שתף קטע נבחר

צל"ש ללוחם שירה במחבל מחלמיש: "חתר למגע תוך חירוף נפש"

הלוחם ע' ירה מהחלון במחבל שטבח בשלושה מבני משפחת סלומון ומנע אסון גדול יותר. "לא עשיתי משהו יוצא דופן", הצטנע. אביו קיבל תעודת הערכה על פועלו באותו ערב

  

ע', לוחם יחידת עוקץ שניטרל את המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון בחלמיש, קיבל הערב (יום ג') צל"ש על פעולתו. אביו שמעון קיבל תעודת הערכה, אחרי שחתר למגע כדי לעצור את הטבח ונכנס לבית המשפחה. מלבד השניים, חולקו בטקס 28 דרגות ועשר תעודות הערכה.

מצדיע - ומקבל צל"ש. הלוחם שירה במחבל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מצדיע - ומקבל צל"ש. הלוחם שירה במחבל(צילום: אוהד צויגנברג)

ב-21 ביולי השנה נכנס המחבל לבית משפחת סלומון ביישוב חלמיש, בזמן שחגגו את הצטרפותו של נכד למשפחה. הוא רצח את הסב יוסף בן ה-70 ואת שני ילדיו חיה בת ה-46 ואלעד בן ה-35. ע' ששמע את הצעקות ירה במחבל דרך החלון והביא לסיומו של הפיגוע הקשה.

ע' בטקס, היום (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
ע' בטקס, היום(צילום: דובר צה"ל)

המחבל הפלסטיני עומר אל-עבד יצא לפיגוע מהכפר קובאר שעה ו-40 דקות אחרי שפרסם פוסט פרידה בפייסבוק. אל-עבד הצהיר בפוסט כי הוא יוצא לפעולה משום שיהודים "מטמאים את אל-אקצה". הוא עבר מרחק של כ-2.5 קילומטרים, חדר ךחלמיש למרות הגדר ההיקפית - וביצע את הרצח המשולש.

 

האב שמעון מקבל תעודת הערכה מאלוף הפיקוד, רוני נומה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
האב שמעון מקבל תעודת הערכה מאלוף הפיקוד, רוני נומה(צילום: דובר צה"ל)
 

הערב הוענק ללוחם האות המיוחד בהיכל התרבות במעלה אדומים. בנימוקי הצל"ש נכתב כי הוא "גילה אומץ לב, נחישות, דבקות במטרה, יוזמה, קור רוח וחתירה למגע תוך חירוף נפש". במהלך הטקס הוקרן סרט תיעודי קצר על הלוחם. "אני לא חושב שמה שעשיתי הוא יוצא דופן", אמר בסרט.

 

בטקס אמר אלוף פיקוד מרכז רוני נומה כי השניים "הפגינו גבורה ואומץ לב ומנעו אסון כבד. צה"ל התברך בלוחמים כאלה. שמעון, אתה דוגמא לאזרחות למופת. נתת דוגמא לבנך בערכים שהקנית למשפחתך. אצלנו זה שונה מהבריטים ומכל מקום בעולם אנחנו חותרים למגע. מעל במה זו אנחנו מחבקים את בני משפחת סלומון, חיה, יוסף ואלעד ז"ל. הרצון וההשראה לפגע לא פוחתים בחגי תשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
צל"ש ללוחם מחלמיש
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים