שתף קטע נבחר

אחרי הכישלון באיסוף הנשק: ארדן תוקף את הח"כים הערבים

16 אקדחים, כמה רובים ותחמושת מעטה נאספו במסגרת מבצע החזרת כלי נשק שיזמה המשטרה. במגזר הערבי הוחזרו שלושה אקדחים בלבד. השר לביטחון פנים זועם: "התיאורה כאילו ניתן 'לאסוף' נשק מהחברה הערבית הוכחה כשקרית". ח"כ טיבי: "ממתי סומכים על הודעה בעיתון?"

"התיאוריה כאילו ניתן 'לאסוף' את הנשק מהחברה הערבית הוכחה סופית כשקרית". כך הגיב השר לביטחון פנים גלעד ארדן לאחר התוצאה הדלה שהושגה במבצע איסוף נשק לא חוקי שיזמה המשטרה והסתיים אתמול (ג'). במסגרת המבצע הוחזרו 16 אקדחים בלבד, שישה רובים, מחסניות ותחמושת בתפזורת ואף זביל של טיל לאו.

 

עם זאת, שלושה אקדחים בלבד הוחזרו בקרב המגזר הערבי. "שנים רבות האשימו את חברי הכנסת של הרשימה המשותפת בהאשמות שקר את המשטרה על כך ש'לא אוספים' את הנשק הבלתי חוקי במגזר", אמר ארדן. "עכשיו לאחר שהסתיים מבצע איסוף הנשק, שכלל חסינות לכל מי שהחזיר את הנשק, כולם מבינים שהבעיה היא הרבה יותר עמוקה".

כמה מכלי הנשק שהוחזרו ()
כמה מכלי הנשק שהוחזרו

השר ארדן (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
השר ארדן(צילום: עופר עמרם)
השר לביטחון פנים הוסיף כי "תיאוריית איסוף הנשק כשלה. טיפול בבעיה מחייב איסוף מודיעין, אכיפה וכניסה של כוחות משטרה למקומות שבהם מוחזק הנשק הבלתי חוקי. אין מציאות של איסוף נשק".

 

המבצע החל בעקבות פניית ראשי המגזר הערבי בעניין ובדחיפתו של השר ארדן יחד עם פיקוד המשטרה. הוא החל לפני 10 ימים ונמשך עד אתמול. במסגרת המבצע, מי שהיה משיב נשק בלתי חוקי היה חסין מפני העמדה לדין.

ח"כ טיבי (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
ח"כ טיבי(צילום: יואב דודקביץ)

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הגיב לדברי ארדן ותקף אותו: "טיעון חלש של השר ארדן. ממתי משטרה סומכת על הודעה בעיתון כדי לאסוף נשק ואז להסיק מסקנות כי יש בעיה? אנחנו הצבענו על הבעיה ודורשים איסוף הנשק וטיפול בפשיעה, אבל איסוף הנשק אין פירושו מחסומים כדי לרשום דוחות תנועה או להתעמר באזרחים השלווים".

 

טיבי הוסיף כי "בינתיים מבצעי איסוף הנשק של המשטרה הם כשלון מהדהד ועדיין יש מחדל בפענוח מעשי הרצח ו/או מניעתם. בנתניה המשטרה הצליחה יותר מבלי לפגוע בכלל תושבי נתניה .על המשטרה לחסום את נציב הברחת הנשק מבסיסי הצבא ליישובים הערביים. 90% מהנשק המוברח מגיע מהצבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השר ארדן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים