שתף קטע נבחר

ישראלי ניסה לפתוח דלת בטיסה ונשלח לכלא ברוסיה

תיקון חדש לחוק הרוסי מאפשר לשלוח לכלא נוסעים שיתפרעו במהלך טיסה. הראשון לזכות בכבוד המפוקפק הוא ישראלי בן 51, שהגיע שיכור לטיסה, התפרע ואיים. העונש: חצי שנת מאסר בפועל

רוסיה הכניסה לאחרונה תיקון לחוק התעופה האווירית ולפיו יועמדו לדין חוליגנים שיתפרעו במטוס. הראשון שזכה לעמוד לדין בסעיף זה היה דווקא אזרח ישראלי בן 51, שניסה לפתוח את דלת המטוס במהלך טיסה ונשלח לחצי שנת מאסר בפועל. הרשויות ברוסיה מקוות שהמקרה ירתיע נוסעים אחרים ויגרום להם לא להתפרע בטיסות, ביודעם שהם עלולים לשלם מחיר כבד.

 

בחודש מאי השנה נעצר האזרח לאחר שהתפרע בטיסה של חברת אירופלוט שטסה מתל-אביב למוסקבה. על פי גזר הדין, הוא היה שיכור והגיע לטיסה עם משקאות אלכוהוליים בכליו. הוא הורשע בבית משפט בחימקי בהתנהגות אלימה, דיבור בקול רם וקללות, איום על אנשי הצוות ועל נוסעים אחרים ואיום על ביטחון המטוס. הוא התעלם מדרישות אנשי הצוות וניסה שוב ושוב לפתוח את דלת המטוס. מיד לאחר שהמטוס נחת בנמל התעופה שרמטייבו – הנוסע הישראלי הועבר לשוטרים שהוזעקו מבעוד.

 

כאמור, מדובר בתיקון לחוק כך שיכלול עונש מאסר על מתפרעים במטוסים. החוק החדש, שנכנס לתוקפו באפריל השנה, מאפשר להטיל קנס על חוליגנים כאלה בין 18 ל-30 אלף שקל (300 ל-500 אלף רובל רוסי) או עבודות לתועלת הציבור של עד 480 שעות; עבודות שיקום של עד שנתיים; עבודות כפייה של עד חמש שנים ועונשי מאסר בפועל. עד לתיקון, נוסעים אלימים קיבלו עונשים מנהלתיים שכללו קנס כספי קטן ומעצר של עד 15 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים