שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צעירה נפלה בהופעה – ותקבל כ-200 אלף ש'
  בתום אירוע בפארק בהוד השרון עלתה צעירה להצטלם עם האמנים, דרכה על מדרגה שבורה ושברה את הרגל. העירייה וחברת ההנדסה שלה יפצו
  בית משפט השלום בתל אביב קבע לאחרונה שצעירה שנפצעה כשעלתה להצטלם עם האמנים על הבמה בהופעה בפארק "ארבע העונות" בהוד השרון, תפוצה בכ-200 אלף שקל על ידי העירייה ועל ידי חברת ההנדסה שייעצה לה. השופטת סיגל דומניץ-סומך קבעה שהן לא דאגו לתקינות הבמה.

   

  התביעה הוגשה ב-2015 נגד העירייה – בעלת השטח והאחראית על הפארק. הצעירה סיפרה שבסיום ההופעה (ב-23:00 בלילה) הורשה הקהל לעלות לבמה ולהצטלם עם האמנים. לדבריה, היא שברה את רגלה השמאלית בשל מדרגה שבורה. "הנחתי את הרגל על המדרגה והרגשתי כאב מטורף", סיפרה התובעת שיוצגה על ידי עורכי הדין נעם יהל ונילי ורמן. הם טענו שהעירייה התרשלה בכך שלא תיקנה את המדרגה או חסמה את הגישה אליה, וכן לא דאגה לתאורה מתאימה.

   

  העירייה, שיוצגה על ידי עו"ד קמין סילש, טענה שהבמה הייתה בשטח סטרילי שהקהל לא הורשה להתקרב אליו, ואם התובעת עלתה לבמה הרי שהיא הפרה הוראות מפורשות. לחלופין הגישה העירייה הודעת צד שלישי נגד חברת השמירה שאבטחה את האירוע ונגד חברת ההנדסה שייעצה לה ובדקה את המתקנים במקום.

   

  חברת השמירה טענה באמצעות עו"ד אילן אמודאי שלא ידעה על מדרגה שבורה וממילא אין לה אחריות כלשהי לגביה. גם חברת ההנדסה, שאותה ייצג עו"ד אברהם ילין, הכחישה אחריות בטענה שהורתה מפורשות לחסום את הבמה לקהל, כך שמדובר בהפרה של הנחיות הבטיחות מצד הצעירה או העירייה.

   

  אבל השופטת סיגל דומניץ-סומך קיבלה את גרסת התובעת הן בנוגע למדרגה השבורה והן בנוגע לכך שבני הנוער הוזמנו לעלות לבמה. אף שמדובר היה במה שנקרא "עדות יחידה", היא התרשמה מכנותה של הצעירה, שאמינותה לא הופרכה על ידי הצד השני.

   

  "חובתה של העירייה כבעלת המקרקעין וכמחזיקה בהם הינה לדאוג לתקינות סביבת הבמה שעליה נערכה ההופעה ולמנוע קיומם של מכשולים או מפגעים העשויים לסכן את מי שעשוי לעלות על הבמה, לפני, במהלך ובתום ההופעה", כתבה.

   

  השופטת דחתה את ההודעה נגד חברת השמירה וציינה שלא הוכח שנפל פגם כלשהו במערך האבטחה. לעומת זאת, היא הטילה 15% מן האחריות על חברת ההנדסה. לדבריה, בתור יועצת בטיחות היא הייתה חייבת לוודא את תקינות הבמה, כולל המדרגות שמובילות אליה, מה עוד שלא הובאה כל ראייה לכך שדרשה ששטח הבמה יישאר חסום לקהל.

   

  בהמשך החליטה השופטת דומניץ-סומך להטיל על הצעירה "אשם תורם מזערי" (כלשונה) בשיעור של 10%, תוך שציינה כי בניגוד לטענת העירייה לא הוכח שהייתה פזיזה או רשלנית בזמן שעלתה במדרגות.

   

  לאחר מכן עבר הדיון לנזקים שנגרמו לתובעת. בסיכומו של דבר חויבו העירייה וחברת ההנדסה לשלם לצעירה (ביחס חלוקת האחריות שנקבעה) פיצוי בסך 184,500 שקל בתוספת הוצאות משפט בסך 3,000 שקל ושכר טרחת עו"ד בשיעור של 23.4% מסכום הפיצוי.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים