שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לסייע לבעלי מוגבלויות: היהודים ברוסיה רוצים ללמוד מישראל
  שיתוף פעולה ראשון מסוגו נחתם בין ארגון "שלוה" לקונגרס היהודי הרוסי, לפיתוח תוכניות לילדים עם מוגבלויות ברוסיה: "מחקרי הפיתוח וההשכלה החלוציים של 'שלווה' משמשים מודל למדינות אחרות, כמו רוסיה"
  בסוף השבוע התכנסו במלון "מטרופול" המפואר בלב הבירה הרוסית כ-500 ממנהיגי הקהילה היהודית ברוסיה, כדי לחנוך הסכם שיתוף פעולה בין ארגון "שלוה" לקונגרס היהודי הרוסי, שחתם על מזכר לשיתוף פעולה לפיתוח תוכניות לילדים עם מוגבלויות ברוסיה. השותפות עם "שלווה" נחשב לחסר תקדים בתחום השירותים החברתיים.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

   

  ארגון "שלוה" פועל בירושלים כבר למעלה מ-28 שנים, וכיום הוא מספק מגוון של טיפולים, חינוך, בילוי, ספורט ואיכות חיים, וכן שירותי תמיכה משפחתיים ל-2,000 ילדים בעלי מוגבלות ובני משפחותיהם.

   

   (צילום: RJC)
  (צילום: RJC)

   

  "מאז הקמת הארגון, 'שלוה' מפתחת תוכניות חדשות ומספקת הדרכה לארגונים אחרים ברחבי העולם לקידום שירותי הנכות שלהם", אומר קלמן סמואלס, מייסד "שלוה". "אנחנו רואים זאת כחובה - לא רק לעזור לילדים ולמשפחות בטיפול הישיר, אלא גם להשפיע על הדרך שבה העולם מבין, דואג ומחבק את הנכים. היה לנו את כבוד לעבוד עם הקונגרס היהודי הרוסי לקדם את המשימה הזאת".

   

  לא ליהודים בלבד

  נוסף על הכוונה לפתח את תחום הטיפול בנכויות, שותפים "שלוה" והקונגרס היהודי הרוסי לגוף המשרת את כל גווני החברה ללא הבדלי דת, מוצא אתני או רקע. ברוסיה אחראי הקונגרס היהודי הרוסי על חלק גדול משירותי ההנגשה בערים הגדולות של המדינה, ועובד עם קרנות צדקה יהודיות ולא יהודיות בנושא.

   

   (צילום: RJC)
  (צילום: RJC)

   

  לדברי בכירים בקונגרס היהודי הרוסי, התשתית המקומית למתן שירותי נכות חסרה, בעיקר בתחומי ההתערבות המוקדמת והתמיכה משפחתית. כארגון גג המשרת כיום כ-600 ילדים עם מוגבלויות, הקונגרס היהודי הרוסי מעוניין לעבוד עם "שלוה" על מנת לפתח תוכניות נחוצות, לדבירהם, ולהרחיב את היקף השירותים בקנה מידה ארצי.

   

  "מחקרי הפיתוח וההשכלה החלוציים של 'שלוה' משמשים מודל למדינות אחרות, כמו רוסיה, בהובלת ובהתקדמות בתרבות ובמערכות השירותים החברתיים", אומר יאן פיסקונוב, ראש חבר הנאמנים של הקונגרס היהודי הרוסי. "'שלוה' עושה את ישראל למובילה עולמית בתחום הצרכים המיוחדים, ועבורי יש לכך משמעות רבה לראות את התנועות הגלובליות שיוצאות מעיר הקודש ירושלים".

   

  השותפות התפתחה באמצעות מספר ביקורים של אנשי מקצוע מובילים בתחום: אלה מרוסיה נסעו למרכז הלאומי של הארגון בירושלים, כדי ללמוד מודלים שונים של טיפול ומתודולוגיות של תוכניות. מה שהחל על אש נמוכה ימשיך עם יישום מודרך של תוכניות במוסדות לבעלי צרכים מיוחדים ברוסיה.

   

  מזכר שיתוף הפעולה נחתם בנוכחות נציגי ההנהגה של שני הארגונים והתקיים בארוחת ערב חגיגית של קרן ירושלים, בהנחייתו של מיכאיל פרידמן, מייסד הקבוצה הפילנתרופית "ג'נסיס". בערב צוין יובל לאיחוד ירושלים, בהשתתפות אורחי כבוד כראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, והמדליסט הישראלי, אורי ששון.

   

  על החלק האמנותי הייתה אחראית להקת "שלוה" עם מוזיקאים ישראלים בעלי מוגבלויות, שהעניקו לקהילה הרוסית מבט חטוף על הפוטנציאל האפשרי בהינתן התמיכה והשירותים הנכונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לסייע לבעלי מוגבלויות: היהודים ברוסיה רוצים ללמוד מישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים