שתף קטע נבחר

תעלומה בז'נבה: מי השליך עשרות אלפי אירו בשירותים?

לא ברור מי עומד מאחורי השחתת שטרות של 500 אירו והשלכתם לכמה תאי שירותים בבנק ובמסעדות הסמוכות לו בעיר השוויצרית. החשד: נשים ספרדיות שביקשו לחמוק מתשלום מס הן שעומדות מאחורי המעשה, אבל במשטרה לא מנדבים שום פרט

עשרות אלפי אירו נמצאו בשירותים ציבוריים בז'נבה, שוויץ, והציתו את דמיונם של רבים באשר למקורו של הכסף ולמניעיו של מי שהותיר אותו דווקא שם. 

 

צרורות של שטרות של 500 אירו סתמו את השירותים ליד חדר הפיקדון של סניף בנק UBS, וגם בשירותים של שלוש מסעדות בקרבת מקום. עדיין לא ברור מי עשה זאת, אך בודקים אפשרות שהם שייכים ל"נשים ספרדיות שהכניסו את הכסף לכספת לפני כמה שנים", כך מסרו חוקרים לעיתון "טריביון דה ז'נבה".  

 

המשטרה לא חשפה את זהותן של הנשים ולא ברור מה היה כביכול המניע שלהן למעשה. במשטרה בודקים קשר להכנסות ממעשי פשע או שמדובר בכסף גנוב. עורך דינן של הנשים החשודות זומן למשטרה בחודש שעבר, שם הוא נחקר אבל לא סיפק מידע. הוא אף שילם כעת על תיקון השירותים של הבנק ושל המסעדות.

צרורות של 500 אירו בשירותים (ארכיון) (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
צרורות של 500 אירו בשירותים (ארכיון)(צילום: רויטרס)
 

עובדי הבנק נדהמו לגלות מהי הסיבה לחסימת השירותים, שאירעה כבר בחודש יוני. כמה ימים לאחר מכן נסתמו גם השירותים במסעדות הסמוכות. עובדי פיצריה שבה נסתמו השירותים, סיפרו: "לא יכולנו להפסיק לצחוק", הם אף צילמו את רצפת בית-השימוש של הגברים מוצפת ושטרות ספוגי מים חתוכים בשיטתיות במספריים, צפים בשירותים ובכיור.

 

השחתת שטרות אינה בלתי חוקית בשווייץ. נציג ממשרד התובע בז'נבה אמר כי "חייב לעמוד משהו מאחורי הסיפור הזה, לכן פתחנו בחקירה".

יש הטוענים כי השחתת השטרות נעשתה כדי לחמוק מתשלום מס - עם היכנסן לתוקף בקרוב של תקנות חדשות שמחייבות בנקים להעביר מידע לממשלים שונים.

 

עוד נמסר בעיתון כי גם החשדות לגבי גבר שנצפה במצלמות אבטחה כשהוא נכנס לשירותי המסעדה, וכיסיו תפוחים מהרגיל, אינם ברורים עדיין, ולא ברור גם אם פעל בשמן של הנשיא.  "התחמקות ממס היא התיאוריה הסבירה ביותר", אמר מנהל אחד מבתי הקפה בסביבה. "מי שעשה את זה היה צריך לתת את הכסף לקבצנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
500 אירו. לשטרות אין קשר לידיעה
צילום: רויטרס
מומלצים