שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  שטח אש: המרדף אחר הציידים הלא חוקיים
  הצטרפנו לפקח שמנסה ללכוד ציידים הפועלים ללא רישיון. גם אם הם ייתפסו עם בעלי חיים שצדו - הקנסות מגוחכים. פקח: "אני רוצים לראות זאבים שיצודו תנים. זה המשחק האמיתי"

   

  המרדף אחר הציידים    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בישראל פועלים ציידים רבים, למרות שאין להם רישיון וגם כאלו עם רישיון חורגים לפעמים מההיתר שניתן להם. כדי לנסות ללכוד את הציידים, שפוגעים בחיות מוגנות, הצטרפנו למבצע ללכידת ציידים הפועלים ללא רישיון.

   

  הפקח קובי סופר מרשות הטבע והגנים הסביר כי "אני רוצה לראות זאבים או תנים יצודו צבאים. זה המשחק האמיתי. ואני רוצה שהמשחק הזה יישמר".

   

  למרות המבצעים הרבים, רק אחוז קטן מהציידים הלא חוקיים נעצר. בשנת 2017 הוציאה רשות הטבע והגנים 1,890 רישיונות ציד. בשנת 2016 העניקה הרשות 1,938 רישיונות לעונת הציד. על פי חוק את החיות הבאות מותר לצוד בעונת הציד: אגמיה, ברכיה שרשיר, קרקיר, רחב מקור, צולל חומרי, צולל מצויץ, זרזיר, יונים, שליו ותור.

   

  ארכיון (צילום: EPA)
  ארכיון(צילום: EPA)

   

  מנהל מחוז מרכז של רשות הטבע והגנים, אורי נווה, הסביר כי ברשות מקיימים איזון בין צרכי הטבע לבין הציידים, כאשר לא אחת אלה מדללים אוכלוסיות שגדלו בצורה לא טבעית. "הטבע בישראל נמצא תחת השפעת בני אדם באופן מאוד דרסטי", הוא אומר. "בעלי החיים איבדו את המבנה הטבעי של טורפים, מה שמאפשר למינים מסויימים יתרון על מינים אחרים. בגלל שזאבים ונמרים לא קיימים, לפחות לא בכמויות שאנחנו רוצים, באים ציידים - ומדללים".

   

  הפקח סופר עוקב מזה שנים אחר צייד התר אחר חוגלות, והורג עשרות מהן מדי עונה. לפי ההערכות שלו מדובר בציד ברישיון שלא מציית לחוק. לדבריו, הציידים הם אוכלוסייה מתוחכמת, שאף אוספת מודיעין על נוכחות אנשי הרשות. אלא שגם אם יתפוס את אותו צייד העונש שהוא צפוי לקבל הוא מגוחך. קנס של 10,000 שקלים לכל היותר.

   

  ציד צבאים, הנמצאים בסכנת הכחדה חמורה, יכול לקבל קנס של 25 אלף שקלים, על הרס מערכת אקולוגית.

   

  במהלך מבצע הציד של הרשות לא אותר צייד החוגלות המבוקש. סופר לא מתכוון להרים ידיים: "בסוף אני מאמין שנתפוס אותו. כל מי שמבצע עבירות נגיע אליו". יחד עם זאת המציאות מראה שרוב הציידים מתחמקים מהדין, ואלה שנתפסים - משלמים מחיר מגוחך על הרג חיה מוגנת.


  פורסם לראשונה 21/09/2017 08:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שטח אש: המרדף אחר הציידים הלא חוקיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים