצגת המיצג האמנותי".

 

אוצרת המוזיאון טל יזרעאל אמרה " ראשית ימי המוזיאונים מיוחסת בדרך כלל אל "חדרי הפלאות" שהיו בהם אוספים אקלקטיים שאספניהם פעלו, בין השאר, מתוך שאיפה להרחבת הידע האנושי. 

 

 

 

 


פורסם לראשונה 17/09/2017 23:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוני רייף
פרופ' הרשקוביץ, פרופ' גרעיני וטל יזרעאל
צילום: יוני רייף
מומלצים