שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  שרי אריסון מוכרת מחצית ממניותיה בבנק הפועלים - תמורת 3.25 מיליארד שקל
  אריסון חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב למכירת מחצית מהחזקותיה באריסון החזקות, החברה הפרטית שבאמצעותה היא מחזיקה בבנק הפועלים. הרוכשים הם גופים מוסדיים מארה"ב

  שרי אריסון מוכרת מחצית מהחזקותיה באריסון החזקות, החברה הפרטית שבאמצעותה היא מחזיקה בבנק הפועלים. כך דיווח הבוקר (א') בנק הפועלים לבורסה. 

  שרי אריסון
  שרי אריסון

  אריסון חתמה על מזכר הבנות - שאינו מחייב בשלב זה - עם חברת השקעות וגופים מוסדיים מצפון אמריקה, למכירת 49% ממניות אריסון החזקות - המחזיקה ב-20.07% ממניות הבנק.

   

  העסקה תיעשה על בסיס שווי של 24.82 שקלים למניית פועלים, ההחזקה המרכזית של אריסון החזקות - מעט מעל מחיר הבסיס של המניה הבוקר, 24.13 שקלים.

   

  אריסון מחזיקה כיום בכ-267.5 מיליון מניות הבנק (כאמור, 20.07% מהמניות), כך שאם ההסכם יצא לפועל היא צפויה לקבל על פי מחיר המניה האמור כ-3.25 מיליארד שקל.

   

  בהודעה נאמר כי מזכר ההבנות כולל גם זכות לשילוב נציגי הרוכשים בדירקטוריונים הרלוונטיים. לא ברור אם הכוונה בכך היא לדירקטוריון אריסון החזקות בלבד, או שגם לזה של בנק הפועלים.

   

  העסקה כפופה לבדיקת נאותות של המשקיעים ולתנאים מתלים נוספים. בהודעת אריסון החזקות מודגש כי אין ודאות שהעסקה תצא לפועל.

   

  בשולי המהלך באריסון החזקות - גם שיכון ובינוי שבשליטת אריסון (באמצעות אריסון השקעות) ביצעה בסוף השבוע מהלך משמעותי: לאחר מו"מ של שבועיים נחתם אתמול בלילה הסכם שליטה משותפת בחברת הנדל"ן איי.די.או גרופ, זרוע הנדל"ן בברלין שהקימה שיכון ובינוי. לאחר החתימה על ההסכם תהיה השליטה בחברה משותפת לשיכון ובינוי (40.13%), למשפחת דיין ולקרן אפולו (36.9%).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שרי אריסון מוכרת מחצית ממניותיה בבנק הפועלים - תמורת 3.25 מיליארד שקל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים