שתף קטע נבחר

החתן והכלה יפוצו על השריפה שפרצה באירוע

במהלך חתונה ב"גן השקוף" בשפיים פרצה אש במטבח, האזעקה הופעלה למשך שעה וחלק מהאורחים נבהלו ויצאו. הפיצוי לבני הזוג: 16 אלף שקל

בית המשפט לתביעות קטנות בכפר סבא קבע לאחרונה שבני זוג יפוצו ב-16 אלף בגין שריפה שפרצה במהלך חתונתם בגן האירועים "הגן השקוף" בקיבוץ שפיים. השופטת אביבה טלמור קיבלה את טענתם שלפיה האירוע גרם להם לעוגמת נפש עקב בהלה שאחזה באורחים.

 

האירוע התרחש בספטמבר 2014: השריפה פרצה במטבח גן האירועים כתוצאה מממתקן צלייה שעלה באש. בעקבות הופעלו גלאי עשן ואזעקה באופן רצוף למשך שעה, עד לכיבוי השריפה. בתביעה נגד גן האירועים וחברת הקייטרינג טענו בני הזוג שהצפצוף של גלאי העשן הפריע למהלך התקין של החתונה, העיב על המוזיקה וקלקל אותה. לדבריהם, האזעקה החלה לפעול בדיוק לפני החלק האמנותי וגרמה לביטול הופעה שתכננו לכבודם חבריהם.

 

בני הזוג הוסיפו שכיבוי השריפה לקח זמן רב מדי מאחר שהצוות התעקש לעשות זאת בעצמו. בזמן הזה, חלק מהאורחים נבהלו, הפסיקו לאכול ויצאו מהאולם. בני הזוג ציינו שעד היום קשה להם לראות את סרטון החתונה בגלל עוגמת הנפש והתחושה הקשה שליוותה אותם באותו יום.

 

בתביעה הם הוסיפו שאם לא די שנזק שגרמה השריפה, גם השירותים במקום לא היו נקיים במהלך האירוע, בניגוד להבטחות המוקדמות שניתנו להם, והם נאלצו לאסוף בעצמם ניירות שהיו זרוקים על הרצפה במקום ליהנות מהערב.

 

גן האירועים טען להגנתו שמי שפעלה במטבח הייתה חברת הקייטרינג והאחריות המלאה מוטלת עליה. הוא הדגיש שבהסכם שנחתם בינו לבין התובעים נכתב במפורש שהם אחראים לתקלות, תאונות ונזקים שייגרמו כתוצאה מפעולות ספקים אחרים. מרגע שפרצה השריפה, ציין, לא ניתן להפסיק את האזעקה על לכיבוי. חברת הקייטרינג, מנגד, טענה שלא נחתם בינה לבין התובעים כל הסכם.

 

לא הביאו ראיות

אבל השופטת אביבה טלמור ציינה שעדות האישה הייתה "כנה, רצינית, אחראית ומדויקת", והנתבעים לא הצליחו לפרוק מעצמם את האחריות לנזקי השריפה. היא הבהירה שגן האירועים שבבעלותו המטבח אחראי לתקינותו, אך הוא לא הביא כל ראיה לכך שהמתקנים שבמטבח פעלו כנדרש.

 

לדברי השופטת, גן האירועים לא זימן באופן מיידי את מכבי האש ובחר לפעול בעצמו, מה שהביא להתארכות מאמצי הכיבוי ולפגיעה במהלך התקין של החתונה. מעבר לכך, הוא הפר את ההסכם מול התובעים בכך שלא סיפק להם שירותים נקיים במהלך החתונה.

 

נקבע שהוכח בבירור שחברת הקייטרינג היא זו שסיפקה את המזון באירוע והפעילה את הציוד שבמטבח. גם היא לא הביאה ראיות שמוכיחות שלא הייתה רשלנות כלשהי מצד עובדיה בהפעלת מתקני המטבח.

 

השופטת חילקה את האחריות בין הנתבעות באופן שווה וחייבה כל אחת מהן לפצות את התובעים ב-8,000 שקל על עוגמת הנפש, ובסך הכול ב-16 אלף שקל. הנתבעות חויבו בנוסף לשלם לתובעים הוצאות של 1,000 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים