שתף קטע נבחר

פולחן על גלגלים: סין הזיזה מקדש ששוקל אלפי טונות

כדי להקל על כניסתם של 100 אלף המבקרים היומיים במקדש בודהיסטי בשנגחאי, המבנה הורם לגובה מטר והוזז בעזרת מסילה שנבנתה במיוחד

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

ההיכל המרכזי ופסליו של מקדש בודהיסטי בן 100 שנה בלב שנגחאי הוזזו בפרויקט שאפתני ומדוקדק 30 מטרים כדי להקל על ההמונים שמבקשים לבקר במקום. לא פחות מ-100 אלף מבקרים ומאמינים מבקרים מדי יום במקדש וברשויות בסין מודאגים מצפיפות יתר במבנה ומסכנת הידלקות בעקבות הקטורות שמדליקים המבקרים במקום.

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

הפתרון של הרשויות היה "פשוט למדי" – להעביר מעט צפונה, ובעדינות, את האולם המרכזי, ששוקל 2,000 טונות, על גבי מסילות שנבנו במיוחד. השיפוץ הקטן הזה מאפשר מרחב נוסף באזורים שסובבים את ההיכל המרכזי של המקדש. הפרויקט השאפתני, שכלל הרמה המקדש לגובה מטר, הושלם אתמול (יום א') אחרי שבועיים בלבד של עבודה.

 

המתחם כולו הוקם במיקום אחר לגמרי בשנגחאי ב-1882 והוזז למיקומו הנוכחי ב-1918, כאשר האולם המרכזי בו נבנה בין השנים 1928-1918. פסלי בודהיסטים ושרידים עתיקים נעטפו והוצאו מהמקום לפני ההזזה כדי להגן עליהם, כך לפי העיתונות הסינית.

 

תחילה הזרימו הפועלים מלט ליסודות הבניין והאולם כדי לחזק אותם, ואז יצאו למסע ההזזה השאפתני – שהוא למעשה חלק משיפוץ כולל שהחל ביולי 2014 "כדי להקל על החשש מפני סכנת התלקחות והחשש מפני צפיפות יתר ופגיעה בביטחון הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים