שתף קטע נבחר

מקסיקו: לוחמים משוחררים מישראל הצילו חיי תלמידים

25 חיילים משוחררים שהתנדבו בבית ספר במקסיקו סיטי בזמן רעידת האדמה פינו 460 ילדים לשטחים פתוחים, בעת שהמורים לא ידעו מה לעשות. המנהל: "קור הרוח של הישראלים הציל פה חיים"

25 חיילים משוחררים מישראל שהתנדבו בבית ספר במקסיקו סיטי הצילו את חייהם של מאות תלמידים ברעידת האדמה שפקדה את המדינה. בעוד המורים לא ידעו כיצד להגיב, המתנדבים הישראלים תפסו פיקוד ופינו את הילדים לשטחים פתוחים.

מתנדבת עם תלמידה. "הבנתי שמצופה ממני לפעול בלי לחשוב על החיים האישיים שלי" (באדיבות לוחמים ללא גבולות) (באדיבות לוחמים ללא גבולות)
מתנדבת עם תלמידה. "הבנתי שמצופה ממני לפעול בלי לחשוב על החיים האישיים שלי"(באדיבות לוחמים ללא גבולות)

 (באדיבות לוחמים ללא גבולות) (באדיבות לוחמים ללא גבולות)
(באדיבות לוחמים ללא גבולות)

הישראלים התנדבו בשבועות האחרונים בבית הספר מטעם עמותת "לוחמים ללא גבולות" ולימדו את הילדים אנגלית, חשבון ועוד. החיילים המשוחררים, חלקם בוגרי יחידות מיוחדות, תפסו פיקוד בזמן רעידת האדמה ופינו את כל 460 התלמידים שלומדים במקום, וכך ניצל בית הספר מפגיעות בנפש.

 

אילון ניסים, בן 27 מירושלים, תיאר את התחושות: "הרעידה תפסה אותנו באמצע שיעור אנגלית שהעברנו לילדים. פתאום אני וחבר משלחת נוסף שעמד בסמוך אליי הרגשנו את הבניין זז כמו מגדל קלפים. הילדים היו מבוהלים ממש וניסו לרדת במדרגות הברזל. הן היו עמוסות והתחילה המולה. המדרגות הובילו למגרש הכדורסל, והחלטנו לרכז בו את כל הילדים.

 

"אני וחבר נוסף במשלחת הבחנו במדרגות הבטון שהיו פנויות ורצנו באמוק מוחלט לכיוון תוך שאנו מכווינים את כל הילדים שראינו בדרך. מיד כשהגענו לקרקע יציבה התחלנו, כמו מחלקה מסודרת בצבא, לנתב את הילדים למיקומים בטוחים ולהרגיע אותם. הילדים התחילו לבכות ונכנסו לפאניקה. רצתי לחדר שלנו והוצאתי מספר בקבוקי מים וסוכריות והתחלתי לחלק לילדים. במקביל חברי המשלחת האחרים התחילו לדבר עם הילדים ולהרגיע", הוסיף ניסים.

 (באדיבות לוחמים ללא גבולות) (באדיבות לוחמים ללא גבולות)
(באדיבות לוחמים ללא גבולות)

 (באדיבות לוחמים ללא גבולות) (באדיבות לוחמים ללא גבולות)
(באדיבות לוחמים ללא גבולות)

 (באדיבות לוחמים ללא גבולות) (באדיבות לוחמים ללא גבולות)
(באדיבות לוחמים ללא גבולות)

שיר וולוצקי, בת 23 מחיפה, הוסיפה:  "תוך שניות הבנתי שמצופה ממני לתפקד ולפעול מבלי לחשוב על החיים האישיים שלי אלא על אלו של הילדים המתוקים. הסיטואציה הייתה לא מובנת. הורדנו את הילדים מהכיתות ומיד זיהיתי את הפאניקה שלהם כתוצאה מפעילות הטבע הזו שאף אחד לא יכול לצפות לה, ובהתאם התחלתי לפעול ולגשת אליהם ולהרגיע. כמה דקות לאחר הרעידה, ההורים התחילו להגיע לבית הספר ולאסוף את ילדיהם, ואנחנו התחלנו לעטוף את אלו שהיו בחרדה מאחר וראו שההורים שלהם עוד לא הגיעו".

 

 

"קור הרוח של המתנדבים הציל פה חיים"

מנהל בית הספר, רומרו סאנצ'ז, הודה למתנדבים הישראלים והוסיף: "קור הרוח של המתנדבים הישראלים הציל פה חיים. היינו בהלם, איך פתאום 25 המתנדבים של 'לוחמים ללא גבולות' מתעשתים ומפנים את כל הילדים לשטחים הפתוחים. זה נראה כאילו הם מוכנים לרעידת האדמה מבעוד מועד. אנחנו אסירי תודה על התפקוד שלהם בזמן הרעידה. התפקוד שלהם הציל חיים".

 

הודיה לקאו, בת 24 מאשקלון, סיפרה: "הייתה אזעקה וחשבנו שזה תרגיל כי שעתיים לפני כן התקיים תרגיל בבית הספר. לאחר מספר שניות הרצפה זזה, רצנו מהר למדרגות והתחלנו לרוץ. אני בדרך כלל בן אדם אופטימי, אבל הייתי בטוחה שלא אשרוד את זה. נשבר לי הלב לראות את הילדים בוכים, רציתי לצעוק מפחד אבל החלטתי להישאר חזקה עבור הילדים כי הם היו צריכים את זה, שידרתי עסקים כרגיל".

 

אילון ניסים הוסיף: "עבדתי באוטומט, לא חשבתי על עצמי וכמה מסוכן שם, חשבתי רק על הילדים והמשפחות. אני מלא סיפוק וגאה יותר מתמיד בהיותי ישראלי. כולם כאן משבחים אותנו, הישראלים. זה ידוע שישראל מגיעה ראשונה לאזורי אסון, אך להגיע עוד לפני המקומיים זה כבר שיא חדש, וכולם כאן מעריכים את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות לוחמים ללא גבולות
מתנדבת עם תלמידים
באדיבות לוחמים ללא גבולות
מומלצים