שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דנה רון תובעת את יורם זק: "גרם לנזק נפשי קשה"

  משתתפת העונה השלישית של "האח הגדול" הגישה תביעה נגד עורך התכנית יורם זק וגורמים נוספים בהפקה בטענה שנגרם לה נזק נפשי קשה בעקבות התבטאות פוגענית של זק כלפיה - כך נחשף ב"ידיעות אחרונות". "התובעת נכנסה להתקפי בכי בלתי נשלטים". הפקת "האח הגדול": "רון מנסה לזכות שוב בכמה רגעי תהילה"

  טוענת שכבר בריאיון הראשוני זק דיבר אליה בגסות. דנה רון ()
  טוענת שכבר בריאיון הראשוני זק דיבר אליה בגסות. דנה רון
   

   

  דנה רון הייתה אחת המשתתפות הבולטות בתולדות "האח הגדול". העונה השלישית בה השתתפה זכורה גם בגלל האמירה השערורייתית בה נתפס "האח הגדול" עצמו, עורך התכנית יורם זק. שבע שנים עברו מאז, אבל רון לא שכחה — וכעת היא תובעת את זק וגורמים נוספים בהפקת התוכנית.

   

  התביעה, שמוגשת באמצעות עורכי הדין ששי גז ועודד גיל, משרטטת את קורותיה מתחילת האודישנים לתוכנית הריאליטי ועד אחרי שהודחה. "רון הוזמנה עם מועמדים נוספים לראיון והציגה את עצמה בפני הנתבע (יורם זק)", נכתב בתביעה. כבר במהלך הראיון הראשוני, כך על פי התביעה, פנה הנתבע לתובעת בלשון בוטה וגסה במיוחד, תוך שהוא מתייחס לגופה, למיניותה וליחסיה עם בן זוגה. "התובעת הייתה בהלם אך הניחה שמדובר באודישן שמטרתו לזעזע אותה. לאחר מכן נשאלה על ידי הנתבע אם יש סיכוי כי תנהל רומן עם מי ממשתתפי התוכנית, וענתה לו כי היא מצויה ביחסי זוגיות ארוכים ויציבים ואין כל סיכוי שתנהל רומן".

   

  בהמשך מפורט בכתב התביעה כי זק "הפך בדרך מתוחכמת של שטיפת מוח את הדיירים לנתיניו הצייתנים. פסיכולוגית מטעם הנתבעים הופיעה מדי פעם במקום אך לא נפגשה פנים אל פנים עם הדיירים אלא צפתה בהם דרך המצלמות. מדי פעם היו הנתבעים מספקים כדורים למי שהיה זקוק לכך. התובעת עצמה נכנסה למצב נפשי ורגשי קשה ביותר, סבלה מהתקפי בכי בלתי נשלטים ואף הטיחה את ראשה בשיש של המטבח".

   

  "ההתבטאות של הנתבע שינתה את חייה של התובעת לבלי היכר". יורם זק (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  "ההתבטאות של הנתבע שינתה את חייה של התובעת לבלי היכר". יורם זק(צילום: ענת מוסברג)

   

  כאן עובר כתב התביעה לאמירה השערורייתית והזכורה של זק. "ביום שישי בשעות הערב נקראה התובעת לחדר 'האח הגדול' ונאמר לה שהיא עולה לשידור. בעת שהמתינה אמר הנתבע 'ערב טוב, דנה, יש לך חצי דקה לפנות אל הצופים בבית ולשכנע אותם למה את זו שרוצה שאני אשחק לה עם ה*** בין ה***'. ההתבטאות וההתנהגות השערורייתית והדוחה של הנתבע שנאמרה והתבצעה בשידור חי הפכה ושינתה את חייה של התובעת לבלי היכר. בשיחה עם התובעת כהכנה לשידור החי המשיך הנתבע להטריד מינית את התובעת שלא שמעה מה נאמר מאחורי גבה. כשביקשה לדעת מה עליה לעשות, אמר הנתבע בקול השמור לחדר המיטות: 'להתחנן'".

   

  רון מפרטת בכתב התביעה את הנזקים הנפשיים שנגרמו לה בעקבות הפרשה ואף מצרפת חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה לה 20 אחוזי נכות.

   

  "שערורייה שאין כדוגמתה". רון עם בן זוגה יריב נתי (צילום: ראובן שניידר) (צילום: ראובן שניידר)
  "שערורייה שאין כדוגמתה". רון עם בן זוגה יריב נתי(צילום: ראובן שניידר)

   

  עו"ד גז אמר כי "מדובר בשערורייה שאין כדוגמתה, השיימינג החמור והפומבי ביותר בתולדות התקשורת הישראלית. מרשתנו חוותה הטרדה מינית בוטה לעיני המצלמות. היא בוישה והושפלה בפרהסיה מול כל עם ישראל על ידי העורך הראשי של התוכנית. מרשתנו נפלה קורבן בידיה של הזכיינית קשת שפרשה חסות על המעשים החמורים הפליליים ובמקום לקחת אחריות ולגנותם בכל תוקף, טייחה את הפרשה, ניסתה למזער את חומרתה והמשיכה להעסיק את הפוגע ללא כל ענישה ממשית. אנחנו בטוחים שבית־המשפט יתקן את העוול הזה".

   

  מהפקת "האח הגדול" נמסר בתגובה: "רגע לפני ההתיישנות, מנסה דנה רון לזכות שוב בכמה רגעי תהילה על גב טענות ממוחזרות. בחודש האחרון פנו עורכי דינה להפקה בניסיון לקבל סכום דמיוני. משלא נענו לדרישה הסחטנית, בחרה שוב לפנות ל'ידיעות אחרונות'. יודגש כי טרם קיבלנו את כתב התביעה שהוגש לבית־המשפט. בינתיים, נאחל לה שנה טובה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר מאירי
  מסיבה רשת דנה רון
  צילום: אמיר מאירי
  לאתר ההטבות
  מומלצים