שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מנכ"ל אובר לעובדים לאחר ביטול הרישיון בלונדון: "צריכים לבדוק את עצמנו"
  דארה קוסרשאהי פרסם פנייה לעובדיו בעקבות ההחלטה שהתקבלה אמש על ידי רשויות התחבורה בבירה הבריטית שלא לחדש את רישיון החברה; הוא דחה את הטענות נגד אובר, אך כתב כי יש לחשוב על ההשלכות החמורות כתוצאה מהמוניטין הרע שנגרם לה

  קורא לביקורת עצמית: מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי הגיב להחלטה שפורסמה אתמול (ו') על ידי הרשויות בלונדון שלא לחדש את רישיון החברה בעיר, ובמזכר לעובדים אמר כי יש לחשוב "ההשלכות החמורות" כתוצאה מהמוניטין הרע שיצא לחברת שיתופי הנסיעות.

   

  באוקטובר יפוג רישיון הפעילות של אובר בבירה האנגלית, ורשויות התחבורה בעיר מסרו כי ההחלטה התקבלה בהתבסס על "מספר נושאים בעלי השלכות פוטנציאליות בנוגע לבטיחות הציבורית ולביטחון". באובר כבר הביעו את דעתם השלילית על ההחלטה, וטענו כי היא "תמנע מתושבי לונדון את הבחירה בדרך נוחה לנסוע בעיר", זאת בנוסף לכך שתוביל לכך שמעל 40 אלף נהגים שתלויים באפליקציה ימצאו עצמם בלי עבודה.

   

   (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  הרשויות הצביעו על גישתה של החברה בכל הנוגע לדיווח על עבירות פליליות חמורות, והשימוש שהיא עושה בתוכנות המונעות מהרגולטורים ומרשויות החוק מלנטר את האפליקציהמדובר במכה נוספת בשורה של מכות שספגה החברה בחודשים האחרונים. מלבד האשמות בהפרת רגולציות מקומיות בחלק מהמדינות, החברה ספגה ביקורת קשה על כך שהיא מעודדת תרבות סקסיסטית בקרב העובדים. ב"וול סטריט ג'ורנל" אף דווח כי היא משתמשת במכוניות לא בטוחות בסינגפור.

   

  בניסיון לשנות את המצב מונה בחודש שעבר קוסרשאהי, מנכ"ל אתר אקספדיה, לתפקיד המנכ"ל. לאור ההתפתחות בלונדון הוא שלח לעובדים מייל שבו כתב כי הוא מאוכזב, ואינו מאמין שכל מה שנאמר על החברה בלונדון נכון. עם זאת, הוסיף כי העובדים צריכים להימנע מלהכריז כי מדובר בביקורת לא הוגנת, אלא לשקול את הטענות.

   

  "חשוב לבדוק כיצד הגענו למצב הזה", כתב במייל לעובדים, "בעוד שהדחף הוא ככל הנראה לומר שזה לא הוגן, אחד הלקחים שלמדתי מניסיוני הוא ששינוי נובע מבדיקה עצמית, לכן כדאי לבחון כיצד הגענו למצב הזה. האמת היא שלמוניטין גרוע יש מחיר כבד. גם אם לא עשינו כל מה שנאמר עלינו בלונדון (ולמען הסר ספק, איני חושב שעשינו), דעתם של אנשים עלינו חשובה, בייחוד בעסק בינלאומי כמו שלנו, שבו פעולות שקורות בחלק אחד של העולם עלולות להיות בעלות השלכות חמורות בחלק אחר".

   

  קוסרשאהי כתב עוד כי "במבט קדימה, יהיה זה מהותי ביותר שנוכל לפעול ביושרה בכל מה שאנחנו עושים, וללמוד כיצד להיות שותפים טובים יותר בכל עיר שבה אנחנו פועלים. אין פירוש הדבר שנזנח את העקרונות שלנו – אנחנו נערער בנחישות על ההחלטה בלונדון – אלא נפעל לבניית אמון בפעולות ובהתנהגות שלנו. בכך, נראה שאובר אינה רק מוצר מעולה אלא גם חברה מעולה שתורמת בצורה משמעותית לחברה, מעבר לעניין העסקי ולשורה התחתונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מנכ"ל אובר לעובדים לאחר ביטול הרישיון בלונדון: "צריכים לבדוק את עצמנו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים