שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תלמידים ריססו באושוויץ: "רוגוזין מגדל העמק"
  משלחת שמנתה עשרות תלמידים ומלווים ביקרה במחנה ההשמדה בחודש שעבר, והותירה אחריה כתובת גרפיטי על בלוק 25. אחת התלמידות התנערה מהמעשה: "זה מנוגד לכל הערכים שלנו, נחשוב איך להתנצל". במשרד החינוך הבטיחו "לא לעבור על כך לסדר היום"

   


  תלמידי תיכון אורט רוגוזין ממגדל העמק שיצאו בחודש שעבר למסע לפולין גרמו מבוכה רבה, כשריססו על בלוק 25 במחנה אושוויץ-בירקנאו את תאריך הביקור - 27.8.17, תחת הכיתוב "רוגוזין מגדל העמק" ולצד זה מגן דוד. ברשת אורט ובמשרד החינוך הבהירו כי מדובר במעשה מזעזע וכי האחראים יטופלו.

   

  המשלחת מנתה עשרות תלמידים ומלווים. אחת התלמידות שהשתתפו בסיור אמרה ל-ynet: "כמו כל ילדי השכבה גם אני מאוד המומה ומצטערת על מה שקרה, אנחנו מוקיעים את ההתנהגות הזו, אף אחד מאיתנו לא ידע מזה בכלל. אני יכולה להבטיח שאם מישהו מאיתנו היה רואה את זה - זה לא היה קורה".

   

  היא הוסיפה: "למרות שהדרך הייתה מאוד לא בסדר, התלמיד הזה, שאנחנו לא יודעים כרגע מי הוא, בסך הכול התכוון להשאיר חותם, להתגאות במשלחת שלו,

  במעמד. אני בטוחה שהוא מבין את גודל הטעות ואת חשיבות המקום. חבל לי לשמוע על השיימינג שעשו לנו, אנחנו אמנם לא יודעים מי ספציפית עשה את זה, אבל אנחנו כשכבה לוקחים אחריות על המעשה. זה מעשה לא ראוי שפוגע בכולנו. זה מנוגד לכל הערכים שהמשלחת שלנו מאמינה בהם, אנחנו יצאנו לשם מתוך כוונה לזכור ולשמוע את הסיפורים ולהראות את הנוכחות של תלמידי ישראל. כל אחד מהתלמידים מתייחס לזה כאילו הוא עשה את זה בעצמו, לקחנו את זה מאוד ללב. אנחנו מנסים לחשוב על רעיונות איך להתנצל בדרך הראויה והטובה ביותר".

   

  מבית הספר נמסר בתגובה: "אנחנו מזועזעים מהאירוע ונתייחס אליו בכל החומרה האפשרית. הקמנו צוות בדיקה מיוחד ונפעל בהתאם לממצאים".

     ממשרד החינוך נמסר כי אנשיו "מזועזעים מהתמונות ומגנים בכל תוקף גילויי ונדליזם מסוג מכוער שכזה. אנחנו עורכים בדיקה בנושא, במטרה לבצע הליך עומק בלתי מתפשר, הן חינוכי והן משמעתי. לא נעבור על כך לסדר היום".

   

  מועצת התלמידים והנוער הארצית מגנה בחריפות את ההתנהגות המביישת שאירעה במשלחת לפולין על ידי קבוצת נוער ישראלי. יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, יובל חלביה, אמר כי ההתנהגות "מביכה ומציגה את המשלחת בדרך הפוכה ממטרתה. מטרת השליחות של נוער ישראלי לפולין היא הנצחת השואה במקום המזוויע בו היא קרתה. מדובר בקומץ בעייתי בלבד ובמקרה נקודתי, שאנו סמוכים ובטוחים שיטופל בצורה החריפה ביותר. כולי תקווה כי הלקח יילמד והדבר לא יישנה בעתיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים