שתף קטע נבחר

חשד: קיבלו שוחד כדי לייבא תוספי מזון בלי בדיקה

שני עובדים במשרד הבריאות ושני עמילי מכס חשודים בקבלת שוחד מיבואן, כדי לייבא לארץ את תוספי המזון המיועדים לספורטאים מבלי לבדוק אותם. בין החשודים בפרשה, מנהלת תחנת ההסגר בנמל אשדוד והיבואן

 

חקירת המשטרה נמשכה כמה חודשים. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
חקירת המשטרה נמשכה כמה חודשים. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

המשטרה עצרה הבוקר (יום ג') שני עובדים בכירים במשרד הבריאות ושני עמילי מכס, במסגרת פרשת הברחת תוספי מזון שמיועדים לספורטאים. על פי החשד, הארבעה קיבלו שוחד מיבואן בתחום הספורט כדי לקדם ולאשר ייבוא של תוספי מזון לספורטאים, מבלי לערוך את הבדיקות הנדרשות.

 

מדובר בהתפתחות בחקירה שהפכה גלויה לפני כשבוע, במסגרתה חוקרי היחידה הארצית לחקירות כלכליות (יאל"כ) בלהב 433 עצרו בשבוע שעבר את מנהלת תחנת ההסגר בנמל אשדוד ואת היבואן. המעצרים בוצעו בתום חקירה סמויה שנערכה במהלך החודשים האחרונים.

עו"ד בסרגליק, שמייצג את אחד החשודים. "התיק ייסגר בלא כלום" (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
עו"ד בסרגליק, שמייצג את אחד החשודים. "התיק ייסגר בלא כלום"(צילום: אלי סגל)
 

על פי החשד, יבואן גדול מאוד בארץ הזמין תוספי מזון מחו"ל כדי לשווק אותם לספורטאים, אולם ניסה להבריח אותם ארצה מבלי שייבדקו על ידי משרד הבריאות. על פי החשד, היבואן שילם שוחד למנהלת תחנת ההסגר במשרד הבריאות בנמל אשדוד ולשני בכירים נוספים במשרד הבריאות, האחראים על מתן אישורי ייבוא של מזון ארצה.

 

עמילי המכס ועובדי משרד הבריאות הובאו היום לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם. לגבי מנהלת תחנת ההסגר בנמל אשדוד מדובר בהארכת מעצר שנייה.

 

החקירה נמשכת וצפויים עוד מעצרים וכן פעולות נוספות בשיתוף פעולה של רשות המיסים ומשרד הבריאות. "משטרת ישראל מנהלת את חקירותיה, הסמויות והגלויות, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את ביטחון הציבור ושלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין", נמסר מהמשטרה. 

 

עורך הדין אייל בסרגליק שמייצג את אחד החשודים בפרשה אמר היום: "אין כל שחר לנטען כלפי מרשנו. ההחלטה לעצור אותו התקבלה עוד בטרם שמעו בכלל את גרסת מרשינו. לא הוטח בו שום חשד קונקרטי אלא חשד כללי שלא ניתנו לו הסברים ברורים. אין לי כל ספק שבסיום החקירה, בתקווה שתהיה מהירה וממצה, התיק ייסגר בלא כלום".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים